Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65
Like Tree1Одобрявам

Климатици Hyundai

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re:Климатици Hyundai

    Този път и аз споделям мнението на Ванко, почистване заварка с оксижен и е готов за работа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #32

    Re:Климатици Hyundai

    Ако тръгнеш да заваряш тая малка дупчица,както нищо ще стане на малка хралупа,но ако все пак успееш,маслото също е заминало заедно с газта,така,че източи го квото е останало и зареди масло.Не откривам в момента за тоя rechi 48R313A колко масло му трябва.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #33

    Re:Климатици Hyundai

    Eddie Правилно са те насочили към СО, само че търси майстор с "акъла си". На това място, където е "избило" има фабрична заварка.
    Става и със сребърен припой, но:
    1. Сребърния припой има висока температура на топене и за да се "разлее" трябва да нагрееш корпуса на компресора над тази температура.
    2. Трябва да източиш маслото, но винаги остава малко количество, което ще изгори и нагара ще ти запуши капилярката. При СО също ще се получи нагар, но в пъти по малко и то без да точиш маслото. При смяна на маслото няма да можеш да изкараш целия нагар.
    3.Широката тръбичка която влиза в корпуса, на снимката в дясно, е запресована към тялото на "същинския компресор" и има опастност тази връзка да се разхерметизира.
    4. Проверката е висша форма на доверието, затова вземи две парченца ламарина, пробий отвор 1мм, намасли от едната страна, подложи някакво масивно желязо, може и по голяма гайка и пробвай двата начина и си избери.
    Процедурите са елементарни, стига този дето ги върши да му се работи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #34

    Re:Климатици Hyundai

    За да източиш маслото,най-добре в случая е да разпробиеш дупката,примерно с бургия 4,25-4,5 отдолу нагоре,да не влезнат стружки/малко ще се изцапаш/и като нагрееш със сушоар корпуса,да загрееш маслото за по добро оттичане.Трябва внимание и търпение,за да спестиш новия компресор.Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Климатици Hyundai

    1-Следва да се обърне внимание на многоуважаемия г-н Геозап,че ако сребърния припой имал висока температура на топене,то заварката има в пъти по-висока....Припоя се топи при 600-700 гр,а заварката става при над 2000...
    2-как разбрахте това с количеството на нагара?
    3-"широката тръбичка" изобщо не е запресована...Такава връзка в компесорите просто няма. Просто си е заварена...Няма никаква опасност от "разхерметизиране"...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:Климатици Hyundai

    Гледам и се чудя... на кой ли от двамата специалисти да се доверя...
    Пластичен хирург ,генеколог ,ядрен физик ...
    Климатици,вентилация,термопомпи

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #37

    Re:Климатици Hyundai

    Днес мой приятел занесе компресора в Бургас на човек, който му е правил големи хладилни инсталации , и в момента изглежда така:



    Направил го е със сребърен припой, каза ми че ще трябва да се смени маслото.
    Сега остава техниците да го надуят и да видим какво е станало... ще пиша като имам някакъв резултат.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #38

    Re:Климатици Hyundai

    Перфектно е станало няма да изпуска,

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #39

    Re:Климатици Hyundai

    Супер е.СО при тази ръжда щеше да го наплюва грозно и да изпуска ...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #40

    Re:Климатици Hyundai

    vanko68 1. Относно температурите:

    Температурата на топене на сплав е по ниска от тази на чистия метал. Каква е повърхността на заварка с СО, направена от майстор с акъла си /не повече от 0,5см2/ и направена със сребърен припой? До колко ще се нагрее заваряния елемент в двата случая? Но няма да издребняваме за някакви си 500 - 800 С.
    2. От опит.
    3. Прихванал си от шопите. Като видял жирафа в зоологическата градина, казал: Е па те такова животно нема. Това че не си видял или не знаеш, не значи че е така. Режеш долния капак, дъното и поглеждаш, правиш опит да я разпоиш и проглеждаш...

    Kasap Няма какво да се чудиш.
    Ако имаш нужда от "специалист" по оголемяване на бюста, корекция на малки и големи срамни устни, от аборт... и т.н. аз съм човека, който ти трябва.
    Ако ти трябва "специалист" по климатизация, вентилация, термопомпи - това е vanko68.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #41

    Re:Климатици Hyundai

    Колега,с температурите съм съгласен ,че на СО се пипа за секунди и не вдига много градуси,а с оксижена се нагрява повечко...но при тази ръжда и масло дали ти лично би опитал със телоподаващо...?Ако се почисти добре с флекс съм съгласен и все пак отвътре ти сълзи масло и след източването му е по удачно с оксижен и припой .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #42

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Kasap Няма какво да се чудиш.
    Ако имаш нужда от "специалист" по оголемяване на бюста, корекция на малки и големи срамни устни, от аборт... и т.н. аз съм човека, който ти трябва.
    Ако ти трябва "специалист" по климатизация, вентилация, термопомпи - това е vanko68.
    Без да се обиждаш, но шансовете да ползвам услугите на Ванко68 са по-големи...
    Впрочем, температурата на топене на сребърния припой е 600-700о, а телоподаващото май с медна тел работи?

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #43

    Re:Климатици Hyundai

    За припоя - о.к....ама нещо си в грешка с телоподаващото- няма медна тел.Как си представяш заварка на прагове на кола с медна тел ...?Те ще му излезнат златни на клиента .

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #44

    Re:Климатици Hyundai

    rkk Аз не бих се опитал, просто не е моя работа. Ползвам услугите на паспортчик за тая работа. Ако искаш вярвай, но прави чудеса, няма не може и не става.
    Kasap Никъде не съм коментирал температура на топене на сребърния припой. Ако кажеш колко процентен е, мога да ти кажа температурата. Има разлика дали е 2% или 40%. А телоподаващото работи с помеднена тел, за да не корозира. И на други съм го казвал, опазил те Господ, да го докараш до там, че да ползваш тези ми " услуги "... Няма да се обидя изобщо, даже ще се радвам. А за другото поне си помисли.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #45

    Re:Климатици Hyundai

    Днес монтираха обратно компресора, напълниха го с масло, и в момента мърка като котенце.
    Да чукна на дърво да няма повече проблеми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HYUNDAI HNH-126 NBE
    От KTT във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-14, 17:41
  2. Тема за Hyundai DV 8000 USB
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-10, 14:47
  3. Сервиз за климатици Hyundai ?
    От dimlubnik във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-09, 21:41
  4. мнения за Hyundai Terracan
    От obshtinska_mishka във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-09, 13:18
  5. Hyundai L17T
    От shortcut във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-04, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе