Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 100
Like Tree11Одобрявам

Има ли креационисти в Сетком?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Има ли креационисти в Сетком?

    имам си 2 дискусионно-интелектуални мечти - да проведа разговор-спор с религиозен фанатик и с креационист

    опитите ми до настоящия момент са увенчани с неуспех. когато съм се опитал да проведа спокоен и рационален разговор с представители на тези... групи, въпросният разговор е бил белязан с липса на уважение от тяхна страна към различното мнение, откъдето и спокойният рационален разговор се изражда към обиди (странно поведение за един смирен вярващ, но е факт)

    та, макар че Сетком е в общи линии едно общество на хора, интелигентни поне малко над средното, все пак допускам, че е възможно да има хора, споделящи един от горните 2 възгледа, и които биха спазвали добрия тон по време на една мирна ( ) дискусия относно възгледи, различни от техните

    N.B. държа да отбележа, че целта ми в никакъв случай не е да разубеждавам когото и да било, а да разбера аргументите на тези убеждения!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Готово. Заповядай утре в "Морски Рай" /в избран от тебе час/ и кажи, кой от двамата да ти водя...
    competition одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #3

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Мързи ме да ровя в google, ама тази дума "креационист", какво аджеба означава. Много сложни думи използвате в тия форуми пък ния трябва постоянно да четем какви са. Де да знае човек може и да е такъв, ама още да не го е разбрал.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Уф... бе какво ти пука! Идвай и ти! И без това си на всяко гърне - похлупак. Все ще се включиш в спора.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #5

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    А нямам нищо против само къде е този морски Рай.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    И аз нямам работа утре

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    А нямам нищо против само къде е този морски Рай.
    http://www.moreto.net/varna-gid2.php?n=16371
    Ма хубу наспамихме. Стенли също е добре дошъл. Само да каже, в каква дисциплина ще се състезава...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    креационист е човек, който не вярва в еволюцията

    има 2 основни типа: религиозни такива, които вярват в сътворението от бог, и такива, които не знаят каква алтернатива на еволюцията да предложат, но са убедени, че тя не е вярна

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Та къде е срещата?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    http://www.moreto.net/varna-gid2.php?n=16371
    Ма хубу наспамихме. Стенли също е добре дошъл. Само да каже, в каква дисциплина ще се състезава...
    Пу за мен бирено - картофената дисцплина


    Аз като гледам май се събрахме дружинка за среща , Pat и MrTechno съм сигурен , че и те ще се включат. Да вземем да променим заглавието "Варненската агитка да се преброи за среща"

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Да бе да Варна, че това е в на кита г..а....

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Да бе да Варна, че това е в на кита г..а....
    Тоа па! На нас ни е близо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Да бе да, те рендетата вървят с вода.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Аз нямам познати, които да не вярват в еволюцията, т.е. креационисти. И съответно никога не ми се е налагало да водя подобен спор .


  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #15

    Re:Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    имам си 2 дискусионно-интелектуални мечти - да проведа разговор-спор с религиозен фанатик и с креационист

    опитите ми до настоящия момент са увенчани с неуспех. когато съм се опитал да проведа спокоен и рационален разговор с представители на тези... групи, въпросният разговор е бил белязан с липса на уважение от тяхна страна към различното мнение, откъдето и спокойният рационален разговор се изражда към обиди (странно поведение за един смирен вярващ, но е факт)

    та, макар че Сетком е в общи линии едно общество на хора, интелигентни поне малко над средното, все пак допускам, че е възможно да има хора, споделящи един от горните 2 възгледа, и които биха спазвали добрия тон по време на една мирна ( ) дискусия относно възгледи, различни от техните

    N.B. държа да отбележа, че целта ми в никакъв случай не е да разубеждавам когото и да било, а да разбера аргументите на тези убеждения!
    Ако сериозно говориш, да ти кажа, че така ще ти остане мечта това. Първо, по дефиниция не можеш да водиш "спокоен и рационален разговор" с фанатик. Не твърдя, че няма да е мирна дискусията, и ако попаднеш на правилния човек, може и да останете в рамките на добрия тон, но дискусия няма да има.
    Второ, относно разбирането от твоя страна на аргументите - ами то няма такива. То точно за това е вяра, убеждение, както сам казваш, а не наука. Поне що се отнася до религиозния човек - "аргументите" му, ако можем да ги наречем така, са общо взето цитати и/или тълкувания, лични и/или на други хора с подобно мислене, като тези други хора са обикновено лидерите на съответната религия - пастори, имами, равини и т.н. Всичко това е базирано на и започва от някаква свещени писания, които са пълни с притчи, поучения, жития и т.н., писани са незнайно кога, превеждани, адаптирани, редактирани и променяни са незнайно колко пъти и от кого в продължение на векове, написани на архаичен език, който не всеки разбира - още веднъж - всичко е въпрос на тълкувания там.
    То ако ставаше с аргументи и с разсъждения, отдавна нямаше да има религии...
    Иначе - лошо няма, ако се съберете - наздраве!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Историята на Сетком
    От roumen68 във форум За Форума
    Отговори: 75
    Последно: 20-10-06, 17:08
  2. Навигация из СетКом
    От Bibi във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-05, 16:53
  3. Сетком geeks
    От mitkko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-05, 14:44
  4. FireFox и СетКом
    От Bibi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 04-04-05, 19:10
  5. Умира ли СетКом
    От DeathKnight във форум За Форума
    Отговори: 78
    Последно: 04-11-04, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе