Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 117 от общо 117

Проточни бойлери - безопасни ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #106

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Здравейте , има ли некой наблюдение за този модел SIEMENS DH 04101 - надеждност , консумация и т.н. . Ще се ползва под кухн. мивка , за да не тегля трасе за топла вода от главния бойлер .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #107

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Благодаря на justify за отговора,
    но:
    ...Каква ще е "файдата" от това да смесвате топла/гореща вода от проточният бойлер със студена от обемният бойлер?

    в обемния бойлер водата няма да е студена, не е това идеята. Водата ще си е подгрята до около 65-70 градуса, и идеята е, когато жената влезе да се къпе, изчерпващата се от обемния бойлер вода да се замества с идващата от проточния бойлер вода с температура да речем около 35-40 градуса, а не 5 градусова от водопроводната мрежа. Надявам се това да осигури за по-дълго време достатъчно гореща вода ( защото предполагам знаеш, че жените се къпят дълго, и то с гореща вода, толкова гореща, колкото моята "нежна кожа" не може да понесе ).
    Т.е. последователността на свързване, която ти ми предлагаш се обезсмисля за моите цели Иначе за такава конфигураци ми е ясно, че няма да има никакъв проблем, но за моята....не съм много сигурен.... та затова попитах тук. Най-сигурен би бил отговора на човек, който е направил опитната постановка Ако си купя проточен бойлер, аз ще опитам, но ако не стане....какво ще го правя

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #108

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Приятелю, струва ми се, че се готвиш да направиш голяма грешка. Има жени на които, ако им създадеш условия, ще източат не един бойлер, а цялата бойлерна уредба на средно голям ТЕЦ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #109

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Да, прав си...но не това е отговора на въпроса ми....

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #110

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Не съм си монтирал такава комбинация, но това не пречи да кажа, че налягането и в обемния и в проточния бойлер ще е практически еднакво.Няма налягане на 80 литра, което да се преодолява.Движението на водата е благодарение налягането на мрежата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #111

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Не съм си монтирал такава комбинация, но това не пречи да кажа, че налягането и в обемния и в проточния бойлер ще е практически еднакво.Няма налягане на 80 литра, което да се преодолява.Движението на водата е благодарение налягането на мрежата.
    Благодаря badr,
    не веднъж си ми помагал
    Значи не би трябвало да има проблем при такава последователност на свързване на двата бойлера...
    Явно ще се пробва
    Ще споделя, ако реша да го направя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #112

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Даже според мен ще е по-удачна.При комбинацията на Джъсти към проточния постъпва вече затоплена вода от обемния, а това влошава охлаждането на нагревателя.Може би затова при него два броя са се повредили.
    Проточния все има някакво хидр.съпротивление, но едва ли е значимо, че да пречи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #113

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Проточния все има някакво хидр.съпротивление, но едва ли е значимо, че да пречи.

    Да, аз това имах предвид, но явно не съм се изразил правилно, като написах, че трябва да се преодолее налягането на 80 литра вода
    Нали нагревателя на проточния бойлер се включва от едно клапанче при определено налягане на преминаващата вода...та си помислих дали след като изхода няма да е "отворен", а ще отива в обемния бойлер, няма въпросния клапан да се "заблуди" и да не сработи. Може и да съм се заблудил тотално, което в случая би било добре
    Но виж какво пише в инструкцията на един такъв бойлер:
    без име.JPG
    Щом не трябва да се потапя главата във вана примерно, то тогава не означава ли, че не бива да правя това, което съм замислил?
    Този пост е редактиран от Nedelcho D. Nedelchev; 29-01-15 в 14:23.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #114

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Не е заради това.

    Единият нямаше преди него обемен, а отделно на този който имаше докато го ползвах обемният не работеше, защото нямаше смисъл.Теситата имат други проблеми :
    1. една магнитна совалка която включва нагревателя за 2-3 години се демагнетизира и престава да включва реотана.
    2. нагревателя е запоен за "дъното" представляващ метален диск вместо със сребърен припой с калай, което води за няколко години в резултат на нагряването и изстиването и на протичащия ток през него и водата около него до пробив в спойката и протичане на дъното точно там където е запоен в него нагревателят.

    Други проблеми не съм установил.

    Замислил съм се за немски проточен бойлер Clage с микропороцесорно управление на нагревателя и затоплянето на водата.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #115

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Не съм се замисял сериозно върху такива варианти, но те не са сложни.
    При душ има множество дупки, през които водата дроселира, а след дроселирането налягането е ниско.
    Ако препятстваме това дроселиране, събирайки водата в някакъв затворен обем, това действително би забавило движението през нагревателя, което е проблем, защото ще прегрее.
    Абстрактно описание.Дебела тръба, след нея тънка водеща дъното на съд с вода.
    Налягане в дебелата тръба да речем 2 Ат, редукция през тънката до 0,2Ат на изхода и тогава тежеста на водата ще може да препятсва протичането на необходимото количество вода.
    Че налягането ще се повиши е така, не вярвам обаче тази разлика да е значителна.налягането във водосъдържателя зависи главно от това на мрежата.А то на различните места си е различно.Някъде се налага да се монтират хидрофори, другаде редуцир вентили.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #116

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    С една дума истината е в направата на експеримента....
    Апропо, писах едно имейлче с въпроса си до производителя на проточни бойлери Елдом...почти съм сигурен в отрицателния им отговор, но да видим...
    сега обаче ми дойде на ум и друго - да си монтирам един филтър от този вид, защото водата в Шумен е под всякаква критика. Ремонтирах банята преди 8 месеца и сложих чисто нов бойлер, който вече взе да шуми, когато загрява...със сигурност, ако го отворя ще измъкна половин кофа тиня и котлен камък....ноооо, това е за друга тема

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #117

    Отговор: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от Nedelcho D. Nedelchev Виж публикацията
    Проточния все има някакво хидр.съпротивление, но едва ли е значимо, че да пречи.

    Да, аз това имах предвид, но явно не съм се изразил правилно, като написах, че трябва да се преодолее налягането на 80 литра вода
    Нали нагревателя на проточния бойлер се включва от едно клапанче при определено налягане на преминаващата вода...та си помислих дали след като изхода няма да е "отворен", а ще отива в обемния бойлер, няма въпросния клапан да се "заблуди" и да не сработи. Може и да съм се заблудил тотално, което в случая би било добре
    Но виж какво пише в инструкцията на един такъв бойлер:
    без име.JPG
    Щом не трябва да се потапя главата във вана примерно, то тогава не означава ли, че не бива да правя това, което съм замислил?

    На теб ти е необходим проточен бойлер под налягане. При твоята схема няма как да е другия тип като този за който четеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 18-08-16, 07:01
  2. бойлери със серпентина
    От ilenes във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-11, 08:09
  3. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  4. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 13:08
  5. Термопомпени бойлери
    От markoni_bg във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-08, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе