Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 82
Like Tree8Одобрявам

Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте,

    Отварям тази тема, за да можем да споделим впечатления и информация, та да си улесним живота взаимно.
    На мнозина ни се налага да теглим пари, получени в PayPal за стоки или услуги, които продаваме, към банковите си сметки, за да разполагаме с тях. На този етап не съществува възможност за директно изтегляне на средствата от PayPal към банкова карта, затова сме принудени да ползваме карти VISA (Electron) на различни банки в България. Проблемът е, че постепенно повечето банки у нас се усетиха, че могат да печелят на наш гръб и от тук и въведоха такси за получаването на тези суми, които са отгоре на таксата на PayPal за изтегляне на парите в размер на 2.00 EURO / 2.50 USD.

    По-долу ще дам информация за банките, чиито условия съм проверил лично. Ще бъде чудесно, ако и други хора съобщят наблюденията си, за да знаем къде най-малко ще крадат от парите ни.

    -------------------
    Понастоящем
    -------------------

    UniCredit Bulbank: 1% за получаване, месечна такса за поддръжка на картата в размер на 1.50 лв. Предлагат се VISA Electron в долари и в евро. Ползвах ги доста години, тези такси ги има от две и нещо-три години. Преди два месеца закрих картите и осъщестих "банков туризъм".

    ProCredit: 0% за получаване, месечна такса за поддръжка на картата в размер на 1 евро, за съжаление предлагат VISA Electron само в евро. Това е банката към която "мигрирах" миналия месец. Вече получих един превод - такса няма.

    PostBank (Eurobank EFG): 2% за получаване, месечна такса в размер на 0.75 USD, предлагат се карти VISA Electron само в долари. Поводът да започна тази тема е именно тази банка, която рекламираше 0% такса, но онзи ден ми начислиха 2%, направих оплакване, оспорвайки таксата. Те ми възстановиха таксата, но ми съобщиха, че ще извършат корекция на терминологията на Тарифата си, за да могат да начисляват такава такса и никой да не може да я оспорва. По-долу ще публикувам тази част от кореспонденцията си с тях.

    Централна кооперативна банка (ЦКБ): 0% за получаване, 0.50 лв. месечна такса, за карти VISA Electron в долари и евро таксата се превалутира съответно на 0.33 долара (или колкото е в момента) и на 0.25 евро. Днес си пуснах за издаване VISA Electron в долари, служителката на място също потвърди, че такса няма, но докато не получа първия превод, няма да съм сигурен.

    ДСК: Според информацията, посочена в Тарифата на банката, която информация бях получил и в обяснение по имейл: 0.5% за получаване, 1.25 лв. месечна такса, карти VISA Electron както в евро, така и в долари. Има допълнителна такса за теглене на парите от картата на гише!
    Според член на форума, писал по-долу: няма комисионна. Реалният пример от практиката, естествено, надделява над посоченото "на теория".

    MKB UnionBank: 0.75% за получаване, без месечна такса, има такса от 0.50 лв. за теглене на сумите на гише. Предлагат карти единствено в долари, но са виртуални (т.е. без пластика). Тази информация получих в личен разговор със служител от картов център.

    Raiffeisenbank: 1%, 1 лв. месечна такса, конвертирана в съответната валута (долари или евро). Тази информация получих по телефона.

    ----------------
    Когато разбера информация за други банки, ще допълня този пост. Но на този етап изборът се свежда до ПроКредит и ЦКБ.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 06-12-13 в 01:51.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    вече можеш и без виза ,има опция в пейпал аз не съм я пробвал директно да си захранваш акаунта

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #3

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    вече можеш и без виза ,има опция в пейпал аз не съм я пробвал директно да си захранваш акаунта
    Моля те, прочети внимателно какво съм написал. Прочети също така и свързаните новини както в този форум, така и на други места. Накратко: Става дума за ОБРАТНОТО действие - теглене от PayPal към карта.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Здравейте,

    Проблемът е, че постепенно повечето банки у нас се усетиха, че могат да печелят на наш гръб и от тук и въведоха такси за получаването на тези суми, които са отгоре на таксата на PayPal за изтегляне на парите в размер на 2.00 EURO / 2.50 USD.

    По-долу ще дам информация за банките, чиито условия съм проверил лично.
    PostBank EFG: 2% за получаване, месечна такса в размер на 0.75 USD, предлагат се карти VISA Electron само в долари. Поводът да започна тази тема е именно тази банка, която рекламираше 0% такса, но онзи ден ми начислиха 2%, направих оплакване, оспорвайки таксата. Те ми възстановиха таксата, но ми съобщиха, че ще извършат корекция на терминологията на Таригите си, за да могат да начисляват такава такса и никой да не може да я оспорва. По-долу ще публикувам кореспонденцията си с тях.
    1. Никоя банка постепенно не се е усетила за печалба на твой гръб. Таксата от 2 евро на превод я има още от времето, когато не си имал гръб...

    2. PostBank EFG - такава банка в България отдавна няма, името й е съвсем различно.

    3. Освен таксата от 2 евро, на мен Юробанк България не ми удържа друга такса - нито 2% за получаване, нито месечна такса от 0.75Е за поддръжка. Естествено, картата ми си има своите годишни такси и удръжки, но те нямат нищо общо с преводи от PayPal!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #5

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    1. Никоя банка постепенно не се е усетила за печалба на твой гръб. Таксата от 2 евро на превод я има още от времето, когато не си имал гръб...
    Булбанк, които ползвах доскоро, въведоха таксата си от 1% преди около две години. Ползвах услугата от 2006. Не виждам защо си тръгнал да се заяждаш и обиждаш, не знам дали това ти е нормалният начин на изразяване, ни той няма място в една културна комуникация, целяща да информира хората.
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    2. PostBank EFG - такава банка в България отдавна няма, името й е съвсем различно.
    На дебитната карта, която ми издадоха миналия месец, пише PostBank. На сайта им пише PostBank, сайтът на електронното им банкиране се казва e-postbank. Наясно съм, че вече не се казва така (официално). Използвам лесноразпознаваемото наименование, защото то продължава да се употребява от самата банка. Но това също не би трябвало, в една уравновесена комуникация, да дава повод за остри изказвания.
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    3. Освен таксата от 2 евро, на мен Юробанк България не ми удържа друга такса - нито 2% за получаване, нито месечна такса от 0.75Е за поддръжка. Естествено, картата ми си има своите годишни такси и удръжки, но те нямат нищо общо с преводи от PayPal!
    Значи използваш карта, издадена на някаква промоция (каквато е дебитната ми карта MAESTRO от тях). Таксата от 2% е въведена с новата тарифа на банката от 16.09.2013 г. Или не си получавал средства след този период, или не си забелязал, или те не са се усетили, но много скоро ще го направят. Погледни скрийншота. Погледни цитата от Тарифата им. Също така разгледай комуникацията ми с техния център "Жалби" от днес и си направи изводите.

    1. Цитат от Тарифата (стр. 10):
    24. Връщане на суми по картата чрез транзакция на ПОС - credit refund - 2.0% в/у сумата.
    2. Съобщение от отдел "Жалби" за възстановяване на взетата такса от 2%:
    On Wed, 4 Dec 2013 14:24:02 +0000
    "Complaints" <Complaints@postbank.bg> wrote:
    >Уважаеми г-н Стефанов,
    >Таксата от 9.07 долара е сторнирана днес.
    >С УВАЖЕНИЕ
    >ЕКИПЪТ НА ВРЪЗКИ С КЛИЕНТИ
    >[PB_Slogan_Logo_RGB_BG]
    >Пощенска банка | "Юробанк България" АД
    >ул. "Околовръстен път" 260, София 1766
    >Факс: (+359 02) 9 888 110
    >www.postbank.bg<http://www.postbank.bg/>
    Обърни също така внимание на името на банката, което те самите продължават да ползват.

    3. Мой отговор на горното съобщение:
    Уважаеми г-не/г-жо,Благодаря за справедливото и бързо решение.
    Тази карта VISA Electron съм издал при Вас с единствената цел да си получавам плащанията от PayPal, които се характеризират с известна регулярност. Ще ми бъде силно неприятно да трябва да минавам през същата тази процедура и следващия месец - или в който и да е от по-следващите месеци. Затова, моля, еднозначно заявете дали да очаквам подобни неприятности за в бъдеще, което ще означава, че веднага ще пусна заявление за закриване на картата -- или че ще мога да ползвам картовата услуга по начина, по който ми е била представена, в който случай ще запазя картата.
    Очаквам Вашия отговор.
    4. Техен отговор на моето съобщение:
    Уважаеми г-н Стефанов,
    Бихме желали да Ви уведомим, че предстои промяна на дефиницията за 2% credit refund, така че предстои да събираме тази такса, както е във всички останали банки.
    В тази връзка не бихме могли да Ви потвърдим, че няма да дължите такса.
    С УВАЖЕНИЕ
    ЕКИПЪТ НА ВРЪЗКИ С КЛИЕНТИ
    Надявам се сега да си доволен и да спреш с неучтивия тон. Това, че си модератор би трябвало да е морален императив да не комуникираш по начина, по който го направи, а да даваш пример на останалите потребители. Бъди полезен - със сигурност доставя по-голямо удоволствие (в дългосрочен план).

    Докладвах поста ти на модератор (дано да е различен от теб самия), защото тонът ти представлява злоупотреба с положение и дава лош пример.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cheeseus; 05-12-13 в 21:46.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България


    Докладвах поста ти на модератор (дано да е различен от теб самия), защото тонът ти представлява злоупотреба с положение и дава лош пример.

    това ми хареса.... пример за това колко е ценна информацията в днешно време.....
    grischa одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #7

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    По темата - ДСК не удържат комисионна. Миналата седмица получавах последно. Идват като "...възстановена сума от търговец...". ДСК си имат някаква такса за Дск Директ и лев и нещо за комуналните услуги, които ми вървят през сметката (може и обратното).

    Извън темата - администратора е докладван на модератора. ТеШка е ситуацията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #8

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от koranto Виж публикацията
    По темата - ДСК не удържат комисионна. Миналата седмица получавах последно. Идват като "...възстановена сума от търговец...". ДСК си имат някаква такса за Дск Директ и лев и нещо за комуналните услуги, които ми вървят през сметката (може и обратното).
    Значи трябва да добавим и ДСК в списъка. Спомням си, че бяха ми обяснявали друго по имейл, но щом не си плащал такса, значи всичко е наред.

    Ето какво намирам в момента в тяхната тарифа: "25. Получаване на суми по карта чрез терминално устройство: 0,5%".
    И "Получаване на пари в наличност (кеш бек) от търговец в чужбина (само за карти с логото на Maestro): 1.50 лв / EUR 0.75 / USD 1.00". Точно това ми бяха посочили в отговора на запитването ми. Странно, че не присъства формулировка "...възстановена сума от търговец...", но не ме учудва такова разминаване, все пак сме в България. Важното е, че не плащаш такса!


    Цитат Първоначално публикувано от koranto Виж публикацията
    Извън темата - администратора е докладван на модератора. ТеШка е ситуацията.
    Верно, че бил администратор, не модератор. Още по-зле. Да вземе да се самосезира, LOL. А сега сериозно: Смятам, че никой няма право да се държи неучтиво с другите - не само когато не е бил предизвикан, ами дори и когато е бил. Това отличава човеците от останалите.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 06-12-13 в 01:41.
    zhelko одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    cheeseus,
    Уважавам мнението и правото ти да се чувстваш обиден и онеправдан, било то от банки или от чужди изказвания. Но не прекалявай..., 5 пъти в рамките на два поста да се оплачеш, че нещо в написаното от мен те е обидило не говори добре за преценката ти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #10

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Придържай се към темата в бъдеще и прекрати с коментари на събеседници.
    Репортнал си пост, ако е необходимо ще бъдат взети мерки!
    mod. edit

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #11

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте, търся сигурен човек, който да прехвърли пари от Payza в Paypal. Малка сума е, но не мога да ги дръпна от Payza.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от koranto Виж публикацията
    По темата - ДСК не удържат комисионна. Миналата седмица получавах последно. Идват като "...възстановена сума от търговец...". ДСК си имат някаква такса за Дск Директ и лев и нещо за комуналните услуги, които ми вървят през сметката (може и обратното).
    Дърпа дърпа - 0.5% такса трансакция...например 2.01лв на 402.37лв - в графа номер на смтка на наредител/получател обикновенно стои: 7291061415209999. и не е от седмица или две ами от години.

    доб: Аааааа(вика) докладваха @Крис на модератор, доживях божееее ))))
    Този пост е редактиран от Tommorow; 10-02-14 в 01:04.
    grischa одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Пичове, абе напоследък да забелязвате pending от 72 часа + на всяка заявка за теглене по карта?

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте! Към момента има ли банки които да не удържат нищо при теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA Electron (Възстановяване/получаване на средства по картова сметка чрез Международна Картова Организация) ?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    има ,КТБ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 20-03-19, 12:04
  2. PayPal въвежда безплатно връщане на стоки в България
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-16, 11:11
  3. Отговори: 0
    Последно: 20-10-14, 08:09
  4. Карта на България за ТОМ ТОМ ONE
    От Tonyo във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-10, 05:26
  5. Карта на България?
    От MoPcKu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-07, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе