Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият телевизор Blaupunkt ?

Гласували
36. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    10 27.78%
  • Много добра

    8 22.22%
  • Добра

    5 13.89%
  • Средна

    3 8.33%
  • Задоволителна

    3 8.33%
  • Слаба

    8 22.22%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 225
Like Tree32Одобрявам

Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #61

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    До Gena_bs
    Аз бях наказан затова,че казах,че си неподготвен.Въпреки,че 100% знаех,че съм прав,аз ти се се извиних
    Хм... В грешка си. Ти беше наказан заради невъздържан език и заради неприемане на факта какво пише в характеристиките на телевизора...
    Това, че има описан някакъв си еко мод с харч 40 вата не отменя факта, че има и описан мод макс, който харчи 100+ вата!
    Продължаването на дърленето неминуемо ще доведе до ново наказание

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #62

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хм... В грешка си. Ти беше наказан заради невъздържан език и заради неприемане на факта какво пише в характеристиките на телевизора...
    Това, че има описан някакъв си еко мод с харч 40 вата не отменя факта, че има и описан мод макс, който харчи 100+ вата!
    Продължаването на дърленето неминуемо ще доведе до ново наказание
    np,kod

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #63

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Cable,
    1.Спрях да отговарям, защото имаше няколко мои поста, в които бяха погрешно и презредово прочетени. И не само от теб!
    Примерно къде съм написал, че консумацията отговаря на качеството? Имах предвид, че за 32" LCD TV приблизително 100W консумация за мен е доста голяма. Оттам аз си правя извода, че чипсета не е последно поколение.
    2.В качеството на какъв ми държиш сметка и ми нареждаш какво да правя? Моето свободно време струва повече, отколкото този 32" TV с комплект с очилата.
    Въобще не смятам да се доказвам и изтъквам пред когото и да било.
    3.В един от постовете си ясно съм написал: "Колкото до китайското и турското производство - има изключително качествени продукти, средна ръка и "ишлеме".
    Не съм привърженик на отричането на продукта само заради мястото на производство. А и качеството няма нищо общо с броя заводи на дадена територия!"
    Според мен този телевизор е от типа, който се поръчва със съответния бранд за цялостно проектиране и изрботване в даден завод/заводи в Китай. Blaupunkt в случая е само етикет, а фирмата UMC в Словакия и Германия е само дистрибутор за EU с права за използване на марката. Ето това за мен е "чисто китайче".
    По аналогичен начин работят и МЕТРО, LIDL, Kaufland и т.н. Между другото от марките, предлагани в LiDL съм най-доволен!
    За техниката и автомобилните аксесоари се отнася, защото друго не съм си купувал оттам.
    4.Относно извинението - защо да се извинявам на теб и на Китай не разбрах.
    5.Надявам се да приключим вече темата, защото от избор на телевизор се превърна в говорилня.

    Да обобщя с две думи - за всеки ценови клас има купувачи. Аз избягвам да купувам каквито и да е стоки на минималните цени. Убедих се, че и високите цени не са гаранция за качество. Умението да купуваш е да постигнеш оптималното съотношение цена/качество. А това се постига много трудно и за всеки е индивидуално.
    Затова за по-скъпите неща чета, питам собственици на съответната стока и си правя изводите за нейните качества. Отчитайки, че всеки си има свои разбирания, подготовка, критерии и т.н. След това се допитвам до компетентните консултанти в магазините (за щастие познавам управителите на някои при нас) и се интересувам в сервизите каква е ситуацията с резервните модули, firmware, гаранция и т.н. Чак след това купувам.

    Надявам се да съм бил разбран правилно!

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #64

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Gena_bs;611084]Cable,
    1.Спрях да отговарям, защото имаше няколко мои поста, в които бяха погрешно и презредово прочетени. И не само от теб!
    Примерно къде съм написал, че консумацията отговаря на качеството? Имах предвид, че за 32" LCD TV приблизително 100W консумация за мен е доста голяма. Оттам аз си правя извода, че чипсета не е последно поколение.


    Аз изобщо няма да говоря повече по темата.Не знам за кви 100w става въпрос.Някакъв макс. не искам да търся за др. тв.И тъй като kod ме заплаши с наказание за заяждане,а тебе не(и ти продължи),аз сам се наказвам за това какво си помислих за теб.Наказанието ми е 1 месец да не влизам във форума.Засега!!!
    Liusiana одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #65

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Стига с тези безсмислени спорове! Оспамихте темата.
    Желателно е в темата да пишат собственици, които да споделят впечатления и опит.
    Попълнил съм първи пост, ако желаетете още нещо да допълним пишете.
    koleto, PSL, kuzmanovb и 3 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #66

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За да върна темата в правилната посока ще споделя мнението си за 26" вариант, който закупих преди седмица за ползване в спалня. Смятам че за парите си е долу горе ок. Дотук забелязвам няколко недостатъка :
    1. Неравномерна подсветка - дразнещо е при много тъмни сцени. Черното в центъра е ок, но по крайщата изсветлява.
    Иначе при светли сцени се справя много добре и цветовете са ок.На HD сигнал също работи добре.
    2.Звука е малко пластмасов и не впечатлява особено
    3.Има безумен Cl card слот- толкова е плитък, че картата стърчи и излиза извън рамката на телевизора.
    Смятам че в този ценови клас особена разлика няма- дали ще е НЕО,САНГ или Блаупункт получаваш долу горе едно и също.
    hristoslav2 и enkov харесват това.

  8.  
     
  9. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #67

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Само да вметна, BLAUPUNKT BA-32D191 3D LED се изчерпа от мрежата, в продажба виждам BLAUPUNKT BW-32C56 3D LCD, който е доста различен от първия, както като външен вид, така и като качество на екрана.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    6
    #68

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от datanasoff Виж публикацията
    За да върна темата в правилната посока ще споделя мнението си за 26" вариант, който закупих преди седмица за ползване в спалня. Смятам че за парите си е долу горе ок. Дотук забелязвам няколко недостатъка :
    1. Неравномерна подсветка - дразнещо е при много тъмни сцени. Черното в центъра е ок, но по крайщата изсветлява.
    Иначе при светли сцени се справя много добре и цветовете са ок.На HD сигнал също работи добре.
    2.Звука е малко пластмасов и не впечатлява особено
    3.Има безумен Cl card слот- толкова е плитък, че картата стърчи и излиза извън рамката на телевизора.
    Смятам че в този ценови клас особена разлика няма- дали ще е НЕО,САНГ или Блаупункт получаваш долу горе едно и също.
    Може ли да дадеш точния модел на 26" телевизорче...мисля да взема за стаята на малкия нещо а 32" определено ще е голямо та затова на 26" съм се спрял. Като марка Самсунг сякаш най ми допада ама това са около 100-200 лв. отгоре. Държа да има суб. на кирилица и да чете филми от флашка а и да се представи о.к. от към HD сигнал. Ако има и други с конкретни наблюдения ще съм благодарен.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #69

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Модела е 26/189l-GB-5B. Има бг субтитри- пробвах ги вече. Чете от флашка. Не съм пробвал с хард диск още. Иначе с HD сигнал работи добре(със cl card съм). Относно hd нямам сравнение тъй като "скъпия" ми шарп(4г) няма кабелен тунер. Иначе разликата в качеството между двата е видима от 10м. Но шарп си е шарп дори и стар. Аз взех блаупункта с ясното съзнание че търся компромисно решение. И за парите си е ок. От днес май го има на 359лв вкарфур. Чак ме яд че избързах.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    6
    #70

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Мерси за бързия отговор...днес го гледах в Техномаркет...за отношението на служителите няма да коментирам...дали в Карфур и в Техномаркет продават един и същи модел ( в брошурата на Карфур пише само Блаупункт BLA-26 )...защото ако е един и същ май ще отскоча да Карфура...40 лв. са си 40 лв....

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    9
    #71

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Може ли,някой ако знае има ли нова версия на софтуера,да я посочи?Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #72

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Гледах ги тези модели 32" и 40" и забелязах доста голяма разлика в картината на двата варианта , матриците явно са напълно различни защото 32" има 1200 контраст , а 40"- 4000 ,тук се касае за нативен контраст и не се подвеждайте , че е малко . Навсякъде пише Словакия , но реалния произход явно е китайски , иначе няма как да има такава цена . Впрочем каквото и да съм купил като авто- радиа и тон колони от тази марка Blaupunkt от доста години пише Made in China . В Китай се правят компонентите и процесорите за почти всички телевизори и много премиум марки всъщност са Made in China . Технологията вече е доста остаряла и поевтиняла , така че всеки , който иска може да призвежда що-годе прилични телевизори .
    Спорът за консумацията е напълно безмислен , защото тя е нищожна в сравнение с другите домашни уреди и разлика от няколко вата е без значение .
    За успокоение на тези , които смятат да си купят , ще кажа , че ТМ са склони много по- лесно на замяна на техните марки /или тези на , които са официални вносители/ при евентуална рекламация .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    18
    #73

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз си купих 32' LED и съм много доволен от него. Подсветката е равномерна, картината е много добра (взел съм го за спалнята). Единствено имам малки забележки че е малко пластмасов. Натъкнах се на 2 проблема само:
    1. Когато се пусне през медия плеъра нещо (до сега не съм попаднал на нещо което да не тръгне) трябва всеки път да се отива в настройките и да се сменя кодировката от западна Европа на кирилица (уиндоус) и това не може да бъде запаметено.
    2. Има PVR функция която е деактивирана и когато се опитам да я активирам ми иска код за който се обадих в магазина но там не бяха чували такова нещо, записаха ми името и телефона и чакам да ми се обадят след като направят справка. Ако някой може да помогне с пускането на тази функция ще съм му много благодарен.
    Към него съм си поръчал един андроид стик и клавиатура 5 в 1 (безжична клавиатура, мишка, универсално дистанционно и говорител и микрофони за да го ползваш за скайп например и има подсветка за да мога да си бачкам в тъмното). Пробвах че захранването на USB порта работи само когато е включен телевизора и ме устройва на пълно, защото стика се захранва през него и няма да бъде непрекъснато включен а само когато работи телевизора. Така за 620лв имам смарт тв.

    Гледах и 32' дето е 3D но не ми хареса картината а и 3D в спалнята не ми трябва
    dimittrov одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #74

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    В друг форум четох че кодът е 01+последните 3 цифри от модела т.е. при теб трябва да е 01188.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #75

    Отговор: Blaupunkt LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте преди две седмици купих на баща ми тоя модел BLAUPUNKT BW-32D188 LED :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria , за съжаление по това време не беше телевизора в промоция и го купих за 579 лв. но както и да е такъв ми бил късмета.Питането ми е следното и то е, че вчера един приятел реши да си купи и той такъв телевизор и да се възползва от промоцията, но като отишъл в Техномаркет телевизорите от тоя модел били изчерпани и той реши да си го поръча през интерент от сайта на Техномаркет от където му заявиха че ще му го доставят днес и му го донесоха днес у дома.Проблема ми е че моят телевизор няма БГ меню , а неговият който са го донесли днес има БГ меню...Някой знае ли от къде мога да си сваля софтуера за тоя модел на BLAUPUNKT BW-32D188 LED за да мога да го направя с Българско меню телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 14:07
  2. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  3. Търся мнения за телевизори TCL
    От Disho във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-11-13, 16:45
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. 3D телевизори, програми ,мнения.
    От loshdancho във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-10, 07:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе