Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

проблем с хидрофорната помпа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #1

    проблем с хидрофорната помпа

    имам проблем с хидрофорната помпа много често се включва през 2 минути, може ли някой да ми каже на какво се дължи и какъв трябва да бъде нормалния период на включване и изключване

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Скрит теч на вода, който води до пад на налягането в системата. Включването се командва от пресостат. Ако не се ползва вода не би трябвало да има включване.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #3

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    възможно ли да е от тоалетното казанче, то се пълни се пълни за около 10 минути

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Възможно е, но след като се напълни казанчето не трябва да има включвания.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #5

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    поставил съм възвратен клапан от бойлер , възможно ли да не задържа водата

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Възможно е, трябва да се провери по някакъв начин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #7

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    При мен се беше повредил пресостата и хидрофора имаше подобно проявление. Също виж налягането при включване и изключване- може да са близо двете граници, което ще наложи регулировка на пресостата.
    Успех

  10. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #8

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Ако хидрофорната уредба не ти е оразмерена правилно, може и въобще да не изключва помпата в при голяма консумация на вода.
    Цитат Първоначално публикувано от shirkan
    имам проблем с хидрофорната помпа много често се включва през 2 минути, може ли някой да ми каже на какво се дължи и какъв трябва да бъде нормалния период на включване и изключване
    Максимално допустимия брой включвания на помпата е от 10 до 18 пъти на час в зависимост от конкретните условия.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    1
    #9

    проблем с хидрофорната помпа

    И аз имам проблем с хидрофора. Данните му са, че вади вода от дълбочина 8 метра и прави налягане 4 атм. Поставен е в кладенец. От смукателя до помпата е 9 метра от които 5 метра вертикал и 4м хоризонтал. Смукателя и нагнетателя са 1 цол. При пускане на чешма хидрофора работи постоянно и неможе да направи налягане повече от 3 атм. Дебита е слаб. Когато чешмата се затвори хидрофора работи още малко и спира. Благодаря Ви предварително.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Цитат Първоначално публикувано от nikifor
    ... Данните му са, че вади вода от дълбочина 8 метра и прави налягане 4 атм...
    Това са данни за помпата най-вероятно, а хидрофорът има пресостат, който ограничава налягането на 3 атмосфери. При 3 бара налягане и 1" тръба, мисля, че няма как дебита да е слаб? Колко вата е помпата и какъв дебит и дават? Ако може марка и модел.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #11

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Хидрофора се помпи веднъж годишно, мисля знаете. При понижено налягане съдът се пълни с вода, а тя не се "мачка" при нагнетяване на помпата и затова няма никакъв хистерезис вкл. и изкл. често. При мене се помпи с 1.5 атм.

  14.  
     
  15. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #12

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    Извинявам се за изваждането на темата от праха(последния отговор е от преди две седмици, но не можах да се сдържа.
    @taralion Помпата преди хидрофора ще се включва веднъж годишно, само ако ползваш вода от съответния хидрофор веднъж в годината и то при условие, че цялата ти инсталация успява да запази налягането през това време.
    Другото нататък, не го разбрах. Не се изказвай по теми които са ти неясни.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #13

    Re: проблем с хидрофорната помпа

    "Другото нататък, не го разбрах. Не се изказвай по теми които са ти неясни." Само не разбрах какво не ми е ясно и какво пък на теб е ясно! Става дума за налягането на въздуха, с което се помпи бутилката на хидрофора, което се противопоставя на мембраната на постъпващата вода помпеща я помпата от другата страна.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #14

    Re:проблем с хидрофорната помпа

    Здравеите!
    Купих си хидрофор Педроло или педролио името не ми говори нищо,подвързах го кам инсталацията и ето какво се получава.
    мотора е итал.бутилката е турска 20л.Напомпан е на 1,5 атм.но има голям толеранс между вкл. и Изкл. .
    Отварях пресостата и там има 2 оси с 2 гайки от едната Видях че мога да си вдигна налягането на 3.5 напр.
    но от другата :тази по късата: не се променя нищо поне по манометъра.
    Въпросът ми е как да направя така че да има толеранс само един Бар.
    В момента е на 1 бар вкл. а на 3 изкл.и през това време ако някой се къпе и се пусне вода от чешмата познайте какво се случва в банята
    Аз поне викам много.
    И дали ня трябва да сменя балона с по голям.Понеже помпата е дебит 130л. мин. Имам може би най идеалните условия за това.
    Системата Дърпа вода от кладенец дилбок 1,5м. с 1" и подава с такъв,от там преминавам на 3/4 до првия етаж и после на 1/2 за 2-рия.На първъя не живее никой.
    А хидрофора помпи на височина7м.
    Дайте някакъв съвет защото за 500лв.кото дадох за него досега май и 200 не заслужава.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re:проблем с хидрофорната помпа

    Хидрофорът ти е хубав, парите не са напразно . Голямата гайка регулира налягането на изключване на помпата, а от малката се регулира толеранса. По манометър няма какда го усетиш, ако не работи помпата. Мисля, че при развиване се намаляваше толеранса, а при навиване се увеличава, но пробвай опитно,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна BOSCH SMS40M02EU проблем с изхвърлящата помпа - грешка Е25
    От E_f_o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-20, 19:45
  2. Проблем с вибрационна помпа.
    От Julian във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 05-03-13, 20:09
  3. Помпа за кладенец
    От Ralitsa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-12, 11:10
  4. Проблем с водна помпа
    От petiaka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-12, 15:46
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе