Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57
Like Tree19Одобрявам

Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #31

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    И аз съм от цъкащите ама колкото и да цъкам месечните ми стойности на ползван нет са 500-700 мегабайта.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    И аз съм от цъкащите ама колкото и да цъкам месечните ми стойности на ползван нет са 500-700 мегабайта.
    OK, а минути за разговори - колко ползваш?
    И накрая - колко неизползвани MB ти остават и колко неизползвани минути?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #33

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Тези, дето много цъкат са тийнейджъри и основно ползват безплатните wi-fi мрежи, където ги има. В големите градове ги има на доста места.
    Аз нямам домашен или служебен телефон и си ползвам 300-400 минути на месец и толкова мб мобилен нет. Просто няма, какво толкова да ръчкам на малкия екран, въпреки че е 5.5". Нито нерви и време. Предпочитам лаптоп. Отделно хората, които имат нужда от повече мобилен нет, ползват плановете за таблет и лаптоп.
    Този пост е редактиран от pilot; 08-02-15 в 11:15.
    stenly и justify харесват това.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #34

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Ползват планове за таблет или лаптоп на таблет или лаптоп.
    Всъщност, аз визирах не толкова цъкането, а използването на месенджъри за аудио / видео разговори като директна алтернатива на телефонията. Това си е чисто смартфон / телефон функция и няма връзка с таблети и лаптопи.
    И че за тях трябват данни, а не минути...
    В момента да кажем съотношението на разговорите ми е 10% VoIP, 90% телефония. Поради причината, че не всички имат достатъчен нет, а условието трябва да е двустранно.
    След година ще станат 30/70, след още една 50/50, и така нататък.
    Нуждата от данни ще се увеличава, а от минути - намалява.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #35

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    А защо трябва да разговарям през Вайбър? Качеството на разговор е трагично (заради типа компресия който ползват). Предпочитам да си проведа нормален телефонен разговор (дано Теленор да пуснат HD Voice, че удоволствието ми да се увеличи.) Сега като се замисля никога не съм говорил през Вайбър ...ползвал съм го само за съобщения с приятели извън страната. За гласови разговори предпочитам Скайп (тяхната компресия е много по-читава и качеството е много по-високо от другите месънджери ....естествено срещу повече генериран трафик). Видео разговор да съм ползвал за проба няколко пъти и съм спрял ...който иска да ме види, да дойде лично
    ockac23 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #36

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Точно така, вайбъра е трагедия за разговор. Скайп е една идея по-добре.
    А за видео разговор google hangout към момента е ненадминат.
    Не сме достигнали времето когато интернет телефонията да измести стандартната, а и няма да е толкова скоро.
    Налага ми се да говоря с хора от южна америка - венецуела и затова си запазих стария мобилен план на виваком злато420, при който свободните мин. важат към всякакви телефони в целия свят (зона 1+2+3, без сателитни телефони) и разбира се качеството на звука е кристално, нещо което не може да се постигне през нет телефония засега.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    А някой от Вас ползвал ли е видеоразговор "телефон-телефон" през 3G мрежата на някой оператор без да минава през Интернет месенджърите?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #38

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Че тя нормалната услуга "Видео разговор" още жива ли е ? Съвремените смартфони нямат опция за видео разговор през диалъра си. Само с помоща на месънджъри.
    ockac23 одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #39

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А някой от Вас ползвал ли е видеоразговор "телефон-телефон" през 3G мрежата на някой оператор без да минава през Интернет месенджърите?
    Уф не.
    Преди години пробвах, не стана нищо и това е единственият ми експириънс с това чудо.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #40

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ами гледам Теленор им светна най-накрая червената лампичка и в момента предлагат план ,с който евентуално да ме задържат като клиент , щото почти ме бяха загубили - 1000 мин. към всички и 2000mb за 20лв - Web and Talk | Telenor BG
    svetlio1, знаеш ли повече подробности за този план?
    Най-вече относно минутите към международна зона 1 и 2. В пояснението отстрани пише, че до 100мин. от тези 1000 могат да бъдат използвани за международни разговори до зона 2 и роуминг в EU. Нищо не се споменава за зона 1, дали и тя влиза към тези 100мин. или е към останалите условно да ги наречем 900?! Обаждах се на оператор, но бяха доста несигурни в обясненията си и не можаха да ме убедят. Първо, в тези 100мин. влизаха зона 1 и 2 и роуминг в EU, а после казаха, че зона 1 е към условните 900, а в 100-те са само зона 2 и роуминг в EU.
    Ако някой е подписвал договор с този план и знае повече за тези минути как са разпределени ще се радвам да сподели.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #41

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Крис аз стигнах до извода с 2 карти в 2 у-ва
    Естествено 1 за телефония с апарат само за разговори (прос gsm с малък екран) - батерията му държи 7-8 дена с разговори и една карта само за данни в таблет - хем не могат да ти прекъснат работата по цъкането с разговор хем и навигацията ти никой не прекъсва...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #42

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    svetlio1, знаеш ли повече подробности за този план?
    Най-вече относно минутите към международна зона 1 и 2. В пояснението отстрани пише, че до 100мин. от тези 1000 могат да бъдат използвани за международни разговори до зона 2 и роуминг в EU. Нищо не се споменава за зона 1, дали и тя влиза към тези 100мин. или е към останалите условно да ги наречем 900?! Обаждах се на оператор, но бяха доста несигурни в обясненията си и не можаха да ме убедят. Първо, в тези 100мин. влизаха зона 1 и 2 и роуминг в EU, а после казаха, че зона 1 е към условните 900, а в 100-те са само зона 2 и роуминг в EU.
    Ако някой е подписвал договор с този план и знае повече за тези минути как са разпределени ще се радвам да сподели.
    Не съм питал , а и честно казано не са ми потрябвали (за сега) минути за разговор извън България - ползвам Вайбър-а , макар и в последно време да е ужасен - племенника беше към месец в Япония ... Другата седмица мисля да отида до офис и на място и да преподпиша - за същите пари като досегашният ми план получавам 1500мб повече и много минути към всички - за разлика от сегашните 100 към други и много към Глобул/Теленор (май към 5000 ми се бяха събрали) ...
    Явно колкото и да е мижава и спорна конкуренцията все пак си оказва влияние .

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #43

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Крис аз стигнах до извода с 2 карти в 2 у-ва
    Естествено 1 за телефония с апарат само за разговори (прос gsm с малък екран) - батерията му държи 7-8 дена с разговори и една карта само за данни в таблет - хем не могат да ти прекъснат работата по цъкането с разговор хем и навигацията ти никой не прекъсва...
    Уф, пробвах и това, но честно не ми допадна да мисля 2 телефона.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Крис аз стигнах до извода с 2 карти в 2 у-ва
    Естествено 1 за телефония с апарат само за разговори (прос gsm с малък екран) - батерията му държи 7-8 дена с разговори и една карта само за данни в таблет - хем не могат да ти прекъснат работата по цъкането с разговор хем и навигацията ти никой не прекъсва...
    А аз от вече 2 години карам с телефон 2 сим карти и нямам проблеми !!!
    Само че Крис не харесва "предпочитаните от мен " китайски телефони и смята че са боклуци.
    Всеки си преценява и всеки си избира коя мотика да настъпи и колко пъти да я настъпи

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #45

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Дам, Техно това е така.
    Ако успея да харесам модел с 2 сим карти, това е решението за неадекватните планове на мобилните оператори.
    Но... не мога да харесам, какво да направя.
    Незнайно защо така стана, че двете сим карти автоматично означават компромис с нещо друго по смартфона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смартфоните с голям екран - кой да изберем?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 169
    Последно: 12-07-16, 10:45
  2. Смартфоните с огънати екрани все пак ще се огъват
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 19:27
  3. Смартфоните стават все по-достъпни и популярни
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-11, 11:49
  4. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе