Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree1Одобрявам

Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #1

    Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Здравейте!
    Има два събора, които мисля да видя тоя година: Роженски и в с.Гела. Не само заради уникалните гайди.
    Ще ми се да редактирам моите скромни виждания с Вашите.

    Та ако има запознати, има ли интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?
    1. Задължителни места да се видят?
    2. За уникална кухня и ядене?
    3. За снимане?
    4, За пазаруване на селскостопанска продукция, домашно вино, месо и млечни продукти на нормални цени?
    5. Може би и за престой (преспиване), като примерно добри хотели с ключови думи тишина и огромно легло (разбира се и интернет, и по възможност климатик и хладилник)?

    Едно уточнение: с кола (без проблем за лоши пътища)! и ходене пеша максимум 1км в двете посоки по лесен път за задължителните места и за красотите за снимане.

    Вземете отношение дори по 1 от петте точки, ако считате, че си заслужава, но опитайте да дадете и координати или път за намирането на предложението Ви.
    Този пост е редактиран от 0ldman; 21-06-15 в 23:22.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    из Родопите места бол ,примерно Ягодинската пещера и Дяволското гърло , там и местностите са красиви

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #3

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    За снимане - Чудните мостове, според мен е задължителна точка от маршрута. Пещерата Ухловица до село Могилица също е много красива, а по пътя до нея ще минете през село Смилян известно с хубавия си боб, може да спрете и да попитате дали някой не продава

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #4

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Благодаря на двамата отзовали се на питането ми. За останалите мнения в темата ще си взема няколко почивни дни за да смогна да ги изчета Явно темата не е за тоя форум... Доста по- интересна е темата как ютия пере, суши и после глади сама

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    из Родопите места бол ,примерно Ягодинската пещера и Дяволското гърло , там и местностите са красиви
    Това е от другата страна на планината
    за тези пещери има над 60 -80км на посока с много завои и третокласни пътища.

    Аз преди години минах през прохода Лъки - Рожен , беше средна хубост и спокоен, но е ужасно тесен и няма табели, така че без GPS не тръгвай по него. КАрай по "царския път " в перфектно състояние и без натоварване.
    За "чудните мостове"е третокласно тясно шосе , но стига да няма автобуси е нормално , има няколко големи завои, но си заслужава. Първо се качете горе , вижте каква е гледката и после долу.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 24-06-15 в 23:17.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    От Пампорово до Дяволското гърло или Ягодинската пещера е не повече от 50км., а до Гела е 20км. До Рожен има няма 10км.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    55 по карта , 60 ги сложи за по-точно на посока -никак не са малко за тесен път с безброй завои.Имаш чувството че пътуваш с дни. Говоря от опит( пътувах го и бе доста бавно и тежко ), но пещерите са уникални и Кални - носете си мокри кърпи и калцуни.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    по малко са ,отделно 55 км са нищожно разстояние а пътя е перфектен и много забавен за каране ако си падаш по спортен стил ..
    tony34al одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #9

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    До Дяволското гърло и Ягодинската пещера мисля да ида при ходенето до с.Гела. Обичам да карам и на по лоши пътища, дори офроуд, магистралите са ми по-скоро скучни и винаги съм с GPS Garmin (фабричния GPS на Мицубиши Паджеро е гола вода). По- скоро ме притеснява калта в пещерите, както и това, че може би е хлъзгаво вътре. Надявам се пътя да е красив, дори може би ще го филмирам.
    https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...d41.614949!3e0

    До Ухловица , Дяволското гърло и Ягодинската пещера се стига по път, надявам се? Имат ли работно време, както някой други?
    До смолянски езера и каньона на водопадите стига ли се по път?
    До връх Снежанка - кулата как се стига, има ли много от "пеша"?
    До Чудните мостове явно още на отиване ще мина. А на връщане през Девин пътя бил красив?
    В Кръстова гора какво има?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #10

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    За Ухловица - има паркинг долу до шосето, после изкачването до входа на пещерата е пеша, чакълен път и стълби.
    До Смолянски езера има път, долния край на каньона на водопадите е почти в града. Екопътека "Каньонът на водопадите" — Българските Планини
    До кулата на връх Снежанка има път но не знам в какво състояние е, може и да стигнеш с кола, другия вариант е ако работят лифтовете. Пеша от хижа Студенец ми се вижда малко далечко, ама и аз не съм кой знае какъв турист.
    В Кръстова гора има манастир и параклиси, красиво е и има страхотна гледка наоколо. Има обаче и доста хора, а пътя е тесен и с много завои, а понякога се налага да се разминаваш и с автобуси.
    Сега се сещам че от Момчилова крепост също се открива красива панорама, има и някакво светлинно шоу вечер, май си струва да го погледнеш

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    кръстова гора и манастира там са красиви и си заслужава да се видят .. до пещерите има пътища макар и малко теснички

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Дo Уxлoвицa , Дявoлcĸoтo гъpлo и Ягoдинcĸaтa пeщepa ce cтигa пo път, нaдявaм ce? Имaт ли paбoтнo вpeмe, ĸaĸтo няĸoй дpyги? - В 17:00 влиза последната група

    Дo cмoлянcĸи eзepa и ĸaньoнa нa вoдoпaдитe cтигa ли ce пo път? - има път , без проблем , но до самия обект се ходи пеш

    Дo вpъx Cнeжaнĸa - ĸyлaтa ĸaĸ ce cтигa, имa ли мнoгo oт "пeшa"? - има път до кулата с кола.

    Дo Чyднитe мocтoвe явнo oщe нa oтивaнe щe минa. A нa вpъщaнe пpeз Дeвин пътя бил ĸpacив? - добро решение

    В пещерите не е толкова хлъзгаво - върви се по изграден път и метални платна на по-трудните места, но са кални.Ягодинската пещера е дълга около километър. Дяволското гърло има кошмарно за жените изкачване от 55 градуса нагоре, но е по стабилни стълби и парапет. Голямата зала е толкова голяма че "св. Ал Невски" може да се побере.

    B Kpъcтoвa гopa ĸaĸвo имa? - Кръстова гора е сложен част от кръста на който е бил разпнат Христос. ако не си вярващ , няма да се впечатлиш , но е свято и силно място.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #13

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Благодаря!
    Започна да става интересна темата. И породи мисли и за други подобни теми

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Преди време имаше рубрика за това . Може да пишем на Крис да направи нов раздел. Общо взето мога да съм полезен почти за всички туристически обекти и места в България.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #15

    Отговор: Интересни места около връх Рожен, Пампорово и с. Гела през лятото?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Преди време имаше рубрика за това . Може да пишем на Крис да направи нов раздел. Общо взето мога да съм полезен почти за всички туристически обекти и места в България.
    Аз съм Никой тук, за да пиша на човек, който не познавам. Но мисля, че ако има раздел за туризъм ще е добре. Защото в темите вероятно ще има географско разположение и места, които може и трябва да види там, къде да яде, къде да спи, и КЪДЕ ДА НЕ ГО ПРАВИ (със съответните мотиви). Това би бил най полезния раздел, според мен. защото Живота не дава втори шанс да се изживее!

    И вероятно темите ще са полезни на потребители, които осъзнават че телевизора не е най- впечатляващото изживяване (с изключение на хубавите филми, мача между МанЮ с Барселона и финала на шампионска лига, примерно), но пък могат да ползват примерно снимачната си техника, за да гледат спомените си на телевизора след 10 години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 20-10-11, 08:57
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-10-11, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-03-11, 09:55
  4. Пампорово
    От daskala_63 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 7
    Последно: 22-09-09, 19:06
  5. Климатик само за охлаждане през лятото
    От stanieri във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-06-07, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе