Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Пореден абсурд в държавата ни:

    Досъдебно производство е образувано срещу 45-годишен мъж от Девин, посякъл с брадва кавказка овчарка, съобщиха от Окръжната прокуратура в Смолян. Кучето нападнало 16-годишния син на девинчанина.

    При разследването обаче било установено, че кучето се е отвързало от веригата си и е подгонило 16-годишно момче по улицата.

    Цялата история в детайли в дир.бг:
    Баща посече кавказка овчарка, гонила сина му - Днес.dir.bg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    1. Досъдебното производство е по жалба на собственика на овчарката и е далеч от съда. Образува се от прокуратурата по така подадената жалба и тя решава на база събраните доказателства дали да повдигне обвинение или не.
    2. От материала е видно, че бащата не е действал в условията на неизбежна самоотбрана, а действията му са по-скоро за отмъщение.
    3. Даже и да се докаже вина на собственика на овчарката, това не оправдава действията на бащата. Той може да бъде подведен по обвинение в самоуправство. Правилното действие от негова страна е била да подаде жалба срещу собственика на овчарката.
    Ако за всяко нещо вадим томахавките и тръгваме да "въздаваме справедливост" до къде ще стигнем? Ако собственика на овчарката е бил там и е разполагал с оръжие и достатъчна доза безразсъдство какво би могло да произлезе от случката?
    И кое в случая е абсурдното, че не схванах нещо идеята на поста?
    Този пост е редактиран от Lupus; 02-08-13 в 23:08.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    1. Досъдебното производство е по жалба на собственика на овчарката и е далеч от съда. Образува се от прокуратурата по така подадената жалба и тя решава на база събраните доказателства дали да повдигне обвинение или не.
    2. От материала е видно, че бащата не е действал в условията на неизбежна самоотбрана, а действията му са по-скоро за отмъщение.
    3. Даже и да се докаже вина на собственика на овчарката, това не оправдава действията на бащата. Той може да бъде подведен по обвинение в самоуправство. Правилното действие от негова страна е била да подаде жалба срещу собственика на овчарката.
    Ако за всяко нещо вадим томахавките и тръгваме да "въздаваме справедливост" до къде ще стигнем? Ако собственика на овчарката е бил там и е разполагал с оръжие и достатъчна доза безразсъдство какво би могло да произлезе от случката?
    И кое в случая е абсурдното, че не схванах нещо идеята на поста?
    ако бе подгонило твоето дете и после твоето име бе в новините - тогава бих те питал.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #4

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Лошо е, че не схващаш идеята на поста.
    Кучето трябва да бъде приспано на момента след като е подгонило дете.
    Стопанинът му трябва да бъде осъден, че не е взел необходимите мерки да държи животното на място, на което не представлява опасност за хора.

    Вместо това да се случи, кучето било в болница, а родителят, с досъдебно производство.
    За мен това е пълен абсурд.

    Реакцията на бащата е напълно адекватна на фона на практиката какви наказания получават при действащите закони агресивните домашни животни и стопаните им.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Хайде стига глупости!
    При разследването обаче било установено, че кучето се е отвързало от веригата си и е подгонило 16-годишно момче по улицата. Докато бягало момчето паднало и се ударило по лицето и крайниците. Ученикът не е бил ухапан от овчарката.
    16 годишното "детенце" го подгонило кученце и баща му тръгнал да си отмъщава, защото то паднало и си обелило коленцата! (смях в залата)
    Разбирам такава реакция, ако кучето е било агресивно и го е нахапало. А до колкото се разбира от публикацията, такова нещо няма! Лично аз съм научил сина си, че ако го подгони куче НИКОГА не се бяга. Инстинкта на кучето е такъв - да преследва. Ако то е било агресивно след падането на момчето е щяло да го захапе. Ама за такова нещо дума не става, нали?
    Като дойде лято и "новините" на журналистите намалеят, почват да правят от мухата слон! И винаги има и кой да им се връзва!
    Този пост е редактиран от Lupus; 02-08-13 в 23:43.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Хайде стига глупости!

    16 годишното "детенце" го подгонило кученце и баща му тръгнал да си отмъщава, защото то паднало и си обелило коленцата! (смях в залата)
    Разбирам такава реакция, ако кучето е било агресивно и го е нахапало. А до колкото се разбира от публикацията, такова нещо няма! Лично аз съм научил сина си, че ако го подгони куче НИКОГА не се бяга. Инстинкта на кучето е такъв - да преследва. Ако то е било агресивно след падането на момчето е щяло да го захапе. Ама за такова нещо дума не става, нали?
    Като дойде лято и "новините" на журналистите намалеят, почват да правят от мухата слон! И винаги има и кой да им се връзва!
    Лупус , не съм съгласен с теб . Кавказката овчарка е много голямо куче. Ако се изправи ще си сложи лапите на моите рамене- а аз не съм нисък човек.Никак не е кученце.
    Не всеки може да издържи психически да те подгони 80кг куче. А защо кучето се е отвързало носи отговорност стопанина. И добре че не го е нахапало, младежа едва ли щеше да оживее.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Съгласен съм че е така! Използвах умалителното кученце, заради 16 годишното "дете". Знам и овчарката колко е голяма и ти колко си дълъг! Стопанина си носи отговорност и това съм го споменал в поста си. Не ми се рови сега из албумите да кача една снимка с такава овчарка, точно с лапи на раменете ми - спомен от службата ми във флота. Едва го удържах това теле!

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Лупус, освен вулгарно, мнението ти е изключително неграмотно. За нещастие имам дете с фобия от кучета, което е изцяло медицински проблем и подобни безмозъчни разсъждения как би трябвало да действа в подобна ситуация здрав човек ме вбесяват.
    Подобни ситуации са недопустими и всеки, който ги е предизвикал трябва да понесе адекватно наказание.
    А не дървени философи, които не могат да си представят какво е да изпитваш неистов, парализиращ страх от присъствието на пинчер на 5 метра от теб да плещят, че трябва да се съобразяваш с инстинкт на животно да преследва.

    ПС - проблемът на детето ми не е рядка и екзотична болест, учудващо е колко много можеш да се ограмотиш ако почетеш тук там и се ориентираш в бума на този проблем, породен от безхаберието на държавата и на хора с твоето мислене през последните 20 години.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Хайде стига глупости!

    16 годишното "детенце" го подгонило кученце и баща му тръгнал да си отмъщава, защото то паднало и си обелило коленцата! (смях в залата)
    Дано никога не се случи на твоето дете!


    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Разбирам такава реакция, ако кучето е било агресивно и го е нахапало. А до колкото се разбира от публикацията, такова нещо няма.
    И трябва да оправдаем едно куче, само защото така пише в статията???

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Инстинкта на кучето е такъв - да преследва. Ако то е било агресивно след падането на момчето е щяло да го захапе. Ама за такова нещо дума не става, нали?
    А ти как ще реагираш след подобен инцидент?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Лично аз съм научил сина си, че ако го подгони куче НИКОГА не се бяга.
    Единствено с това съм съгласен.

    Въпросите ми са риторични, може и да не ми отговаряш!


    П.С: През годините имаше достатъчно трагични случаи с убити хора от кучешка агресивност, така че няма нужда от адвокатстване на този случай.
    Този пост е редактиран от gnf; 03-08-13 в 00:41.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    А бе пичове вие грам ли не се замисляте върху така поднесената ви информация? Тежки думи си разменяте, ама в цялата статия има една камара странни и неизвестни неща. Поредната манипулативна статийка за простолюдието!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Който смята, че е нормално пост-фактум да издириш едно куче и да му забиеш секирата в главата си е въпрос на неговия морал. Такава реакция бих оправдал, ако се случи в момента на нападение. Всъщност не би трябвало да се учудвам - преди броени дни тук бяха защитени откровено фашистки идеи, а моите постове с искреното ми възмущение срещу тях - изтрити. Какво да коментираме повече....
    "O tempora, o mores" - не съм го измислил аз а Цицерон


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Не е нормално да ходиш постфактум, както и не е нормално такова добиче да не бъде завързано и изолирано добре. Не се знае и този младеж, какво е правил близко до кучето...
    Наистина срещу агресивни кучета трябва да се вземат по-сериозни законови мерки, обаче в последно време има и доста зверства срещу животни...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Пак да попитам, някакъв си сайт е написал някаква си статиика и вие я взехте за чиста истина?!?!?! Малеееееее....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Всъщност не би трябвало да се учудвам - преди броени дни тук бяха защитени откровено фашистки идеи, а моите постове с искреното ми възмущение срещу тях - изтрити. Какво да коментираме повече....
    Hristoslav имаш в предвид нали ?

    Аз относно случая мисля така. Кучето е тормозело хората, а стопанина му се е правил на мъж пред всички. Изведнъж напрежението ескалира и единствения който има нещо в гащите си отива и "посича" песа, защото е гонил за пореден път детето му.

    Блу1 - моля те, не пиши неща ей така. Защо пък да не е истина. Не си полиграф , че каквото кажеш да е така.

    Крис. Лошо е да изживееш такова нещо и искренно ти съчувствам. Преди години можеше да стане подобно нещо и с моите, но направих нещо не толкова умно( от гражданска позиция ), но ефикасно. Пращах децата да хранят уличните кучета и моите деца нито едно "псе" не ги закачи. Даже са ни "изпращали" до училището.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 03-08-13 в 01:32.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #15

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Хубаво е че тая мъстия няма да напада никога, никого повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 09:32
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-06-14, 11:00
  3. Отговори: 3
    Последно: 11-09-09, 14:07
  4. 1 Юни - Ден на детето
    От Silviya във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-06, 09:32
  5. Задача 91 (кучето спасител)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 25-11-04, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе