Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 113

Климатици Toyotomi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #46

    Re:Климатици Toyotomi

    Такарите са перфектни!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #47

    Re:Климатици Toyotomi

    Ето това не мислех че ще доживея- климатици TOYOTОMI в метро. Не съм ги виждал там, но метро доколкото знам е мястото за градския боклук- каквото не може да се продаде никъде другаде се продава в метро, защото там ходят модерните клошари за да вземат колкото се може повече на ниски цени. Разбира се възможно е някой да е внесъл климатици TOYOTOMI и поради ниската им известност да не е успял да ги продаде и да е бил принуден да ги сложи в метро.

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156
    #48

    Re:Климатици Toyotomi

    какво мислите са сплит системите на TOYOTOMI???

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #49

    Re:Климатици Toyotomi

    Хубави японски климатици, тихички и безшумни че и даже икономични.

    Климатици TOYOTOMI имат само един проблем - високите цени. , но качеството струва пари. Все едно да питаш какво мислите за мерцедес- нубаво нещо ама струва пари.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Климатици Toyotomi

    Климатиците са японска марка,но тези в БГ не са японска сглобка. А за мерцедеса се сещам обикновено за марка като Дайкин,там е станало нарицателно. В БГ има хиляди Дайкини ,работещи безпроблемно с години и едва ли има 100на Тойотомита.така,че наблюденията за качеството на марката са малко пресилени.За мен това си е среден клас климатик,което си личи и от посредствените данни за КОП и шум.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #51

    Re:Климатици Toyotomi

    Мисля че това не е истина, но не мога да бъда 100% сигурен, защото знае ли човек какво става по този свят.

    Иначе явно не си виждал климатик TOYOTOMI, освен че навсякъде пише Made in Japan, даже има и йероглифи по корпуса.

    Това може и нищо да не значи, но аз не вярвам някой да седи и да отваря кашони и да прави щоротии. Времето на измамите отдавна мина, а климатици TOYOTOMI работят много по-добре от много прехвалени климатици, най-малко за да разбереш че работи компресора трябва да сложиш ампер клещи, за други модели и нелошо ухо е достатъчно.

    Що се отнася до прехвалване в COP и шум, явно четеш много каталози. Вече и децата разбраха че тези параметри са лесно манипулируеми, защото лесно се прави COP при +7 градуса, но по-важното е как машината работи в целият температурен интервал. Само с каталози не става трябва и да си видял някоя и друга машина за да можеш да добиеш представа. Трябва да сложиш ампер клещи, ват метър на изхода от вътрешното тяло, да погледеш как е изработена електрониката, топлобменника и т.н.

    И като видиш повече модели, едва тогава ще разбереш кой какво прави. Трябва да се поогледаш че има климатици с перфектни каталожни данни, но при 0 градуса смучат ток като за световно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #52

    Re:Климатици Toyotomi

    Dkolov,занимавам се само с климатици от 9 г и повярвай ми,надписите,от които ти се впечатляваш,са детска играчка за изработване навсякъде в Китай.Японското си личи по самата сглобка и перфектност на изработката на всеки детайл и възел,а точно това липсва при Тойотомитата.Има си даже мустаци по ръбовете на пластмасовите детайли.Заварките са правени като на ръка,не са равномерни,както ако са правени на роботизирана линия.Не казвам,че марката не е японска,но с гаранция това за БГ не е сглобявано в Япония.Работя си с директни вносители на климатици,познаваме се лично и никой,ама никой от тях не внася от Япония Тойотомита.Предлагаха ми да ги монтирам,но след като разглобих два-три климатика,се отказах.Единия беше така прехвалената Такара.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #53

    Re:Климатици Toyotomi

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Климатиците са японска марка,но тези в БГ не са японска сглобка. А за мерцедеса се сещам обикновено за марка като Дайкин,там е станало нарицателно. В БГ има хиляди Дайкини ,работещи безпроблемно с години и едва ли има 100на Тойотомита.така,че наблюденията за качеството на марката са малко пресилени.За мен това си е среден клас климатик,което си личи и от посредствените данни за КОП и шум.
    Тука в този пост има една камара твърдения които нямат нищо общо с действителността. Явно си добре облъчен от вносители на климатици и според мен се опитваш да омаловашиш стойността на TOYOTOMI, за сметка на дурги марки.

    Хубаво е преди пишеш всеки пост да имаш едно наум в главата, че във форума има и други хора които се занимават с климатици, а някой от тях са виждали доста неща. Затова последнитя ти пост изглежда смешен

    Видях още едно нещо- климатици DAIKIN са нарицателно за мерцедес. В интерс на инстината това е търговски трик в миналото разпространяван от монтажници на климатици пред техните клиенти, защото не са имали какво друго да им кажат ( Нещо подобно на тебе в момента)

    Ако DAIKIN е мерцедеса, чудех се какво е MITSUBISHI и какво е TOSHIBA - сигурно едното тябва да е BMW а другото де да знам какво. Не искам да ме рабираш погрешно DAIKIN са едни от най-хубавите машини, но в момента има доста силна конкуренция с другите две марки

    Нещата се променят всеки ден и живеем в свят в който всичко се променя с часове не с дни и много трудно можеш да кажеш кое е мерцедеса днес.

    Поне в едно нещо ти вярвам- със сигурност си монтажник от девет години, щом продължаваш да използваш старият трик с мерцедеса. Но въпроса е не да кажеш че нещо е хубаво, а защо е хубаво. Иначе всеки може да разправя врели некипели па барем дано някой се върже.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #54

    Re:Климатици Toyotomi

    За Мерцедеса казах,че се СЕЩАМ. Едва ли нормален човек ще си помисли,че го ползвам постоянно за пред клиентите си.Част от тях са тук във форума и могат да кажат дали съм ползвал този епитет за Дайкин.Намирам си други начини да докажа,че Дайкин са име в тази област.
    А като омаловажавам стойността на Тойотомито,що не се опиташ да го поправиш,но не с приказки,а с факти-колко са продадени в БГ,колко пъти са влизали в сервиз,мнения на клиенти и на фирми или монтажници и така нататък.Що в целия Гугъл има само няколко неопределени мнения на ползватели от рода на : " Ми доволен съм,понеже в сравнение със старата Осака е по-добър... "

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:Климатици Toyotomi

    Няма смисъл. Едва ли сме по-мъдри от онези, които са определили топ-марките на климатична техника в Япония. Може и да са добри Toyotomi, но са по-скоро догонваща марка. Не пречи някоя неизвеснта марка да направи нещо добро, похвално е. Но трябва много време да се утвърди и да се качи при големите.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #56

    Re:Климатици Toyotomi

    Вече съм писал в този форум по този въпрос, но явно не си прочел.

    Мисля че са продадени между 600 и 1000 климатици TOYOTOMI, реално в сервиз нито един климатик не е влизал, защото най-тежкият проблем е бил моторче на вентилатора на вътрешното тяло. Информацията е отпреди няколко месеца и тогава имаше общо ТРИ оплаквания от клиенти.

    Видях поста на Деян и не искам да оставате с впечатление от моите постове, че TOYOTOMI е топ марката в Япония - просто това е още един Японски климатик. Кои са водещите марки вече е обсъждано доста.

    Отделно хората които си купуват климатици TOYOTOMI обикновено не ходят в google или други места и да викат ей вижте купих си климатик TOYOTOMI много е хубав. Второ бройката може и да ви се стори малка, но заради свото качество климатици TOYOTOMI не са с ниски цени, т.е. това не е шир потреба SAMSUNG, HAIER, MIDEA и т.н. Високите цени не само на TOYOTOMI предполагат хора които могат да си ги позволят, а тези хора са много по-малко от другите които само си мислят че купуват климатик, имам предвид някой измислен китайски модел. Отделно малката известност на марката също е фактор, които не позволява големи продажби.

    Бих казал че дори при тези условия доста хора са оценили японските модели.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #57

    Re:Климатици Toyotomi

    Както е видно всеки ден човек научава нещо ново.

    Горният спор накара някой хора да ми отправят лично съобщение за модел на TOYOTOMI който не бях чувал.

    Явно освен японски има и Китайски климатици TOYOTOMI, е добре че поне не са инверторни. Намерих обикновените модели по гръцки сайтове и явно вече ги има и в България, защото има член на форума, който вече го е виждал. Изглежда това е обикновен климатик, но на Гърците не им трябват много климатици за отопление и явно са използвали името на марката.

    Естествено ако искаш да намалиш крайните цени отиваш да произвеждаш в Китай.

    Бих казал здравейте Китайски климатици TOYOTOMI, ама да си кажа честно по-добре е да се занимавам с Японските модели- има твърде много Китайски климатици.

    Всичките си мисли в този момент оставих в блога си за климатици http://klimatik.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/07/04/otnovo-za-iaponski-klimatici-toyotomi.358700

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156
    #58

    Re:Климатици Toyotomi


  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #59

    Re:Климатици Toyotomi

    Дколов,нещо не схващам защо толкова ги хвалиш при цената която имат и липсата на отзиви на клиентите ,след като ванко 68 е разглобил и огледал машината съм склонен на него да вярвам .
    А за клиентите е по добре да се доверяват на изпитана марка с да речеме 6 год. гаранция ,която на 6-тата година проблема й е изтощени батерии на дистанционното...ако не бях свидетел бих го приел за реклама...или 11-годишни чилъри ,които работят денонощно в известен столичен магазин и само чистенето на филтрите и почистване на топлообменниците е достатъчно за перфектната им работа..така че приказвай си колкото искаш ...не бих се доверил на непознатата марка.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #60

    Re:Климатици Toyotomi

    А не че ги хваля толкова, но не съм съгласен че човек трябва да се доверява само на изпитани марки. То и PANASONIC е изпитана марка, пък миналата година гръмна цяла серия дефектни климатици. Според мен клиентите трябва да се доверяват на хора които работят ежедневно с различни марки и имат поглед, кое къде и какво

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Toyotomi
    От glgrgv във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-12, 15:44
  2. TOYOTOMI
    От aimilios във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-12, 20:44
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе