Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree9Одобрявам

СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Опитахте ли новата Загорка РЕТРО непастьоризирана?
    Връщане на лентата със „Загорка Ретро“images.jpgimages.jpg


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Няма да участвам в аматьорски формат.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Хммм, това изглежда интересно и точно по мой вкус.
    Аз вече поти съм отказал БГ бирата, даже и в кварталната дупка ги накарах да ми взимат Шоферхофер, но с удоволствие ще се върна към нея ако има добро предложение.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    В тази връзка, тия дни кусах ейл "Гларус". Произвежда се в малка пивоварна, в с. Слънчево. М-мммного положително!
    estqwerty одобрява това.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Много ти разбира главата от бира на теб Качеството пред количеството а не обратното

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Много ти разбира главата от бира на теб
    Напомни ми да ти представя академичен документ за съответния ценз по пивоварство.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Донеси бира ти Жадни гърла те чакат ))

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #8

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Истината е в живата бира, Kasap се е ориентирал вече. От около 10 месеца си варя и за фабрична въобще няма място за приказки.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    като стигнете до твърдия алкохол ще се изкажа и аз
    estqwerty и blue1 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Пил ли си подлютена водка...?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    В тази връзка, тия дни кусах ейл "Гларус". Произвежда се в малка пивоварна, в с. Слънчево. М-мммного положително!
    О, да. Гларус пия редовно наливен в Халбите.
    Не го включвам към българските, затова не го споменах.
    За сметка на това, бутилирания и портъра им не ми допадат.
    И хора, избийте си тази тъпа дума жива бира от главата и лексиката.
    Много е безмислена и не съм чувал някой в нормална бирена държава да я използва.
    А безумната мода вайс бирата / вайцен / хефевайс / кристале вайс или по нашенско пшенична да се нарича жива пък е свръх възприятията ми. Това че е от пшеница и ако не е кристал има мая не я прави нито прясна, нито жива
    Моля като почитатели на бирата да спазваме чистота в терминологията и да не се понасяме по реката на пошлостта.

    ПП - В момента пия Загорка Ретро - подвеждащи очаквания.
    Биричка на нивото на Бургаско - лека, пивка, напълно незабележима. Става, няма царевичен грис, но чак пък бира...
    Не е това, което чаках.
    Остава единствената БГ марка, достойна за уважение да е Столично.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    утре е събота,традиционен ден за МЪКИ ПО БУРГАШКИ-скумрия на дървени въглища на двора,ракийка,биричка........течен аналгин......АЛЕЛУЯ
    estqwerty одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #13

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Термина "жива" бира идва от наличието на живи дрожди в нея, докато в купешките бири такива няма. Там поради филтрация и пастьоризация всичките работници са измрели.
    Хубавата бира става само от малц, хмел, дрожди и вода. Глупавите немци са го открили това още в 1516-то лето.
    П.П. Снощи как се нагласихме с едно стаутче (гинес от магазина ряпа да яде)...

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Загорката ретро-непастьоризирано ми напомня на някогашната Загорка обикновенна, доколкото имам спомен беше със зелени капачки с трайност 14-15 дни.Спирта в нея беше около 3.2% .Мисля че дори етикет нямаше на бутилката.Само нея пиех. Загорката "специално" още тогава не я харесвах, много ми се струваше спирта в нея и малко "твърда" ми идваше на вкус.

    Днешната РЕТРО непастьоризирана загорка има някакъв подобен вкус, НО не е същата.Има още доста какво да се желае. Когато отново пуснат бира с трайност 2 седмици ще си помисля.Много вкусна беше или ми е била такава защото бях на 18-19 години...

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Отговор: СКАРА- БИРА. Тема за скара, бира, мезета и ...

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Термина "жива" бира идва от наличието на живи дрожди в нея, докато в купешките бири такива няма. Там поради филтрация и пастьоризация всичките работници са измрели.
    Хубавата бира става само от малц, хмел, дрожди и вода. Глупавите немци са го открили това още в 1516-то лето.
    П.П. Снощи как се нагласихме с едно стаутче (гинес от магазина ряпа да яде)...
    Би ли уточнил какво разбираш под малц, че малко неясно звучи
    Дали бирата е от ечемик или от пшеница няма отношение към малца - и едното и другото става на малц, а крайния продукт е доста различен.
    Това, че не е пастьоризирана също не означава, че щъкат в нея дрождите.
    Нефилтрирана бира... = наличие на микро пивоварна в заведението, откъдето идва проблема с контрола на качеството на съставките...
    А термина жива бира по начина, по който се употребява в момента идва от БГ маркетингови специалисти и се ползва за какво ли не всяка бира с мая (ясно, че е друга филтрация, но живи дрожди йок) , която е мътна, без значение наливна или бутилирана е тя, напастьоризирана бира и др.
    Тъй че да се придържаме към глупавите немци - който иска жива бира с дрожди и срок на годност 24-72 часа - да си я вари дома и да си я пие, а тук да обсъждаме с коректните термини наличните за пиене видове по бирариите, всички от които минали през филтрация в по-малка или голяма степен.
    Че стана смешно - всяка трета бирария в БГ продава жива бира, тоест има си своя мини пивоварна...
    Аз лично освен 5 океан друго, което да отговаря на терминологията не съм пил, а от океана не съм впечатлен, най-вероятно поради липсата на завършен процес или пък поради недобър подбор на изходни съставки... Абе... кажи му Болярка и е достатъчно
    Скоро в пицарии Анкона - наплякали в менюто - жива бира Вайнщефан. Ти да видиш, купили пивоварна, че и се разбрали с производителя да варят Вайнщефан и да го продават нефилтриран.. Ясно е, че е невъзможно, ама викам, поне нормален наливен ще имат. Нищо подобно, обикновен пшеничен Вайнщефан в бутилки. А жив бил, защото е мътен и имал утайка...
    И въобще... дайте да уточним, живата бира е едно архаично, недовършено питие, с което са се наливали през средновековието поради липса на разработки и факта, че чичко Пастьор не се е бил още родил. Аз лично приемам последващите обработки като положителни за вкуса, а не като необходимо зло. Има и по-ефикасни разхлабителни от бирените дрожди нали
    ivanb одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скара. Метална или с тефлоново покритие?
    От kanchev във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 16
    Последно: 13-10-11, 15:18
  2. Taurus ENYA грил-скара
    От lubopiten във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-11, 13:46
  3. Грил/Скара Електролукс
    От drecolli във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 27-07-10, 08:22
  4. Продавам контактна скара Solac
    От pomorin във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-08, 09:23
  5. 'Google' се скара с журналисти
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-05, 09:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе