Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree3Одобрявам

Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #1

    Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Здравейте,

    искам да споделя неприятния си опит с горепосочената фирма - оценките ще оставя за Вас.
    Преди 6 години въпросната фирма изработи и монтира в банята у дома подвижен параван с плъзгащи се врати.

    Наскоро забелязах, че водачите, които движат подвижните крила, са спукани. Въпросните водачи са пластмасови и естествено стареят с времето. Вратите провиснаха и се движат трудно. Естествено, параванът е извън гаранция.
    Свързах се с фирмата и няколко пъти разговарях с техни служителки, като ясно изразих готовност да поема ремонта на паравана.


    Оказа се, че моделът на водещите профили и водачите с ролки и сменен. След няколкодневно увъртане ми отказаха изобщо да се занимават
    с този мой проблем - просто така, виртуално, по телефона, без оглед на място.

    Единственият вариант оставал смяна на целия параван (дори рамките със стъклата не можели да се използват).

    Съгласете се, че става въпрос параван с плъзгащи се врати, а не за сапунерка. Най-малкото не мога да направя цялата баня в дупки (не говорим за разхода, който би бил от порядъка на 300-400 лева).

    Както вече казах, оставям изводите на Вас. Явно това е фирма, която по никакъв начин не държи на клиентите си.
    Ето линк с адреса на въпросната фирма.

    http://my.netissat.bg/neobath/products.html

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Няма кой да поеме ремонт на параван модел отпреди 6 год. И аз имах проблем с изпочупени плъзгачи на душ-кабина - единствено решение е да купиш нова и да я смениш.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Сваляш си вратата, вадиш двата водача с ролките, на магазина си купуваш ролки с алуминиеви тела/ има много видове, все някой ще пасне/, монтираш си ги, регулираш наклоните и си слагаш вратата обратно.Я дай една снимка на подвижната врата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #4

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Това е ясно - става въпрос защо всичко трябва сами да си правим. Иначе варианти много - и трябва време.
    Та затова опитах така...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Ясно, просто си попаднал на калпав търговец.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    и фирмата е за черният списък защото е отказала ремонт след 6 години?!?
    аз да съм щях да го я пусна в белия - щом нещото произведено от тях е работило толкова време без проблеми.
    и то само след телефонен разговор! wtf???
    дай извикай си ги на оглед или поне на живо се вижте и тогава по форумите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #7

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    и фирмата е за черният списък защото е отказала ремонт след 6 години?!?
    аз да съм щях да го я пусна в белия - щом нещото произведено от тях е работило толкова време без проблеми.
    и то само след телефонен разговор! wtf???
    дай извикай си ги на оглед или поне на живо се вижте и тогава по форумите.

    предлагам темата за триене !!! но модовете ще си преценят...
    +1

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #8

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    estqwerty
    billab0ng3r

    Скъпи колеги,

    не виждам с какво съм провокирал Вашия свещен гняв (WTF!!!?).
    Изразявам своето мнение в един свободен форум, без да обиждам никого.
    Ако сте прочели внимателно моя пост, ще разберете че хората от фирмата отказаха всякакъв контакт, помощ, намеса, съвет и т.н. при ясно изразено желание от моя страна да заплатя всичко.

    Смятам, че не е професионално да не обърнеш внимание на клиент, макар и отпреди 6 години. Така ли бихте постъпили с клиент от Вашата сфера на дейност (климатици?)? По тази логика след 6 години трябва да подменим всичко, което е престанало да работи - климатик,
    автомобил, телевизор и т.н.

    В този смисъл не мога да разбера призива за триене на темата - на кого от Вас му пречи и защо?
    Ако сте били участници в подобни ситуации - то гузен негонен бяга.

    Пожелавам Ви здраве и нови творчески успехи!


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Цитат Първоначално публикувано от Junkers
    estqwerty
    billab0ng3r

    Скъпи колеги,

    не виждам с какво съм провокирал Вашия свещен гняв (WTF!!!?).
    Изразявам своето мнение в един свободен форум, без да обиждам никого.
    Ако сте прочели внимателно моя пост, ще разберете че хората от фирмата отказаха всякакъв контакт, помощ, намеса, съвет и т.н. при ясно изразено желание от моя страна да заплатя всичко.

    Смятам, че не е професионално да не обърнеш внимание на клиент, макар и отпреди 6 години. Така ли бихте постъпили с клиент от Вашата сфера на дейност (климатици?)? По тази логика след 6 години трябва да подменим всичко, което е престанало да работи - климатик,
    автомобил, телевизор и т.н.

    В този смисъл не мога да разбера призива за триене на темата - на кого от Вас му пречи и защо?
    Ако сте били участници в подобни ситуации - то гузен негонен бяга.

    Пожелавам Ви здраве и нови творчески успехи!

    +1

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Junkers, на estqwerty не му се връзвай толкова. Досега не е бил заядлив, по-скоро е започнал по-отрано с парцуцата и бирите

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Аз пък съм много доволен от фирма НЕО. От 2003 година имам закупен техен параван и работи безупречно, няма никакви проблеми нищо, че гаранцията е само три години. Само че му правя профилактика от време на време и също така го почиствам много добре. Въпреки че вече мисля да го сменя с друг по нов техен модел. Това е добре за да сменя малко визията на банята, а и няма нищо вечно все пак. Доволен съм от фирма НЕО защото съм ги проучил добре и те са първата фирма която се занимава с такива неща на нашия пазар и имат най-голям опит. Усъвършенствали са нещата си, което говори добре за тях. Новите фирми в тази сфера в момента се учат на гърба на клиентите си, защото няма опит.

    Явно е много важно как ползвате вещите си. А и на днешно време нещо да изкара повече от година две си е постижение. Това важи за почти всички стоки.

    На запад хората си подменят цялото обзавеждане на няколко години. Това е начин на мислене. Подменят старите неща с нови, купуват по нови модели. Проблема е че ние българите искаме като купим нещо да го ползваме едва ли не до живот и всичко това е защото все още нямаме добър стандарт на живот , а и мисленето не ни е такова.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #12

    Отговор: Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Хайде всички дружно да приветстваме представителя на фирма НЕО - нашето ново другарче toni и да му благодарим, че дигна тази толкова злободневна и животрепещуща тема.

    Освен да ни запознае с най-новите модели и трендовете в параваните за баня, ще имаме удоволствието да бъдем напътствани за по-ефективна промяна на нашето мислене и за все по-стремителното повишаване на стандарта ни на живот.

    Добре дошъл, toni, и дано изкараш повече от година-две във форума - ще бъде направо постижение!
    Shmi и gurcayy харесват това.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re: Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    а аз съм по напред и от хората на запад - нямам обзавеждане , живея си дзен и нямам какво да сменям

    наскоро открих че се заривам с буклуци и спрях да купувам , сега наливам само в себе си - главно дйжемсън...
    Alexi одобрява това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    estqwerty +1

    И аз така, с разликата, че само се опитвам да се освободя от боклуците, но все пак спрях да купувам такива ...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: Интересна случка с фирма Нео-обзавеждане за баня

    Само за сведение на въпосния Tougi - не работя за тази фирма, а съм техен клиент. Не мисля че от фирмата имат възможност да следят по всички форуми. А и както писах преди -това си е реклама за тях. Нормално е от една фирма да има доволни клиенти и недоволни. Както и други по тази тема са написали, направо си е похвално нещо да работи толкова години. И както някой друг беше писал по темата, по телефона работа не се върши , а се ходи на място. Преди да стана техен клиент направих грешката, да си купя Китайска кабина от Практикер защото беше на много изгодна цена. Е понякога има качествени неща на ниска цена, но не и за кабината. Изкара около година и вратите нараво се разпаднаха. Да не мислите че съм ходил да се разправям. Миналата година си купих диван от Еникон за 1000 лева. Не изкара година и напаво се разпадна-да отбележа , че го ползвам много внимателно, и понеже струва доста , а и защото е в гаранция - направих рекламация. Понеже е в гаранция отстраниха проблема. Мина още една година и пак същия проблем. Гаранцията му минала и нищо не могат да направят. Сега имам разпаднал се диван за 1000 лв. ,който въобще не мога да ползвам- дивана е направо за боклука- кожата се люпи, частите се скапаха и т.н. Но не съм тръгнал да се жалвам по форумите. Както и да е мисълта ми е че като имаш проблем се опитваш да го решиш цивилизовано, а и отношенията ти с въпросната фирма мен не ме интересуват, че да ме намесваш. Все пак и аз имам право да изразя мнение- е като е положително какво. Я виж по другите форуми, колко положителни мнения има за тях- форума за майки и други да не им правя реклама- Какво всички тия хора които са доволни по твоята логика са служители на нео. Вземи се стегни бе човек. Нормално е да си ядосан, но по спокойно. А и все пак за разлика от мен - карък клинета дето не мога да си ползвам повечето покупки, ти поне си ползваш вещите. Или съм карък или не мога да пазарувам. Вече съм много по-внимателен. Но понякога не е въпос на скъпо или евтино, а и въпрос на късмет.Някой е доволен от нещо, друг не. По тя тема мога да пиша с дни. Мой познат си купи нов телевизор и се оказа че му изгорял кинескопа и за него нямало гаранция. За хранителния маркет Фантастико да не говорим- колко пъти развалени пилета на грил, кашкавали с изтекъл срок и какво ли не. Аз ако трябва да пиша списък с фирмите от които не съм доволен, трябва по цял ден да стоя по форумите, ама не става. Вече се чудя дали да не си сменя работата и да не се занимавям професионално с това.

    Както и да е най-много ми хареса мнението на единствения трезво мислещ човек тук, който написа че "налива само в себе си"- Човека ИНВЕСТИРА В СЕБЕ СИ. Всеки както иска да го разбира. Едни инвестират в образование, други в спорт, трети за цигари. И ние май трябва да влагаме повече в себе си и да намалим темпото с материалните неща. Станахме материалисти и сме все по далеч от истинските неща.
    Този пост е редактиран от toni; 23-01-13 в 14:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 17
    Последно: 24-06-13, 21:52
  2. Странна случка
    От nen4oo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-12, 09:36
  3. Отговори: 1
    Последно: 26-10-09, 16:55
  4. Интересна случка
    От Smurfa във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-11-07, 19:15
  5. Случка с LAN карта
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 08:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе