Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree10Одобрявам

Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1

    Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Колеги искам да видя дали схемата е само при нас или е масово.


    Получавам си сметката за вода и се зачитам. Потребени 12 кубика вода и ОБЩА ВОДА 11.7 кубика (начислени служебно)??? Събирам комшиите и се оказва, че всеки има начислени от 8 до 15 кубика вода. Нова сграда, с нова изправна ВиК система, без никакви течове. Само 10 апартамента сме. След дълго мислене започвам да виджам какво става. При месечния отчет идва инкасаторката и отчита водомерите на хората реално. Но това става, само ако собственика е осигурил достъп. Ако не е обаче (на работа е, в чужбина е и т.н.) пишат каквото си искат като показания. Обаче веднъж на три месеца се отчита и главния водомер и разликата със сбора на другите (които сбор ние няма как да знаем) се разхвърля пропорционално на всички в блока. Какво се получава, ние плащаме водата изразходена от съседите, но неотчетена реално, поради някакви причини. Добре, но един хубав ден, съседа си е вкъщи и отчитат и неговия водомер. Той заплаща още веднъж, вече заплатената от нас вода. И се получава, че веднъж на три месеца разликата според ВиК е 309 кубика? Което е един голям басейн на месец? Сега новото двеста е, че за да подадеш жалба искат да внесеш 260 лв. за да сформират Те комисия?!? И ако комисията каже, че всичко е наред (едва ли някой очаква друго) тези пари се задържат от ВиК.
    estqwerty, justify и igt харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    мне отчитането не става така .. примерно някой от съседите го няма и му пишат 5 кубика ( а той е изразходвал 10 ) .. само че водомера си има тотал и примерно от 100 става 110 .. следващия месец той си е в къщи и се оказва че са му писали по малко - пишат му повече, така че да се изравни тотала на водомера с тефтера на инкасатора .. няма как да се плати 2 пъти една и съща вода .. разпределение има ,когато ( примерно на 3 месеца ) се свери тотала на главния водомер със сбора от водомерите на всички ( тоталите ) .. ако имате 300 кубика за 3 месеца разпределение - това не е от грешно инкасиране ,твърде много е - вижте при спрени всички кранове по апартаментите да не би главния да се върти леко ( той има много фина скала с милилитри ) ,също така при всичко спряно пускате от 1 чешма 1 литър в разграфена кана и проверявате главния колко е отчел ( моя се оказа че отчита повечко с около 7-8% ( което е 15 пъти над нормата по БДС от +- 0.5% ) ,аз имах разпределение в чисто нова сграда в която живеех само аз ) и ще установите къде е проблема ..

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #3

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Във разстояние на 6/7 години съм сменил 3 квартири , няма блок във който да не се плаща допълнително " обща вода " :D на мен ми е смешно , защото аз консумирам по 2 кубика и допълнително още един обща , като не живея постоянно , но примерно съседи които изразходват по 10/12 имат обща много повече защото схемата на разпределение е такава че колкото повече консумираш , толкова по голям е процента от общата вода . Събирахме се целия блок на събрание с представител на ВИК като заявихме да се провери общия водомер защото всичките във входа им бяха свалени и проверени от ВИК водомери и въпреки това си имаше едни 80 кубика разлика Беше ни обяснено същото , ще трябва да си заплатим комисията която да провери собствения си " най точен " водомер
    Последната ми квартира са живели хора които и те явно не винаги са били там , защото аз проверих когато се настаних че нямаше задължение към ВиК и Енерго . Обаче когато мина инкасаторката се установи че има 100 кубика които аз естествено заплатих на вноски . Та това е същия случай , един път разликата е платена от обща вода от съседите а втори път аз я плащам , в случая като потърпевш .
    Абе все някой трябва да плати водата изразходена от мангалите в махалата които дори нямат водомери или ако имат - манипулират и никой не може да им каже нищо , щото са соц. слаби със по 7/8 чавета

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    И на мен са ми надписали в офиса цели 20 куб.метра! Онзи ден им вдигнах "мило" скандалче по телефона и ги заплаших, че ще извикам журналята. Омекнаха и даже ми дадоха точния ден за следващо отчитане, за да съм там и да направим съвместно засичане. Те сега са наплашени покрай протестите и бързо свалят гарда. Така че не се оставяйте - натиск до откат!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Mega е на 100% прав.Правят го точно както казва. Проблема е там, че когато в сградата има няколко незакупени/незавършени офиси в офисите/жилищата в точно тези помещения(офиси/жилища) на практика няма поставени водомери.Да но общ водомер на сградата има, тъй като ако няма =НЯМА разрешение за ползване(АКТ 16) от общинската комисия .
    Когато отделните купувачи(собственици) на жилищата/апартаментите се нанесат те сключват индивидуални договори с ВиК и си поставят/им поставят водомери които пломбират.
    Докато обаче офисите/жилищата се закупят от строителя, така наречената "обща вода" на сградата(отчетена по общия водомер) се разпределя на всички които имат водомери, тъй като няма как да се разпредели на такива които нямат водомери(тоест на строителя или инвеститора, докато той е собственика) . Така всеки който си довършва жилището/офиса и майстори работят вътре и ползват вода я заплащат само тези които имат водомери.
    Ако ги репликираш, че това не е "твоята вода" те са обучени и със танцувално- театрална стъпка и възклицателен тон от "Хамлет: "траурно"(за теб) ти съобщават, че "така е по софтуер и програмата ги разпределя тези кубици служебно, от нас нищо не зависи ", тоест програмата е виновна, нищо не "слагаме" ние служителките отчитащи водомерите -"слага ви го" програмата"

    Коронният им номер обаче е след като ви напишат срещу името числата от водомера да ви кажат "А сега се подпишете", тоест да се "съгласите" че правилно са записани - по този начин де факто признавате записаното/отчетеното от за вярно.

    Номера е да не подписвате срещу числата отчетени за вашият водомер, тъй като нямате законово или каквото и да е друго задължение- когато ми кажат "Трябва да се подпишете" аз ги репиликирам"-Посочете ми конкретната разпоредба от конкретен закон който ме задължава да подпиша!" -така те преминават от настъпателна в отбранителна тактика и казват "Ама ако не подпишете мен ще ме накажат, такива са указанията да се подпишете" .Но аз не подписавам колкото и да настояват.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    При нас проблема е, че няма загуби, няма течове, нищо. А теч за 300 кубика си е цял басейн. Тезн дни ще разнища далаверата изоснови, защото ни взеха за говеда.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    остава главния да ви отчита повече ,тествайте го както предложих с някакъв разграфен съд

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    120лв. сметка за апартамент, в който никой не живее от 2 години и редовно ми надписват потребление и въпреки това си плащам сметките безропотно. Поне до този момент...

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    всички водомери са с дистанционно отчитане. главният водомер и той има антена. и мамицата им има 20 кубика които ги няма!!! и ми ги набиват. как като висчко е електронно и се мери ?!?
    живеят 10-тина семейства това си е по 2 кубика надписванка дори и всичко да се мери. мамицата им!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    всички водомери са с дистанционно отчитане. главният водомер и той има антена. и мамицата им има 20 кубика които ги няма!!! и ми ги набиват. как като висчко е електронно и се мери ?!?
    живеят 10-тина семейства това си е по 2 кубика надписванка дори и всичко да се мери. мамицата им!
    Ами знаеш мнението ми по въпроса от спора с venkap в другия форум - колкото е повече електрониката, толкова са повече и възможностите за манипулация и последващо прикриване на следите.
    estqwerty, Mega и jonov харесват това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    ... Днес дойде техник на Софийска вода. Поразпитах го как се отчитат сметките. Това което каза в неофициален разговор е следното:

    На датата Х, отчита показанията на водомерите. Ако някой не осигури достъп му се пишат 5 кубика, но били наказателни, като глоба. Това не се приспадало към данните на водомера! След това отчитат общия и разликите ги натрисат на коректните потребители пропорционално на засечения разход. Тогава попитах един ден като засекат неотчетените водомери прибират и тези пари? Пича ме спогледа странно и под сурдинка каза, ами да, така е. Е това е България.

  14.  
     
  15. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #12

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Аре стига мрънкахте!Представете си, че направят водомерите на дневна/нощна тарифа
    Значи сега сме по-добре отколкото можем да сме.Как го измислих, това чак Дянков да ми
    завиди!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Днес дойде техник на Софийска вода. Поразпитах го как се отчитат сметките. Това което каза в неофициален разговор е следното:

    На датата Х, отчита показанията на водомерите. Ако някой не осигури достъп му се пишат 5 кубика, но били наказателни, като глоба. Това не се приспадало към данните на водомера! След това отчитат общия и разликите ги натрисат на коректните потребители пропорционално на засечения разход. Тогава попитах един ден като засекат неотчетените водомери прибират и тези пари? Пича ме спогледа странно и под сурдинка каза, ами да, така е. Е това е България.
    Те тоя път минаха метър в протестите, но и за тях ще дойде Видовден!
    Mega одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    Видовден е всеки ден, ако се завеждат дела срещу тях. Протестите, според мен, не ги стряскат особено. Навели са се и чакат бурята да отмине.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #15

    Отговор: Новата (стара) схема на ВиК за ограбване на хората ...

    ....Ха-ха-ха!Страх от протести!?От кои протестиращи?От тези дето се сдружават да влизат и те в Парламента?Протести реално вече няма!Аз хубаво ви казвах,че само военно положение би създало възможност да се оправят нещата,ама не,та не!!....Страх за демокрацията и свободата за бедния!Е,....смятайте кубиците,после може и секундите на мобилните оператори,после златото от Челопеч/там Сидеров ще помага/,после...пак електромера!......А до тогава ще е дошло времето да приветстваме новите представители на народа,дето фолксвагените ги чакат!...Не искам никого лично да засегна,уважение към всички пишещи тук,просто така очертавам ситуацията в която пак изпаднахме!!!
    Stoqn Monev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новата схема на измама на Глобул !
    От valdesbg във форум Черен списък
    Отговори: 68
    Последно: 08-10-11, 13:59
  2. Въпрос към хората с IP камери
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-10-09, 00:25
  3. Хората от власта и техните имоти
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 21-11-06, 14:02
  4. Отговори: 24
    Последно: 23-08-05, 10:24
  5. Държавата срещу хората
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 13-07-05, 22:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе