Страница 30 от 48 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #436

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    petrucci, препоръчвам ти да избягаш от водосъдържателя на покрива и да си вземеш обикновен вакуумно-тръбен колектор и бойлер със серпентина в банята.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    70
    #437

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    предложете ми марка за колекторите и фирма изпълнител а също така да ли е разумно да давам 2500 лв при положение че сме тричленно семейство .количеството вода което използваме в момента е 80 лт.притесненията са ми основно от подръжката на системата.не ми се иска да се качвам по керемиди и да пипам каквото и да е.просто слагам и забравям.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #438

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Тези системи не изискват поддръжка, единствено се случва да се замърсят, но все ще завали в рамките на няколко дни.

    За трима души с малка консумация изобщо не си струва да се инвестира.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    70
    #439

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    като цена на цялата система и марка какво предлагате.навил съм се па каквото сабя покаже.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #440

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте,

    Решил съм на навеса на терасата да сложа вакумно-тръбен колектор с вода CAU (защото смятам наклона му да не е по дължина, а по ширина). Търся читава фирма в София, която да ми го изпълни. Критерии за колектора е гаранцията му (т.е. цената не ми е чак такъв фактор). Може и на лично за фирми, защото в google не можах да намеря почти никакви фирми с такива колектори.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #441

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здрасти, в България не съм виждал да се предлагат такива колектори. Познавайки начина на работа на топлинната тръба те съветвам да избереш вертикалния вариант и да помислиш как може да се монтира, а не пречи да го наклониш и него по-ширина.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #442

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    ТУК можеш да намериш U-pipe тръби, но не знам дали при такъв хоризонтален монтаж ефективността ще може да се сравнява с тази на качествените плоски колектори за хоризонтален монтаж - на Бош, Висман и др.
    Този пост е редактиран от Lazar; 25-03-14 в 08:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #443

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ТУК можеш да намериш U-pipe тръби. За твоята цел са много подходящи качествените плоски колектори за хоризонтален монтаж - на Бош, Висман и др.
    Проблемът е, че искам да има някаква пропускливост на светлина. От терасата ми идва светлина за доста дълбоко помещение (9м) и спирането и с плътен колектор (както е плоския) не ми харесва. Благодаря за координатите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #444

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Да повдигна темата с въпрос за надграждане на соларна система.В момента съм със 100л.бойлер с 2 серпентини / имам и парно /на Шишков и панел на сънсистем 2.7 селект. Консумацията в къщи се покачи и имам нужда от още поне 100л.ще работи ли добре системата ако добавя още един съд със соларна серпентина и ако да, какъв е начинът на свързване на двата съда.Естествено ще добавя и един панел на покрива.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #445

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Няма смисъл от два съда, неефективно е и трудно за интелигентно управление. Вземи един нов по-голям, препоръчвам да е 300 литра, за може винаги да се отдава топлина в него.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #446

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ясно че това е най добрия вариант.Още един въпрос имам -колектор wolf CFK-1 към кой клас принадлежи че в момента цената му е много изгодна -689лв.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    1
    #447

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Привет на всички съфорумци. Да ви се похваля, от няколко дни съм горд ползвател на инсталация за затопляне на вода. Много съм доволен, дори и при недостатъчно слънцегреене пак я затопля. Голяма работа са тези колектори.. Монтираха я от една фирна във (виж правилата за реклама) и топла вода колкото искаш..
    Този пост е редактиран от Lazar; 30-06-14 в 14:43.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #448

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от ydonev Виж публикацията
    Проблемът е, че искам да има някаква пропускливост на светлина. От терасата ми идва светлина за доста дълбоко помещение (9м) и спирането и с плътен колектор (както е плоския) не ми харесва. Благодаря за координатите.
    В допълнение към това запитване, и аз имам подобна дилема. В предвид, че вакуумно-тръбните трябва да са вертикално разположени, с каква дължина са най-късите тръби? Ако някой знае, какви и откъде, пък и в Русе, ще е бомба работата
    П.С. Имам 120 л бойлер със серепентина и пусната тръба ф20 с медна вложка от южната тераса до бойлера. Или се чудя за някаква термопомпа или самоделка с топлообменник, и с една помпичка към бойлера...

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #449

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Тръбите са стандатна дължина приблизително 1800мм, цялата система не надвишава 2000мм +-50мм. За Русе препоръчвам Виктор Електрик, там хората са много кадърни и ще те консултират най-добре.

    Термопомпа само за водосъдържателя не си струва като инвестиция според мен. Още повече някаква самоделка с неизвестни параметри.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    2
    #450

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте, попаднах на темата случайно но е точно каквото ме интересува. Живея в блок на последния етаж и искам да си купя соларна система (такава или подобна). Въпроса е, че предпочитам водосъдържателя да е отвън но ме притеснява зимните температури въпреки, че им дават работа до под минус 20 градуса (-35 на една система гледах).
    Въпроса ми е дали мога да използвам такава система целогодишно без допълнителен бойлер при положение, че обръщам внимание (ще взема система под налягане и тя разполага с допълнителен нагревател на ток който ще ползвам ефективно през зимните дни) и ако мога да я ползвам загубите на топлина от водата дали са много големи когато е да кажем минус 10 - 15 градуса през зимата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 48 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе