Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65
Like Tree1Одобрявам

Климатици Hyundai

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #1

    Климатици Hyundai

    Здравейте! Някой има ли впечатление от тези климатици? Видях един конвенционален 370 лв, ако някой е ползвал не да сподели мнение!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: Климатици Hyundai

    Аз имам Hyundai HSH120, купен е лятото на 2003-а, досега не ми е правил никакъв проблем.

    Плюсове:

    + Миналата зима в най-големите студове работеше съвсем прилично и поддържаше нормална температура, вярно че го ползвам за малко помещение - около 20-ина квадрата. В няколкото от най-студените вечери, когато температурите отиваха към -18 - 20 градуса, най-честото размразяване беше през 50 минути - за около 10-ина минути спираше работа (външното тяло е под козирка и е с южно изложение, а при нас преобладава силният северен вятър)

    + Работи по-тихо от Осака, Мидея, и другите китайски климатици, но по-шумно примерно от инвертнорните Фуджи и Хайсенс - става дума за вътрешното тяло. По книжка мисля че за вътрешното тяло даваха около 35dB, не съм много сигурен, но не ми се рови в момента - но като цяло е сравнително тих.

    + Външното тяло е невероятно тихо. Паркирам точно до него, и в общи линии Осаките на къщата на комшията го заглушават отвсякъде, още повече че е монтирано точно до прозореца ми - отвътре е невъзможно да се чуе каквото и да е.

    + сравнително дискретно осветление на вътрешното тяло - много мразя вечер когато легна да гледам някой филм, оранжево-синьо-цикламено-лилави ярки дисплеи да ми "вадят" очите като ксенон.

    + Пластмасата на вътрешното тяло явно е добра, защото няма силни пукания и пращене, както се оплакват някои съфорумци от техните климатици, а само на моменти лекичко се чува по едно-две единични "пук" и това е. Освен това на вид изглежда много добре - лъскава повърхност, нямаща нищо общо с приличащите на сапунерка във войнишка баня обикновени пластмаси.

    + Лятото ми прави впечатление, че външното тяло се включва сравнително рядко - обикновено го държа на около 24 градуса, като отварям вратата и охлаждам и съседната стая и коридор - общо около 50-55 квадрата може би. Това все пак води до някаква икономия на ток.

    + тригодишна гаранция

    + корейска сглобка ( в много отношение предпочитам корейските пред китайските сглобки)


    Някои минуси:

    - има само три степени на скоростта на вентилатора, и няма нещо като Superquiet режим или подобно - както е да кажем при Hisense. Иначе самият климатик си има нощен режим на работа.

    - когато спира за да обърне фреона, последната минута някъде духа хладен въздух. Не знам защо е направен така.

    - в момента на обръщане на фреона се чува единичен металически звук, наподобяващ малко включване на реле, който е леко дразнещ, но не е неприятен.

    - въздухозаборникът отдолу има малко ограничен ъгъл на действие - климатикът е разположен точно срещу главата ми (като съм легнал) лятото и от дистанционното няма как да вдигна струята максимално нагоре за да не ми пречи, но има просто решение - на ръка завъртам жалуза догоре и готово, въздушната струя излиза максимално нависоко. До колко това е недостатък не знам, при мен лично проблемът е, че бях предвидил едно разположение в стаята, в последствите стана друго и аз се отзовах право срещу климатика.

    Като цяло съм доволен от покупката, въпреки че навремето ме изръсиха доста пари - тази "зима" не съм видял студ още, но миналата година при ниските минусови температури доказа че върши работа.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Климатици Hyundai

    Хюндая наисрина е тих, но наблюденията ми върху един такъв показаха, че тишината е временна. След годиня вече шума беше по голям. Незнам как се справя с отплението при ниски темоератури.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: Климатици Hyundai

    При мен нямаше проблеми с отоплението при миналогодишните минусови температури, но все пак изолацията е доста добра и стаята е с южно изложение - алуминиева дограма с термомост, а дебелината на стената е над 60 см - тухла + камък.

    За две години и половина външното тяло не си е променило нивото на шума, а за вътрешното - няма смисъл да се повтарям. Трябва да доуточня само, че нивото на шума на вътр.тяло лятото е по-ниско отколкото зимата - т.е. зимата е по-шумен, но в рамките на нормалното.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    .......
    + корейска сглобка ( в много отношение предпочитам корейските пред китайските сглобки)


    .......
    Малко не ми се вярва това за корейската сглобка. Защото съм разглеждал Хюндай, Снайге и Краун- на външен вид са почти еднакви. Разликите са само в индикациите. Разглеждал съм сайта на Снайге- въобще няма и ред за климатици. Предполагам, че и с Хюндай е същата работа... Най- вероятно е турска изработка- поне Краун са такива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #6

    Re: Климатици Hyundai

    До преди 2години всички клими с тази марка си бяха корейска сглобка,но сега не е така.По цената ще ги познаете- няма корейска сглобка на такава цена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Климатици Hyundai

    Моят си е оригинал корейска сглобка, но както казах в първият пост - купуван е преди 2 години и половина, и тогава не беше никак евтин. Гаранцията му е 3 години, но снощи погледнах един-два български сайта, видях че на новите модели гаранцията е намалена на две. Навремето пуснах един гугъл с модела - излязоха доста магазини в Москва, където се предлагаше - а там е ясно какви са зимните температури.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #8

    Re: Климатици Hyundai

    Твоя може и да си е корейски. Ама май има и много фалшиви:
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=1820 - за Краун
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=7497- за Снайге
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...duct_id=119842- за Хюндай

    Е- горните картинки могат да минат и за "Открийте разликите" нали?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #9

    Re: Климатици Hyundai

    99,9% = фалшименто и то от най-долно качество

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Re: Климатици Hyundai

    Мда, Мидея-та по-скъпа от Хюндая

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #11

    Re: Климатици Hyundai

    Извод - Хюндай = Тюркстандарт оригиналдъ

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #12

    Re: Климатици Hyundai

    Тъщата си взе Хюндай преди 2 месеца - инвертор, мисля 12-ка. Цената му е била около 1400 лв. ако може да се съди по нея къде е произведен. Действително е тих и топли сериозно. Харасаха ми 3-те термодатчика и съответната информация - отвън, на вх. въздух и на дистанционното. 3 г. гаранция. Само веднъж "заспа" от токов удар но след изключване и вкл. се оправи. Какво не ми харесва в него - 1. Че никога не спира да духа, независимо от настройки, температури и т.н. 2. Таймера дефакто е изключване, включване "след N часа" а не всеки ден "в толкова и в толкова часа". 3. Дистанционното е малко груба изработка. В къщи имам 5 г. Панасоник, който като изключим цифровия дисплей /няма такъв/ и меренето на температурите, се държи малко по-добре. Вярно,че и цената му беше 1850 лв. Но като цяло Хюндая ми направи много добро впечатление.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #13

    Re:Климатици Hyundai

    Някой има ли по-дългосрочни впечатление върху модела ASW H12A4/inv или евентуално да сподели някакви впечатления?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Климатици Hyundai

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Тъщата си взе Хюндай преди 2 месеца - инвертор, мисля 12-ка. Цената му е била около 1400 лв. ако може да се съди по нея къде е произведен. Действително е тих и топли сериозно. Харасаха ми 3-те термодатчика и съответната информация - отвън, на вх. въздух и на дистанционното. 3 г. гаранция. Само веднъж "заспа" от токов удар но след изключване и вкл. се оправи. Какво не ми харесва в него - 1. Че никога не спира да духа, независимо от настройки, температури и т.н. 2. Таймера дефакто е изключване, включване "след N часа" а не всеки ден "в толкова и в толкова часа". 3. Дистанционното е малко груба изработка. В къщи имам 5 г. Панасоник, който като изключим цифровия дисплей /няма такъв/ и меренето на температурите, се държи малко по-добре. Вярно,че и цената му беше 1850 лв. Но като цяло Хюндая ми направи много добро впечатление.
    Пиши отново през месец март за впечатленията ти от хюндая.И за мен ще е любопитно.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #15

    Re:Климатици Hyundai

    от 3 месеца имам климатици huyndai закупени от денси
    ASW H12A4 DC INV
    ASW H18A4 DC INV общо ми излязоха 1950лв с малка отстъпка (90лв.).Монтирах ги сам,инструмент за конуси(конусна дъска) и тръборез взех на заем от съсед който също си слага сам климатик,купих си тръби и изолация,дюбели,винтове,парче гума (не намерих тампони).
    Апартамента е 72кв м-североизточно изложение,3ти етаж.В източната стая (pvc 4кам. К-стъкло) -16кв. сложих 12ката.В хола (стара дървена дограма) откъм северната страна 18ката.Кухнята също е от изток (pvc 4кам. К-стъкло) ,но се сграва от слънцето и готвенето.
    Калорифери и радиатори не ползвам-харчат безбожно много,парно и топла вода няма.Използвам проточен бойлер 16Кв сименс на трифазен ток (който си мисли че проточните харчат повече от конвенционалните се лъже-топлозагубата е по-малка,а удобството от моменталното загряване огромно).
    Сметката за декември+януари излезе 206лв,за ноември 69.От климатиците съм доволен-и двата работят наистина тихо-като сравнявам звука от външните тела с тези на други.От вътрешните тела си се чува шум,но дори на максимум се спи без проблем.
    Дистанционните са малки -доста удобни,могат да измерват температурата около тях,и двата климатика имат йонизатор-което е много полезна опция,има заспиване и таймер,екранчето е голямо.Екрана на самия климатик също е хубав-с картинки за статуса в асоциативни цветове (червено огънче-само отопление,синя звездичка -само охлаждане,зелено листенце-йонизация и т.н)
    Трябва обаче да сменя дървената дограма -същият съсед от когото взех инструментите си смени старата догарама навсякъде (това лято) и отчете ( с едно електромерче купено от Конрад),че консумацията на всеки от 3те му климатика се е понижила средно 3 пъти за същия период.
    Та относно климатиците-размразяват автоматично,но не на определен интервал от време,а само когато трябва (имат си датчик за леда) и размразяването трае различно в зависимост от нуждата.
    И нека споделя това което разбрах след като проучих мистериозните Хюндай климатици на денси-оказва се че Хюндай наистина правят климатици
    http://www.unitedenergy.ca/products/ductless.html
    и се продават под две имена Hyundai или Winia.
    Да обаче тези не са хюндай-това се оказаха китайски климатици AUX.
    http://www.cnaux.com/
    Aux от своя страна обаче пък се оказаха най-големия (с 20 000 работници) и добър (с куп немски,японски и европейски сертификати сертификати за технология и качесво) китайски производител на такава техника.Използват японски компресори (наистина както пишат в денси.бг).
    Така че доволен съм от покупката-за тази цена по добро просто никъде няма:
    -мидея са на същата цена и са много качествени,но са неефективни;
    -самсунг са другите в този диапазон,ефективни са но некачествени.
    С повече пари бих сложил нещо японско-daikin,toshiba,general,mitsubishi,sharp,но за цената си и двата климатика са отлични-(с новите правотокови електромотори) и топлят здраво.
    Но помнете с добра изолация въздуха и с ел.крушка ще го стоплиш.
    ПП
    това което обаче наистина ме очуди и не очаквах е че дори при темературите от -15-20 този януари и двата хуна топлеха стабилно-е е два ли много ефективно,но в студа няма да те оставят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HYUNDAI HNH-126 NBE
    От KTT във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-14, 17:41
  2. Тема за Hyundai DV 8000 USB
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-10, 14:47
  3. Сервиз за климатици Hyundai ?
    От dimlubnik във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-09, 21:41
  4. мнения за Hyundai Terracan
    От obshtinska_mishka във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-09, 13:18
  5. Hyundai L17T
    От shortcut във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-04, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе