Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree8Одобрявам
  • 3 Post By VeleV.Klima
  • 5 Post By Kasap

Проблем с климатик ARGO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #1

    Проблем с климатик ARGO

    Живея в Италия. Работя в цирк, старият климатик Чиго се повреди и купих нов, този от заглавието. Монтирах го сам, защото тук за монтаж ще ми вземат по вече от колкото струва климатика. Да поясня, това не е първият климатик който монтирам, защото почти всички климатици в цирка съм ги монтирал аз. Само дето при мен запецна и не иска да тръгне. Накратко, когато го включа от дистанционното, вентилатора тръгва да духа и след малко се изключва и започват да мигат три диода, зелен, син и червен. Компресора и вентилатора на външното тяло не реагират изобщо. Замервах, до там отиват 220 волта. Климатика е марка ARGO, модел Х1 G 25 SH. Ще съм благодарен за всякакви съвети. Исках да кача снимки, защото във външното тяло има някаква платка с интегрални схеми и релета, но нещо не ми се отдава.
    Този пост е редактиран от hristoxm; 14-06-15 в 21:41.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Явно е дошъл момента да си платиш от спестеното на всички досегашни монтажи. Дай някое фото на климатика и на схемата на свързване на проводниците.
    Kasap, Mega и mirandi харесват това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Уф... няма оправия! Циркаджиите-монтажници, монтажниците - циркаджии...
    stenly, VeleV.Klima, Aleksandars и 2 други харесват това.

  5. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #4

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Ще пробвам отново


    P.S. Колега касап, с касаплък ли се занимавате? Това дето работя в цирк, не означава, че съм циркаджия! Даже съм много далеч, но това е друга тема. Ако може да ми помогнете със съвет, прего! Ако не, чупката и недейте да ми спамите в темата, моля!

    Платката във външното тяло

    Прикачен файл 17105
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoxm; 14-06-15 в 21:43.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #5

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Дай да видим и на вътрешното тяло какво си свързал. Тук на първо четене си разменил черния и кафявия(фаза и сигнал)

  7. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #6

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Нищо не съм разменил, на вътрешното тяло са вързани по абсолютно същия начин!<br>
    L- черен<br>
    N- син<br>
    2- кафяв<br>
    Други идеи? Ако цвета е толкова важен, мога да разменя кабелите, само дето едва ли ще ми помогне.
    Този пост е редактиран от hristoxm; 14-06-15 в 21:44.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Това определено е инверторен климатик и ще трябва да се разбере коя марка е оригинала за да се видят грешките.

  10. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #8

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Господин Велев, ако се загледате по добре в първата снимка, това го пише и там. Да климатика е инверторен, мaрката му тук в Италия е известна, води се за една от сравнително добрите. Модела е X1 G 25 SH, 9-ка, това може да се види на снимката, затова съм я качил, за да се ориентират тези които разбират и знаят какво да търсят!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #9

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Надявам се това да Ви помогне:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #10

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Много благодаря! Само да попитам, климатика няма дисплей, има само три светодиода. Когато го включа, светва зеленият светодиод и тръгва вентилатора на вътрешното тяло. След известно време, минута или минута и половина, климатика се изключва и запчват да мигат и трите светодиода, зелен, син и червен. Как мога да разчета кодовете за грешка?
    Второ питане, има ли някакво сходство с разчитането на грешките при автомобилите и може ли да се чистят по някакъв начин, примерно пак по аналогия с автомобилите? Задавам така въпросите, моля да ме извините, ако са глупави, защото съм автомонтьор и се мъча да направя някво сходство.
    Този пост е редактиран от hristoxm; 14-06-15 в 23:13.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    При мен не се отваря първата снимка. Но ето че Александър е намерил грешките. Грешки не се чистят като при колите а се отстраняват проблемите.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    40
    #12

    Отговор: Проблем с климатик ARGO

    Много се извинявам, отдавна не съм влизал във форума, защото имах други главоболия. По темата, понеже ми предстоеше прибиране в България с колата, демонтирах климатика и го откарах в България при мой приятел, който се занимава с монтаж и ремонт на климатици в град Русе. Какво установи той, братята китайци, мамицата им, при монтажа на елементите на платката на външното тяло, не са поставили добре някакъв чип, който се щраква в гнездо на платката. На всичкото отгоре е залят и със силикон, за да не може да видиш нищо! Както и да е, моят приятел натиснал чипа да си влезе на мястото, дозареди климатика, защото при демонтажа, нямаше как да събера фреона от вътрешното тяло. Сега климатика работи, че се къса. Много съм доволен, вентилатора е почти безшумен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 19:08
  2. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 19:57
  3. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 00:28
  4. Проблем с климатик Самсунг
    От furious във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-12, 13:51
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе