Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с климатик Kelon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с климатик Kelon

    здравейте, имам проблем не ми работи климатика след токов удар, таймера мига, а компресора не тръгва

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Проблем с климатик Kelon

    bestr: Изключи климатика от тока за 3 часа. След това пробвай пак. Би трябвало да се оправи. Не го мъчи да тръгва повече. Пиши за резултата.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: Проблем с климатик Kelon

    здравей, valen1 държах го повече от 3 часа и пак не тръгва. Открих изгорял бушон в платката на външното тяло.....15А възтнових го, но отново не тръгна

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #4

    Re:Проблем с климатик Kelon

    Цитат Първоначално публикувано от bestr
    здравей, valen1 държах го повече от 3 часа и пак не тръгва. Открих изгорял бушон в платката на външното тяло.....15А възстанових го, но отново не тръгна
    Здравейте,и аз имам същия проблем!Климатикът е Келон, таймера мига безконечно,компресора включва мн рядко, обледява вътрешното тяло, макар да е нагласен на 32 градуса топло и се налага спиране от контакта,моля помагайте!!!
    На режим вентилация перката работи на всички режими.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Проблем с климатик Kelon

    Възможно е да не се подава напрежение към бобината на четирипътният вентил превключващ режимите, бобината да е изгоряла или вентила да е блокирал. Проверява се отива ли напрежение, проверява се съпротивлението на бобината и ако не е там проблема се почуква по ръбовете вентила с надеждата да превключи. При механични проблеми с вентила се сменя.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:Проблем с климатик Kelon

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Възможно е да не се подава напрежение към бобината на четирипътният вентил превключващ режимите, бобината да е изгоряла или вентила да е блокирал. Проверява се отива ли напрежение, проверява се съпротивлението на бобината и ако не е там проблема се почуква по ръбовете вентила с надеждата да превключи. При механични проблеми с вентила се сменя.
    да мисля че нещо е заяло,днес след много неуспешна игра с дистанционното,отворих външното тяло и почуках с отвертка чу се щракане като на клапан и готово )

    направих му тест 10-20 пъти всичко е ок !!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 20:08
  2. Osaka CH-12-CN производител Kelon
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 36
    Последно: 29-09-12, 13:23
  3. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 20:57
  4. Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора
    От ;w;fk във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 25-11-10, 00:48
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе