Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    28
    #1

    Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Здравейте,

    Кой от двата модела бихте избрали :

    1. Конвектор Bonjour 2000 W - Atlantic - хипермаркети БАГИРА
    или
    2. Вимакс Клима ООД, Конвектор Diplomat DPL CH 2000B, Конвектори Diplomat и Конвектори - Конвектори Diplomat

    Единият е с електронен термостат, а другия с механичен. Но от друга страна единият е Atlantic, а другия Diplomat.
    Ще се отоплява спалня 14 кв.м.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Вземи този с по-голямата гаранция.
    В случая - Atlantic. Той е произведен в Египет, другия - Китай или Турция.
    Според мен си изтървал промоцията на Airelec Tactic 2000лв. Сега пак е на 250лв.
    Друг евтин вариант е Eldominvest, но не знам дали са оправили проблема с пукането на реотаните при загряване и изстиване.
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Вземи този с по-голямата гаранция.
    В случая - Atlantic. Той е произведен в Египет, другия - Китай или Турция.
    Според мен си изтървал промоцията на Airelec Tactic 2000лв. Сега пак е на 250лв.
    Друг евтин вариант е Eldominvest, но не знам дали са оправили проблема с пукането на реотаните при загряване и изстиване.
    Успех!
    Благодаря за съвета!
    Относно Eldom и аз чух за въпросния проблем с пукането на реотаните, а понеже ще се използва за спалня, не ми се рискува.
    Единственото предимство на
    Diplomat е електронния термостат, но може би гаранцията е по-важния фактор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Здравейте! И аз съм пред дилема, само че между Airelec Tactic и Adax Economic? Насочил съм се към 1750 вата за стая 12кв.м. За серия Economic на Адакс няма много отзиви, а Glamox-а ми идва прекалено дълъг. Има ли значение разликата в решетките между двете марки. Едната е напред и надолу, а другата нагоре? Вие кой от двата бихте ми препоръчали?
    А проблем ли е, че ако го сложа под прозореца пред него ще има бюро на разстояние около 40см?
    Благодаря предварително!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    1.Вземи си 2000W, независимо от марката
    2.Колкото повече пространство имаш около конвектора, толкова е по-ефективен. Бюрото ще спира топлообмена.
    В различните описания отстоянията варират, но за да си спокоен - 20см от всички страни, вкл. от пода и поне 50см от предния панел. Не е задължително да се монтират на стена. Срещу 19-20лв. се продават крачка, на които се монтира конвектора.
    3.Ако ще купуваш нещо, гледай да е с електронен термостат.
    Ще разбереш защо, като почне да ти щрака механичния на Adax Economic. Освен това цапат стената, защото въздушният поток е вертикален.
    3.Ако ще взимаш Adax - Glamox. Ако е Airelec - Tactic.
    Защо - потърси из темите назад или влез в сайтовете им. И най-важното - 7 години пълна гаранция!
    Има и доста по-скъпи лъчисти и на други марки, но там става въпрос за други цени!
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #6

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Благодаря за съветите. Ще имам предвид това за мощността, но ще преценя на място, защото колкото е по-мощен, толкова е по-голям, а мястото е малко ограничено. Все пак стаята е малка, с нова дограма и вътрешна изолация.
    Крачета със сигурност ще взема, защото нямам намерение да го монтирам на стена, а просто да е под прозореца. Нали там е най-добре да се поставя конвектора по принцип?
    Със сигурност ще е с електронен термостат. Серията Economic имат и такива. А това за цапането на стената за Economic ли става въпрос или за Адакс като цяло?
    Взех да си мисля и за серия Standart. Пак са с електронен термостат, малко по-дълги, което ме притеснява, но пък нали е по-добре да е по-дълъг конвектора, за да има по-добър топлообмен И всъщност коя е по-добрата от двете серии?
    А лъчистите вече ми идват много скъпи. Те започват от два пъти цената на един Адакс, че и повече.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Всички конвектори с отвори директно над реотаните цапат, т.е. и двете серии Икономик и Стандарт на Adax. Разликите с Glamox е и материалът на реотана, както и неговата форма. Мисля, че и термостатът е по-прецизен, но не се наемам да напиша с колко. Механичния е между 3 и 5 градуса, електронният би трябвало да е под 3. Airelec пишат някакви 0,5 градуса точност, на което аз не вярвам.
    Ще разбереш ефективността на изолацията и дограмата, когато външните температури трайно спаднат под 10 градуса и надолу. Преди това можеш само да предполагаш - пиша от горчив опит. Затова ти препоръчвам да вземеш 2000W модел.
    Ако се спреш на конвектор с "решетка" нагоре, тогава има смисъл да го слагаш под прозореца. Но не пречи, и ако другият тип е там.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ще разбереш ефективността на изолацията и дограмата, когато външните температури трайно спаднат под 10 градуса и надолу. Преди това можеш само да предполагаш - пиша от горчив опит. Затова ти препоръчвам да вземеш 2000W модел.
    В смисъл, че ефекта от изолацията и дограмата няма да е чак толкова голям, колкото си мисля? И реално 1750W може да не ми стигнат в даден момент?
    И още нещо - има ли го това пукане при тези модели? За Гламокс-а съм чел, че няма такова, тъй като тялото не се награвя до такава степен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #9

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Необходимата мощност за помещение без изолация се определя приблизително точно като се умножат 65 W по отопляемия обем в м3Тази мощност не би била достатъчна ако под помещението има неотопляем обем като гаражи,мазета и т.н.Колкото по-точно е оразмерен уреда толкова по-добър комфорт ще има,не говоря за икономия,защото тя зависи от топлозагубите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #10

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Нещата май клонят към Airelec Tactic. Повече ми се иска да е Адакс, ама пустото му място...През комунизма са се купували големи мебели :D Другият вариант е Адакс Економик, но нещо няма отзиви за него в нета, а на консултантите в магазините не трябва да се вярва много много. Затова засега съм се насочил към френските. Дано остана доволен.
    И още един въпрос. Над конвектора ще имам телевизор на около 40см от него, закачен на стената. Това дали ще е проблем?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #11

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Аз имам Айерлек Тактик в баните, отказах се от Адакс Гламокс заради липса на място. Супер доволна съм, а консултантът ми каза, че след Адакс Гламокс Айерлек Тактик е вторият най-добър вариант и чак след това идва другата серия на Адакс. Заради термостата или нещо подобно. Гаранцията от 7 години също не е за подминаване. За телевизора не мога да кажа, но Айерлек топли напред, така че не би трябвало да пречи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #12

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Аз си купих конвектор ЕЛДОМ 1500W с риск да пука при загряване и изстиване. Уредът е произведен в началото на 2013 г. Вече се ползва една седмица и не съм чул никакво пукане. Работи си безшумно и аз съм доволен.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #13

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    А топли ли и колко харчи?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #14

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Харчи си 1500W когато работи , Усещам че топли толкова, колкото съм му задал от термостата. След като достигне зададената температура включва от време на време, за да я поддържа. Това зависи от топлозагубите и външната температура.

    Относително бързо загрява помещението в което работи. Вдига температурата на стаята от 15 градуса на 21 градуса за около 30 минути до 1 час. Забелязвам разлика в отчитането на температурата от уреда и стайния термометър, но за това има много вероятни причини и не желая да се изследвам проблема.

    Повтарям, аз съм доволен от уреда за момента и нямам забележки, но сега е началото на сезона и нека поработи още няколко месеца. Март догодина ще доложа как се е представил.
    Предполагам и ЧЕЗ ще бъдат доволни от сметките в края на месеца.

    Стремя се да се придържам към принципа: "По добре пари за ток и топло, отколкото пари за лекари и лекарства + пари за ток и топло по принуда"

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от Капанец Виж публикацията
    Предполагам и ЧЕЗ ще бъдат доволни от сметките в края на месеца.

    Стремя се да се придържам към принципа: "По добре пари за ток и топло, отколкото пари за лекари и лекарства + пари за ток и топло по принуда"
    А, не е ли по-добре, повече пари за уред и после доста по-малко за енергото + седиш на 23-4 градуса нон стоп, а лятото на хладно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  3. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе