Страница 31 от 48 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 715

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #451

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    И загубите са големи, и рискът от замръзване на водоповодните тръби особено е голям. Представи си спиране на тока в най-голямата зима за няколко часа (което си е съвсем нормално у нас ). Този тип системи - термосифонните не са за нашите ширини.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    2
    #452

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    И загубите са големи, и рискът от замръзване на водоповодните тръби особено е голям. Представи си спиране на тока в най-голямата зима за няколко часа (което си е съвсем нормално у нас ). Този тип системи - термосифонните не са за нашите ширини.
    добре, а ако бойлера е вътре с помпа и ползвам само тръбен колектор тогава става ли за нашите ширини? вероятността от замръзване отпада според мен.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #453

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Сигурно става, но ще е добре и да я застраховате против градушки и гръмотевици. Гледате какво става по нашите ширини и дължини, котловини и равнини, долини и низини. Климата нещо се обърка. Отгоре не се знае какво, къде и кога може да падне...

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #454

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от vandeto Виж публикацията
    добре, а ако бойлера е вътре с помпа и ползвам само тръбен колектор тогава става ли за нашите ширини? вероятността от замръзване отпада според мен.
    Разбира се, точно така се прави

  6. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #455

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте,сега на пролет ще правя ремонт на банята и покрива и се замислям дали да не си сложа и аз система за БГВ.В момента сме двама човека,но съвсем скоро ще станем трима,та се замислих за тия готовите системи на теси и по-точно този модел ТЕСИ ООД / Продукти / Цялостни соларни системи / Solo системи / SS 200 - SP07 ASL + един бойлер от 200л.с една серпентина и да му се монтира допълнително и ел.нагревател.Та според вас тези системи на теси хубави ли са?Виждам,че има доста хора тук,които се занимават с изграждането на такива системи,та каква температура да очаквам от тази система през пролетно-лятно-есенния период,както и зимата ще успявали да ми набавя някаква температура на водата или е неефективна за зимно време?Също ако смятате,е за тази цена има нещо по-добро ще съм ви много благодарен да споделите.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #456

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Плоските колектори не работят през зимата. Също така не работят и целодневно през лятото, а само когато има пряко огряване от слънчева светлина. В тази връзка съветвам да се ориентираш към ваккумно-тръбни колектори, които работят както целодневно през лятото, така и през зимата, така и при липса на силна слънчева светлина.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #457

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ахам това е много ценна информация,а да ми препоръчаш марка.Топ марка едва ли ще мога да си позволя,но сигурно има нещо средно,което да ми върши работа и зимно време.Ако може марка за колекторите и препоръка за марка бойлер ще съм много много благодарен.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #458

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Колекторите, които се предлагат в България идват от няколко китайски фабрики. Една от тях произвежда или произвеждаше дори колектори за овентроп. Тя е най-големия производител на вакуумни колектори в света с над 5-6 милиона квадратни метра на година. По-долу пускам модела. Навсякъдетози размер върви за около 1000 лева.

    За един 200л водосъдържател бих ти препоръчал или Елдом от някоя по-скъпа серия или, ако си готов да даваш пари Светлю Шишков - неръждавейка. Ако ти се дават още повече пари има едни немски соларни водосъдържатели с две серпентини, помпена група и управление за солар, линк по-долу.

    Вакуумно-тръбен колектор с 20 тръби е предостатъчен за такъв водосъдържател

    Моля припомнете си:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B7%D0...%BC%D0%B0.html
    Този пост е редактиран от Lazar; 01-03-15 в 10:31.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #459

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    не знам инвестирането на 4к кога ще се избие .. скъпи са тия инсталации и са по скоро за хотели и къщи за гости

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #460

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Плоските колектори не работят през зимата. Също така не работят и целодневно през лятото, а само когато има пряко огряване от слънчева светлина. В тази връзка съветвам да се ориентираш към ваккумно-тръбни колектори, които работят както целодневно през лятото, така и през зимата, така и при липса на силна слънчева светлина.
    Това са откровени лъжи, за реклама се обърни към администрацията на форума! Линковете към сайта съм ги изтрил като противоречащи на Правилата на форума!

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #461

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Лазар, нямам нищо против изтритите линкове.

    Моля да не наричаш думите ми откровени лъжи. Имам достатъчно записи, които са доказатества за преимуществата на вакуумните тръби над плоските колектори и подкрепящи точно това ми изказване.

    Алекси, не е нужно да са 4к - може и с по-евтин водосъдържател. Реално, ако имаш водосъдържател със серпентина инвестираш 1000 лева за колектор, 200 за помпа, 100 за разширителен съд, малко гликол в зависимост от обема на системата, управления има от 30 до 500 лева и монтаж на системата. Реално може за доста под 4к да се вземе работеща система. Вярно е, че с цената на тока в БГ се избиват по-трудно, но ако имаш рециркулация например или голяма консумация (джакузи, вана, на някои места хората си включват пералня и миялна машина) това става много по-бързо.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 01-03-15 в 15:35.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #462

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    За линковете сам знаеш, че не е позволено, а колкото до преимуществата на едните или другите колектори - има достатъчно теми във форума в които е спорено - можеш да повдигнеш някоя от тях, за да си изложиш доказателствата или пък да отвориш нова тема, не ми се иска да четем във всяка тема едни и същи спорове.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #463

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте. Поради ограничено място искам да попитам дали Bosh Solar 8000 TV с огледало ще може да се справя с 150 л. вертикален елдомски бойлер? Площта му я дават едва 1.07 и поне през лятото мисля ще загрява. Става дума за София като октритият път ще бъде 2-3м външен и другото на закрито.

    И понеже това е нов продукт - кога ще е наличен и колко ще струва?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #464

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цената още я няма, ще дойде с наличностите, няма да е ниска. Уникален продукт, може да се монтира във всякаква позиция. Принципно е за 100-120л, но ще се справи и със 150.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #465

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Има ли някой впечатления от слънчев бойлер със серпентина. Водата от водопровода се свързва към серпентината, а водосъдържателя се пълни с "техническа вода" , която не се ползва, а загрява серпентината. Нещо подобно "ЦЪК"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 48 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 07:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 22:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 13:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе