Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 342

Hitachi телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #31

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Макар, че отдавна Хитачито не е Хитачи, все пак искам да питам за тези модели Хитачи дето сега са в Зора- и имат функция запис на USB. Освен възпроизваждане, можели да записват, но само цифрова програма, която всъщност се и гледа /избрана/ на екрана. Е добре, защо това не става с аналоговия сигнал /така ми казаха поне/ , след като има и аналалгово тв тунер. И дали е вярно все пак.
    Някои има ли преки впеатления от моделите- те всички имат тази функция.

    Предполагам,че тук трябва да питам, според темата. Повода- обмислям да си взема един ден такъв/ но не е задължително/ още събирам инфо. Отделно за мен марки вече няма- всичко е почти едно и също. Гледам отзиви, функции и цена. В тази връзка питам за горното. Ако има отговор ще съм благодарен за инфото.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #32

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    http://blog.zora.bg/hitachi-%D0%BA%D...8%D0%BD%D0%B8/

    НЯКОЙ ВЯРВА ЛИ ИЗОБЩО НА ЛЪЖЛИВОТО ОВЧАРЧЕ ВЕЧЕ ?

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #33

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Японско качество и надеждност повече от 100 години - На това вярвам , ама от сега на там

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #34

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от marcam
    Макар, че отдавна Хитачито не е Хитачи, все пак искам да питам за тези модели Хитачи дето сега са в Зора- и имат функция запис на USB. Освен възпроизваждане, можели да записват, но само цифрова програма, която всъщност се и гледа /избрана/ на екрана. Е добре, защо това не става с аналоговия сигнал /така ми казаха поне/ , след като има и аналалгово тв тунер. И дали е вярно все пак.
    Някои има ли преки впеатления от моделите- те всички имат тази функция.

    Предполагам,че тук трябва да питам, според темата. Повода- обмислям да си взема един ден такъв/ но не е задължително/ още събирам инфо. Отделно за мен марки вече няма- всичко е почти едно и също. Гледам отзиви, функции и цена. В тази връзка питам за горното. Ако има отговор ще съм благодарен за инфото.
    Така е при всички производители на телевизори. За да може да записваш аналагов сигнал на хард диска, на телевизора му е нужен аналогово-цифров преобразувател и нов софтуер. това ще оскъпи телевизора а аналоговият сигнал е вече на изчезване -това обезмисля и екстрата която ти искаш.

    Цитат Първоначално публикувано от Egor
    http://blog.zora.bg/hitachi-%D0%BA%D...8%D0%BD%D0%B8/

    НЯКОЙ ВЯРВА ЛИ ИЗОБЩО НА ЛЪЖЛИВОТО ОВЧАРЧЕ ВЕЧЕ ?
    Поредният маркетингов ход...Ти вземи да поръчаш на жената да ти сготви нещо High Definition...Демек да нареже баницата на 1920х1080 парчета
    http://blog.zora.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%...-luce-ariston/

  6. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #35

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Поне за мен са интересни тези промоции http://led.tv.zora.bg/catalog/produc...tachi_24h8l03/ http://led.tv.zora.bg/catalog/produc...tachi_40h6l03/ Поддържани формати: H.264, ts, XviD, mp3, mp4, JPG - те почти не ме интересуват, защото компютър с добър монитор всичко поддържа. Турското производство напоследък е на ниво - 10 годишен Watson още си работи като нов при мен,без за нищо досега да е отварян. Как да го захвърли човек... Имам и един оригинален Фунай от 1993-та - сега е на село, работи си и той ... "Марките май вече не са това, което бяха..." Та защо ли човек да не си хареса турско Нитачи!? Според мен си струва пробването, а сега дори е и изгодно. Ще ги тествам тези телевизори и дори може да ги харесам и двата - малкия за всекидневна с кухня, а големия -за хол.


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #36

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Прав си - миналата година на IFA 2011 в Берлин, Вестел изкараха чудни модели... Не случайно някои производители сключват договори с тях за производство на ребрандирани модели.

  8.  
     
  9. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #37

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Днес си купих LED LCD Hitachi 24H8L03. Да - H.264, ts, XviD, mp3, mp4, JPG реално си ги поддържа. Пробвах набързо с 3 филма - никакви проблеми с БГ-субтитрите, след настройка от менюто за БГ-език. Дистанционното е удобно и компактно. Телевизорът е претенциозен спрямо качеството на сигнала - аналоговите канали на СКАТ си изглеждат недобре и със смущения, а цифровите им повечето са кодирани. Някои немски канали не са кодирани - при тях картина и цветове са прилично добри.При клипове FULL HD 1920 X 1080 реално си проличават възможностите на този телевизор - всичко е перфектно. Очаквани са за мен тези констатации и засега се въздържам от избора на LED LCD Hitachi 40H6L03 - защото при него са видими недостатъци и на цифровия сигнал. Същите недостатъци са незабележими при сега ползвания от нас 29 инчов кинескопен Панасоник от 2005 г. Сериозно се чудя дали ни е нужна FULL HD 1920 X 1080 при липсващ телевизионен сигнал с подобна разделителна способност.



  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #38

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от TNN
    Днес си купих LED LCD Hitachi 24H8L03. Сериозно се чудя дали ни е нужна FULL HD 1920 X 1080 при липсващ телевизионен сигнал с подобна разделителна способност.
    Честито
    В България има 3 тв програми предаващи в 1080i
    - Travel HD
    - Planeta HD
    - Tyankov HD

  11. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #39

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря. Вече сме и с Нитачи - след /Фунай 1993 г/, Сони /1995 г/, Watson /2002/, Панасоник /2005/. Всички още работят. Гаранцията на Нитачито е 2 години, но може при желание при покупката да се доплатят около 40 лв за 5 години гаранционен срок.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #40

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от TNN
    Днес си купих LED LCD Hitachi 24H8L03. Да - H.264, ts, XviD, mp3, mp4, JPG реално си ги поддържа. Пробвах набързо с 3 филма - никакви проблеми с БГ-субтитрите, след настройка от менюто за БГ-език. Дистанционното е удобно и компактно. Телевизорът е претенциозен спрямо качеството на сигнала - аналоговите канали на СКАТ си изглеждат недобре и със смущения, а цифровите им повечето са кодирани. Някои немски канали не са кодирани - при тях картина и цветове са прилично добри.При клипове FULL HD 1920 X 1080 реално си проличават възможностите на този телевизор - всичко е перфектно. Очаквани са за мен тези констатации и засега се въздържам от избора на LED LCD Hitachi 40H6L03 - защото при него са видими недостатъци и на цифровия сигнал. Същите недостатъци са незабележими при сега ползвания от нас 29 инчов кинескопен Панасоник от 2005 г. Сериозно се чудя дали ни е нужна FULL HD 1920 X 1080 при липсващ телевизионен сигнал с подобна разделителна способност.


    На ХД сигнал всеки го може -точно при работа с лоши или СД сигнали си проличава кой какво може, а картината на немските СД канали при Скат си е идеална /за СД/ -виж ги как изглеждат на друга марка тв /Самсунг ,Тошиба ,Филипс/ .

  13. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #41

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Проверявал съм при приятели и съседи - нещата са сродни като с това Хитачи. Филипс е мониторът ми, а Тошиба е един от лаптопите у дома. Самсунг имаме хладилник, прахосмукачка и телефон. Излиза, че още е рано да сменяме този 29 инчов кинескопен Панасоник от 2005 г - да се чуди човек как все е с нормална картина при такива "странни" цифрови и аналогови сигнали...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #42

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от TNN
    Днес си купих LED LCD Hitachi 24H8L03. Да - H.264, ts, XviD, mp3, mp4, JPG реално си ги поддържа. Пробвах набързо с 3 филма - никакви проблеми с БГ-субтитрите, след настройка от менюто за БГ-език. Дистанционното е удобно и компактно. Телевизорът е претенциозен спрямо качеството на сигнала - аналоговите канали на СКАТ си изглеждат недобре и със смущения, а цифровите им повечето са кодирани. Някои немски канали не са кодирани - при тях картина и цветове са прилично добри.При клипове FULL HD 1920 X 1080 реално си проличават възможностите на този телевизор - всичко е перфектно. Очаквани са за мен тези констатации и засега се въздържам от избора на LED LCD Hitachi 40H6L03 - защото при него са видими недостатъци и на цифровия сигнал. Същите недостатъци са незабележими при сега ползвания от нас 29 инчов кинескопен Панасоник от 2005 г. Сериозно се чудя дали ни е нужна FULL HD 1920 X 1080 при липсващ телевизионен сигнал с подобна разделителна способност.


    Честито за тв-о. Хубаво е, че възпrоизвежда всичко, мен лично това ме интересува . Най-вече да се плеиват записите от старата камера на него на усб-то му де, клипове на детето и т.н. Питах за Hitachi заради функцията PVR.
    Аз все още също търся причина да сменя стария 29 инчов Ковун- пак от Зора купен той си е 100hz дори и PIP има, И бачка вече доста години без проблем. Обаче пуснах видео от камерата която си е St.Def. на LG тв на комшия с LCD фулл хд , дори е 100Hz , 32 инча и не останах очарован от картината. Сравнително засега кинескоповия Краун се спрява по-добре. Отделно аз лично като гледам предимно новини, спорт и научните по местна кабелна, хай дефининшъна. направо не ми е приоритет. Ако добавим и това, че изкарва по-кофти картина от аналог или цифрова... май засега ще остане тежкия туч. Таман и Хитачитата да напреднат ое
    А за "турското"- този Кроун предполагам и той е от там някъде. няма грешка вече с години. Малко встрани от темата и 2 бр. нео малки имам бачкат и те с години без повреди. Та ако и Хитачито е направено грамотно ще се преглътне, че е от Турция

  16. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #43

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не твърдя, че възпроизвежда и чете всичко. Има си и неподдържани формати. Лично на мен не ми се изследва тази материя, защото филмите у дома се гледат на компютър с добър монитор. Няма при подобен избор неподдържани формати, при перфектно качество на картината. Това 24-инча Хитачи впечатлява с качествено възпроизвеждане на файлове записани на компютър - те са с перфектно качество. Какви ли записи аз да правя - при некачествен TV сигнал!? Някъде в инструкциите мярнах ограничение за запис до 1 GB. Скоро вместо на СКАТ ще сме ползватели вероятно на Мегалан-Спектрум Нет, разчитам да е по-добър сигнала, както и да е по-изгодно финансово. На друг адрес - само да свършат тези продължаващи вече 8 месеца цялостни ремонти на жилище.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #44

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Hitachi прекратява производството си на телевизори


    Компанията ще продава само устройства под бранда Wooo.



    Японската компания за потребителска електроника Hitachi заяви, че няма да произвежда телевизори от края на септември, предаде BBC.

    Технологичният гигант ще сложи край на производството в Япония, след като преди две години възложи на външни изпълнители в чужбина производството на телевизори. Така компанията ще продължи да продава тези устройства, които се предлагат под бранда Wooo.

    Решението на компанията е логично следствие от малко успешни мерки за намаляване на разходите и ожесточаващата се конкуренция. Още през 2008 г. Hitachi се изтегли от джойнт венчър за производство на панели за LCD-телевизори. Краят на производството на плазмени монитори се случи през следващата година, а през есента на 2010 г. бе прекратено и производството на телевизори във фабриките на компанията извън Япония. През 2010 г. компанията е на пето място сред шестте най-значими японски производители, но моделите Wooo държат пазарен дял от едва 4,6%.

    Японските производители на телевизори продължават да изпитват затруднения заради силната йена и ниските маржове на печалба. Печалбите в сектора спадат заради ниската готовност на купувачите да плащат повече за по-скъпите устройства.

    През миналата седмица рейтинговата агенция Moody's намали рейтингите на Sony и Panasonic, като обясни действията си със загубите в двете подразделения за телевизори.

    През август стана ясно, че Hitachi, Sony и Toshiba ще слеят операциите си за производство на екрани с течни кристали (LCD), с което са на път да създадат най-голямата компания за производство на LCD екрани, използвани в мобилни телефони, камери и таблети в света. Операцията ще бъде финансирана на 70% от общата стойност в размер на 2,6 млрд. долара, от японското правителство. Обединявайки усилията си, трите компании ще завладеят повече от 20% от глобалния пазарен дял, което ще им помогне в битката срещу големия конкурент Samsung.

    http://www.dnes.bg/technology/2012/0...evizori.149493

  18. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #45

    Re:Hitachi LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Vestel са договорили производството и продажбите на Hitachi. Да му мисли Европа - по всичко личи, те имат много амбициозна бизнес програма. На LED LCD Hitachi 24H8L03 ми е трудно да му намеря кусури - може би само звукът е малко слаб.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе