Резултати от 1 до 7 от общо 7

DSM LED 2201FHD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #1

    DSM LED 2201FHD

    Здравейте,имам следния проблем с този китайски телевизор.Не приема команди от дистанционното,като то си работи и излъчва.От бутоните на самия телевизор,той си работи с всички функции,но не изпълнява команди от дистанционното.Какво може да се направи в случая,гаранцията е изтекла?

    - - - - - - - - - -

    IR senzora гледам работи,може би проблема е софтуерен,къде мога да намеря фирмуер на този модел да го обновя през USB.?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #2

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Никой ли няма на идея какво да се направи?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Цитат Първоначално публикувано от JAGLER Виж публикацията
    IR senzora гледам работи,може би проблема е софтуерен,къде мога да намеря фирмуер на този модел да го обновя през USB.?
    Как провери, че сензора на телевизора работи? За мен всичко сочи, че проблема е в него.


    Софтуер едва ли ще намериш..Трябва да потърсиш вносителя - фирма Магнум-Д ЕООД
    http://www.magnum-d.bg/

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Ами измерих напрежението на платката му,има 5в. захранващо, и на изхода на фото приемника като натисна дистанционното напрежението от 3,6в. се променя пада малко реагира.Днес смених фото приемника и няма промяна.Другия вариант е да не би нещо кварца на ДУ да не работи както трябва,или нещо в самия чип на майн борда,който управлява телевизора.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Интересно....вероятно main board или софтуер.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Цитат Първоначално публикувано от JAGLER Виж публикацията
    Ами измерих напрежението на платката му,има 5в. захранващо, и на изхода на фото приемника като натисна дистанционното напрежението от 3,6в. се променя пада малко реагира.Днес смених фото приемника и няма промяна.Другия вариант е да не би нещо кварца на ДУ да не работи както трябва,или нещо в самия чип на майн борда,който управлява телевизора.
    Имайте предвид, че и на повреден приемник се отчита промяна в изхода. Та това да не ви подвежда.
    И преди да го подмените с нов обърнахте ли внимание в техническата спецификация на новия дали си отговарят крачетата с оригиналния? Често имат разлики ако е от друг производител.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: DSM LED 2201FHD

    Отговарят си те са три крачета на фото приемника,същия корпус го има за 3в. и 5в. моят е за 5в. едното захранващо напр. ,средния маса,третия е изход на IR през кабелите и буксата отива на майн борда и от там на някой крак на процесора.Свързах се тази фирма ,,МАГНУМ Д-ЕООД" казаха да им изпратя телевозора за ремонт,но аз не съм от гр.София ще реша да видя какво да правя!Позволих си да го отворя,защото преди години работех в тв. сервиз и имам познания що годе...но мен ме навежда мисълта за софтуер.Когато беше нов в гаранция на 2 мес. го направи този номер и го дадох на сервиз,те го вкл.и той си работел нищо му нямало.Дори ме питаха за какво им го нося...но сега след 4г. май нещо се е бъгнал явно.Намерих тук в нета в руски сайт за електроника за същото шаси и памет T.MSD 306.63A 11313 памет 25Q32 бин файл,но няма как да го налея във флаш паметта.Преди на старите телевизори им се махаше паметта и се програмираше,а сега с тези SMD монтаж явно през USB става с подходящ кабел и програма...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе