Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 65
Like Tree1Одобрявам

Климатици Hyundai

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #46

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Днес монтираха обратно компресора, напълниха го с масло, и в момента мърка като котенце.
    Да чукна на дърво да няма повече проблеми...
    А дано!!!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #47

    Re:Климатици Hyundai

    За сведение на интересуващите се от марката.Наскоро си купих Хюндай ACH1209 за 455 лв. Устройството ако може така да го нарека няма нищо общо с хюндай.Климатика е китайски - AUX ,оборудван е с компресор тип "Тошиба".На кашоните бяха залепени от продавача едни лепенки на които пишеше че климатика е произведен по лиценз на хюндай,както и че притежава прекрасни характеристики - 30 % по нисък разход на ел.енергия от останалите климатици от този тип , работа при напрежение от 160 до 260 волта ,нисък шум, аа и да не забравя възможност за избор на три скорости на вътрене на вентилатора на вътрешното тяло както и дистанционно управление съоръжението може да послужи като образец в жанра "как се прави климатик с най-малко разходи и труд".Вентилатора на външното тяло е с пластмасова втулка,датчик във външното тяло няма ,притежава и интелигентна система за размразяване/каквото и да означава това/и вградена защита на компресора. Съдеики по изработката и детайлите в никакъв случай няма да покрие обявените от продавача характеристики според които е клас "А".Вътрешното тяло пука мощно в режим отопление ,иначе е тихо при максимални обороти на вентилатора защото дебита му е скромен.Ребрата за хоризонталния поток са без задвижка и се настроиват ръчно.Иначе при външна Т 21 градуса , разхлажда и позатопля леко в стаята .
    Климатика е пълно менте и няма нищо общо с хюндай освен лепенките.Обявените от продавача данни са:
    Енергиен клас А
    Отдавана мощност:
    Охлаждане: 3.52 kW
    Отопление: 3.87 kW
    Консумация:
    Охлаждане: 1.09 kW
    Отопление: 1.07 kW
    Toshiba компресор

    Вижда се от пръв поглед един приличен СОР които обаче едва ли е реален.
    Аз че съм се прекарал това е ясно,нека поне другите мераклии за корейски климатик с японски компресор ,корейска сглобка,китайска сглобка с японски и корейски части,компресор тошиба и всякакви такива да си имат едно на ум при избора.


  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #48

    Re:Климатици Hyundai

    pizo, За парите, които си дал за този климатик има ли нещо по-хубаво което може да се купи и което би си купил, ако сега трябваше да избираш?

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #49

    Re:Климатици Hyundai

    valen1 ,ако сега трябваше да избирам щях да взема Midea MSR3-12HRN2 .

    -ОТДАВАНА МОЩНОСТ
    ОХЛАЖДАНЕ - 3.2 Kw
    ОТОПЛЕНИЕ - 3.95 Kw
    -КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ
    ОХЛАЖДАНЕ - 1.3Kw
    ОТОПЛЕНИЕ - 1.2 Kw
    -LCD ДИСПЛЕЙ
    -ТАЙМЕР
    -УЛТРА ФИЛТЪР
    -ДИСТАНЦИОННО УПРАВЛЕНИЕ
    -ЕНЕРГИЕН КЛАС - В
    -ФРЕОН R407С
    -НИВО НА ШУМ-40DB
    402 лв., 36 месеца гаранция

    Както и да е ,магарето вече изяде буквара Четох,говорих с познати и всички ми казаха - чичо пизо ако ще е евтинджос вземи си мидея.ама......
    нищо де .Сега поне си имам пластмасова кутия с красив надпис "хюндай" в хола . Вечер току поглеждам към нея ,въздишам и бавно отпивам от ракийката дистанционното съм го скрил да не го гледам щото е много грозно и допълнително ме натоварва психически
    Вчера му замерих изходящата ,при външна 15 и 25 в стаята изходящата на максимални обороти беше 52 градуса.При 28 на входящия въздух изключва компресора и сваля оборотите на вътрешното тяло ,при 24 на входящия тръгва отново .Това при 25 зададени.Като доидат жегите ако още работи ще го мерна пак на охлаждане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #50

    Re:Климатици Hyundai

    Търсих, но не намерих нищичко писано за Hyundai HAC R 9, който е на промоция в момента 299.00лв с ДДС.
    Някой, нещичко да е чул/видял?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #51

    Re:Климатици Hyundai

    Защо смяташ, че като е на промоция и е 299 лв. си заслужава инвестицията?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #52

    Re:Климатици Hyundai

    Нужен ми е климатик, предимно за хладно и то в кухнята, където ще поеме всякакви "вкусотии".
    Досега беше с прозоръчен 7-ца, но ми се ще малко по-красиво тяло.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #53

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    но ми се ще малко по-красиво тяло.
    Ти заради красотата на лампичките дето примигват по него ли го взимаш?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #54

    Re:Климатици Hyundai

    не.
    по-скоро заради по-добрия вид и значително по-ниския шум.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #55

    Re:Климатици Hyundai

    Със сигурност ще е по добре от прозоречния - взимай не се чуди ...пък и за 300 лева какво да му мислиш толкова- само гледай монтажа да е нормален а не с някой оправен комшия,който има перфоратор и е гледал как се монтира и не е сложно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #56

    Re:Климатици Hyundai

    За монтажа - аз ще си го направя. Едва ли ще се справя по-зле от монтажниците на Haier клима примерно - те не носят вакуум помпа (а аз имам). Те не били поставяли кабелни канали (аз имам и поставям). Те нямали корона за пробиване на Ф40 (ще си наема от бош). И някой и друг манометър ще намеря, че и бутилка фреон, ако трябва.
    А отностно колегите от форума, които само "утвърдени" марки препоръчват - благодаря, но в нашата държава, думите "маркова" и "техника" не бива да се използват в едно и също изречение. Ще си купя тоя кютук, и ще си му ползвам гаранцията за физически лица от 24 месеца.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #57

    Re:Климатици Hyundai

    Замислял ли си се защо google не е чувал този модел? Hyundai надали знаят, че правят климатици за нас.
    Иначе хубаво, че сам ще си го монтираш, то за 300 лв климатик да дадеш 150 лв за монтаж е грехота. Нито ще е тих, нито икономичен, но все за вентилатор ще става. Успех.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #58

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    Ще си купя тоя кютук, и ще си му ползвам гаранцията за физически лица от 24 месеца.
    Гаранция няма да имаш, защото не ти го монтира оторизирана фирма, но парите му са малко така, че гаранция не ти е и нужна.

    Според данните от табелката му:
    EER - 2,04 клас G
    COP - 2,12 клас G

    Външното тяло на една 9-ка трябва да тежи минимум 30 килограма, вътрешното минимум 9 килограма.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #59

    Re:Климатици Hyundai

    Valen,още ли не си разбрал,че гаранцията НЯМА НИЩО ОБЩО с това кой ти монтира климатика и дали е оторизиран. Търговеца си носи цялата гаранционна отговорност за всичко.В закона няма никъде упоменат подобен текст за оторизации,гаранционни сервизи и т.н.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #60

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Valen,още ли не си разбрал,че гаранцията НЯМА НИЩО ОБЩО с това кой ти монтира климатика и дали е оторизиран. Търговеца си носи цялата гаранционна отговорност за всичко.В закона няма никъде упоменат подобен текст за оторизации,гаранционни сервизи и т.н.
    Това за гаранцията към момента не го бях чувал. Значи всеки един клиент може сам да си монтира купеният от него климатик по неговият си начин без значение как е направен монтажа. Продължава да си има пълна гаранция за целия уред от 2 години.

    Да допуснем, че климатика изведнъж спре да работи:
    1. Кой трябва да дойде на място, за да установи какъв е проблемът?
    2. Кой трябва да плати разходите на този дошъл да диагностицира проблема?
    3. Ако например е изгорял компресор, как се процедира? На търговеца продал климатика и който дава гаранцията на уреда дава ли му се право да изрази съмнение, че причината за проблема е в монтажа или монтажа не оказва влияние върху работата на машината и не може да предизвика проблем?
    4. Друг пример: Ако поради причини в монтажа или поради заводски такива фреонът е по-малко, как трябва да се процедира и за чия сметка са разходите? И още веднъж в този случай на търговецът продал го дава ли му се възможност за отказ той да плаща разходите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HYUNDAI HNH-126 NBE
    От KTT във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-14, 17:41
  2. Тема за Hyundai DV 8000 USB
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-10, 14:47
  3. Сервиз за климатици Hyundai ?
    От dimlubnik във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-09, 21:41
  4. мнения за Hyundai Terracan
    От obshtinska_mishka във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-09, 13:18
  5. Hyundai L17T
    От shortcut във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-04, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе