Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree10Одобрявам

Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Сигурно преоткривм топлата вода С една дума - КЕШ. Прави се влогче в банката на определена стойност, дават около 30% кредитен лимит от сумата, която човек е внесъл. След като излезе кредината карта след седмица, паричките се дръпват обратно и човек си има "кредитна карта за черни дни" или пък може да реши да си живурка на кредит като западняк. Най-готиното е, че след време, може да се кандидатства за увеличаване на кредитния лимит - хептен по хамерикански и отново банката не взима под внимание доходите.
    Алтернативата са бързите кредити, където всички знаем какви са условията.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Замислял ли си се колко е лихвата на кредитните карти.
    При плащане по банков път - 18.7 до 20 %
    при теглене в брой до 27% в зависимост от банката.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 12-10-14 в 10:20.
    stenly и tanatos харесват това.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Ако картичката се използва разумно, човек плаща точно 0.00 лв лихва и 1 лв такса/мес. Но разполага 24/7 с 1-2-3 и тн. хилки резерва, която рано или късно те спасява или поне спестява много главоболия.
    Лихвата е 1,5 %/ мес, ако просрочиш гратисния период. При дърпане на кеш от банкоматя излиза около 3 % + 3 евро/мес, без гратисен период. Ама не знам защо някой би теглил в брой, освен ако не дължи на лихвари.
    Предпочитам кредитна карта от колкото бърз кредит.
    Банките дават 45 дена гратисен период при покупките - това което ме интересува, и което върши на мен и на много други хора отлична работа, когато човек закъса за кинти няколко дена преди заплата или иска да направи голяма покупка, а няма кеш, а не му се занимава да тегли заеми, особено ако няма доходи на бяло.

    Проблемът бе, че банката казва "Покажи трудов договор или договор за наем или някаква друга хартийка, която да докаже, че имаш стабилни доходи." , а с този временен влог се избягва това неудобство, единствено трябва да се намерят повечко пари в брой за кратко време - една седмица, дори и по-малко, и след това, човек си има един много полезен и понякога спасителен финансов буфер.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Ужасно грешиш , но щом казваш
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 11-10-14 в 20:12.
    Shmi и Dominator харесват това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Защо да греши?
    Редовно използвам кредитна карта за плащания при търговци и през PayPal, реално освен годишна такса, други утежнения не плащам вече години наред.
    Разбира се, освен, когато не забравя до 20-ина дни да си покрия текущите задължения, но реагираш веднага и даже да си се замотал 2 - 3 месеца, ще платиш процент или два върху някаква скромна текуща сума. Незаменима е кредитната карта за мен.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Защо да греши?
    Редовно използвам кредитна карта за плащания при търговци и през PayPal, реално освен годишна такса, други утежнения не плащам вече години наред.
    Разбира се, освен, когато не забравя до 20-ина дни да си покрия текущите задължения, но реагираш веднага и даже да си се замотал 2 - 3 месеца, ще платиш процент или два върху някаква скромна текуща сума. Незаменима е кредитната карта за мен.
    не си единствен, но 45 дневния период е от датата на засечката не от датата на плащане. пример датата ти е на 20 число , ти плащаш на 10-то число следващия месец - имаш около 15 дни да погасиш сумата и лихвата не е 1 - 2 процента е цели 18
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Техно, човекът е написал - ако се използва разумно, човек не плаща лихва.
    Ти се изхвърляш с ужасно грешиш и почваш да философстваш по детайлите.
    Не, не греши - ако се ползва разумно - лихва не се плаща.
    И каква е годишната лихва няма особено значение, когато коментираме евентуално забавяне от дни спрямо гратисния период. Лихвата, която ще платиш заради пропуска си е колкото съм написал, а не 18%
    Bivola одобрява това.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Колко е годишната такса на една кредитна карта която може да ти даде 5000лв примерно?
    Аз на няколко пъти отказвам такива (все ми предлагат от банката да ми издадели ), но понеже си имам дебитни (едната виза електрон - ползвам я само за пазарене в нета), на които таксите им са по 12лв (годишна), та им отказвам. Освен това едната има и овърдрафт с достатъчно количество което даже още не съм достигал. А таксите на кредитните карти които ми предлагат са около 70-80лв на година.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    В ПИБ е 38 лв, в ПБ - 45, така е, чувствително по-скъпи от дебитна.
    Но пък се избягват засечките, които може да има с дебитни карти при някои търговци извън БГ и винаги разполагаш с кредитна линия под ръка в случай на нужда. За мен е поносима таксата, 40-ина лева къде не си дал...
    За карти до 10-ина хиляди ти трябва нормална КК, не златна, платинена. Не знам какви са тези високи такси, които ти искат. Коя банка това?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Таксите на КК с големи лимити са високи, но има възможност да се намалят. При моята, например, за това че съм дал да плаща ток, вода и газ, годишната такса пада наполовина. А гратисния период не е 45 дена, а може да бъде ДО 45 дена, ако направите покупка в деня след получаване на месечното извлечение. И аз смятам, че това е един много добър резерв за крайни финансови случаи и я ползвам само за покупки. Другото много полезно е всякакви плащания в чужбина и липсата на необходимост от носене на сериозни суми в брой.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    В ПИБ е 38 лв,
    В ПИБ е малко повече , но както и да е - аз също ползвам тяхна карта.
    И под "Разумно" Крис не съм съгласен, че значи редовно, Отделно пресрочката както каза ти 2-3 % е реално 18.75 % на ден.
    Не ми се спори за това - не съм съгласен с човека, и да мога да кажа че," ужасно грешиш"- не съм го обидил по никакъв начин, Ако бях ползвал други думи , тогава щях да приема критиката ти.
    Разбирам еуфорията му , но не съм съгласен с неговите доводи. Аз без влог и без никаква история получих кредитна карта. Тях ги интересува да имаш работа ,да нямаш кредити и задължения -т.е да си с чисто кредитно досие и ти дават - вече зависи дали ще е до 5000 или по-малко.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    За SG Експесбанк говоря. Вярно че тези цени които давам са от преди 1 година, но не вярвам да са паднали таксите. И тогава като говорихме мисля че ставаше дума за КК до 10хил. Обаче и лихвата ако прехвърлиш гратисния период си е "резачка". Нещо като 18% на месец.... трябва да погледна общите условия - не помня вече.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Предпочитам дебитна карта ...скоро си закрих всички кредитни карти и си карам само с дебитна от ОББ. До сега нямам отказано плащане през нет-я, а не е като да не пазаря онлайн.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    За SG Експесбанк говоря. Вярно че тези цени които давам са от преди 1 година, но не вярвам да са паднали таксите. И тогава като говорихме мисля че ставаше дума за КК до 10хил. Обаче и лихвата ако прехвърлиш гратисния период си е "резачка". Нещо като 18% на месец.... трябва да погледна общите условия - не помня вече.
    Няма лихва 18% на месе. Това са годишни бази.
    Като вземеш 100лв, имаш гратисен период 45 дни. Забавяш се месец след него - връщаш 102 лев.Не съм икономист, разсъждавам просто - за мен това е лихва 2%, а не 24%...

    Оо, на SG Експесбанк са кошмарни годишните такси, наистина двойни спрямо на другите банки, и преди съм го забелязвал.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Отговор: Как си изкарах кредитна карта, без трудов договор или др. доходи.

    Ко се дърлите, от банка до банка, от карта до карта разликите са големи, условията и екстрите също...но 18% дневно или месечно няма....
    Сравнение на кредитни карти, изберете кредитна карта с МОИТЕ ПАРИ

    ако не може да покриеш изхарчената сума в гратисния период, плащаш си минималната револвираща вноска 3-4% макс 10% от изхарчената сума, следващия месец например покриваш всичко и на 1000лв изхарчени след 45-75-ия ден зануляваш сметката с 1010-1015лв погледнете си извлеченията моля...кви са тия 18% на месец я съ зимете у ръце......е, да, ако 2-3 месеца не вкарваш нищо ще има шамари, даже нормално я блокират, но това са частни случаи...18-30-35% си е ГПР а не МПР
    Този пост е редактиран от Tommorow; 12-10-14 в 13:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредитна карта
    От 666 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-13, 11:22
  2. кредитна карта - каква и от къде?
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 22-09-06, 20:37
  3. Отговори: 5
    Последно: 23-10-05, 21:19
  4. Относно трудов договор...
    От minkov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 04-02-05, 15:49
  5. Фалшива кредитна карта на Бил Гейтс :)
    От breiii във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 01-11-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе