Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Матрак с нестандартни размери???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Матрак с нестандартни размери???

    Би ми било удобно да поръчам лего с нестандартна дължина - по-малко от 190см - 180-182см. Аз.. хубаво ще го поръчам и ще го направят. Но.... после ми трябва подматрачна рамка и матрак с тази нестандартна дължина. Всички матраци, които гледах са с дължина 190см или 200см. Има ли някакъв друг стандарт - по-къс от 190см и как стои въпросът с поръчка на матрак с нестандартна дължина ако няма среийни?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    140x190
    140x200
    164x190
    164x200
    180x200
    200x200
    Все стандартни размери.Съвета е много да помислиш преди да купиш нестандартно.Казвам ти го от опит.Моя тъст си купи нестандартна спалня.Следователно нестандартен матрак(по-скъп) и е голям проблем да си купи чаршафи,все му ги шият по поръчка(съответно по-скъпо).Миналата седмица и аз си купих спалня(комплект)...със стандартен размер по тия причини.Иначе предполагам един от тия размери все ще ти свърши работа,имаше и още няколко които са стандарт ама не ги помня.Най-често купуваното е 164x190.Дано да съм ти помогнал.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Почти навсякъде, където се продават матраци можеш да поръчаш, но наистина дерат кожи за нестандартни поръчки. Ако мястото е малко - по-добре да се замислиш за друго място, а ако е за дете - просто не е оправдано - нали след някоя година ще му стане малко. А страшно неудобно е да се спи на късо легло .

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #4

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Крис, отиваш и питаш на място. Понеже наскоро съм пазарувал матраци, мисля, че такава услуга най - често предлагаха турските производители(не знам какъв матрак искаш)
    По принцип съм останал с убеждение, че правят. Но стават бавно. За по - скъпи, по - скъпи са, ама не става въпрос за зверски надценки, поносимо е пък и е еднократен необходим разход. Но определено изборът няма да е толкова голям.
    Освен нестандартните матраци обаче е напълно възможно да ти трябва и нестандартна подматрачна рамка, а там производителите като че не са толкова много.
    Но всичко това - само на място. Тук във форума нито цена, нито модел, нито срок може да ти даде някой, освен ако не е търговец на матраци.
    Мен ако питаш ,ако мястото не ти е непреодолим проблем, по - добре жертвай няколко сантиметра за удобно легло, отколкото да се нашиеш с господ знае какво за малко по - широк коридор за минаване да кажем. Ти си знаеш какъв ти е точният проблем, това е моето мнение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #5

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    погледни тук http://nani.bg/ имат различни размери + цени

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Никакъв проблем. Поръчваш си матрак от латекс и не се занимаваш с боклиците с пръжи отвътре. По скъпо е но е по удобно. По евтин вариант е матрак от дунапрен. Също е по удобен от тези с пръжините.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #7

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Въпрос на вкус, за мен матракът трябва да е съобразен с начина на използване(например за деца ли ще е, ше се потиш ли много) и теглото на обитателите му.
    За тежички хора например не съм най - убеден в пенолатекса и дунапрена.
    Според мен Крис говори точно за пружинен матрак, двулицев. Не се обзалагам, но така мисля.
    Всеки си решава сам обаче.
    Поздрави!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Е колко трябва да си тежък, че да потънеш в дунапрена или латекса? Ти и пружините ще сплескаш. Иначе латекса не се пресова с времето си и е върха на удобството, но е и най-скъп.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #9

    Re: Матрак с нестандартни размери???

    Какво значи "да потънеш"?
    Аз не говоря за плуване. Говоря например за болки в кръста и ставите и за унищожаване на т.нар. им "анатомичен" ефект. Далеч не е нужно да преминеш през дунапрена за да не можеш да ставаш сутрин от болка, а поне при мен това е било често явление на дунапренните матраци. Без да се губя в тях.
    Но пак казвам: въпрос на предпочитание. Не вярвам с дискусията тук да повлияем много на решението на Крис

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    Абе за болки в ставите и кръста си има Invita Active с колаген.
    А матрака си е въпрос на предпочитания - дали е по-мек и потъващ или по-твърд е въпрос на вкус, съмнявам се да те излекува от болежките...

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    за български матраци :
    http://www.ekon-bg.com/bg/products
    има файл с размери отдолу но е най добре да се чуеш.
    има и рамки но ако толкова не се намери : http://www.darvoobrabotvane-vt.com/?...s/slats_bg.php
    като за последното имам познат и мога да съдействам че вероятно ще искат хиляди бройки но може да се опитаме да се преборим

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #12

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    http://ted.bg/
    http://www.elite-mebeli.com/

    Почти всички производители имат опция за нестандартен размер по поръчка.
    Ето 2 от тях

  16. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #13

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    Аз си поръчах нестандартен размер от матраци Нани 175х190,средно твърд 20 см. дебел с борд,без пружини.Чаках около 20-25 дена,тъи като за да се направи нестандартен размер трябвало да се преправи някаква машина на този размер.Цената въобще не се оскъпи.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331813798[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Аз си поръчах нестандартен размер от матраци Нани 175х190,средно твърд 20 см. дебел с борд,без пружини.Чаках около 20-25 дена,тъи като за да се направи нестандартен размер трябвало да се преправи някаква машина на този размер.Цената въобще не се оскъпи.
    Спрях се Нани заради цената тъи като на Екон ми идваше почти с 250 лв отгоре.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    Аз съм с ТЕД с размер 180 х 200см -обичам да имам широка спалня ...

    Приключих обаче със всякакви матраци- с дунапрен или пружина.За две години нещо взе да се вдлъбва там където спя...

    За в бъдеще ще си купувам само http://www.amazon.co.uk/Intex-Khaki-...f=pd_sim_kh_21- това поне мога да му регулирам твърдостта и да тръгне да се сляга винаги мога да го надуя още малко, така че да се изправи вдлъбнатото място.



    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    .
    Касап, какво правиш бре брате??? Това е най-дългият ти пост досега във форума

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #15

    Re:Матрак с нестандартни размери???

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Касап, какво правиш бре брате??? Това е най-дългият ти пост досега във форума
    Един,вече бивш член на Форума,реши да събуди темата след 6 годишно затишие и след като "из-по-о-спами" половината теми набързо го затриха и него и публикациите му.Оттам тръгна всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Матрак - предпочитания
    От john3v във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 22-01-15, 00:15
  2. Магазин за кондензатори с нестандартни стойности?
    От marinskiq във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 08-06-13, 21:56
  3. Помощ за избор на матрак.
    От alex84 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 34
    Последно: 21-11-11, 23:57
  4. Продавам легло с матрак
    От lorams във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-09, 21:45
  5. некомерсиални, нестандартни и психарски филми
    От Drummer във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 16
    Последно: 12-11-03, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе