Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Захранване на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #1

    Захранване на климатик

    Имам един такъв въпрос-ще се нанасям в нов апртамент в който ще се монтира климатик,та въпроса ми е къде да монтирам контакта в който ще се включва климатика.На колко сантиметра от тавана трябва да е?Защото съм виждал в по-стари жилища ,където кабела "виси " от тавана до малко над пода!И другия ми въпрос е контакт ли да се монтира или с "твърда "връзка?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Захранване на климатик

    Ако можеш все още да правиш промени по инсталацията, можеш да го направиш на твърда връзка, но на отделен токов кръг с предпазител или автоматичен прекъсвач. Ако това вече е невъзможно, контакта може да е и близо до климатика, за да не загрозява висящия кабел картинката.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: Захранване на климатик

    ще ти кажа как е при мен на двата климатика.понеже стаите където са климатиците имат тераси накарах монтажниците заедно с тръбния път да бандажират и захранващия кабел.предварително монтирах контакти на терасите и климатиците се включват там.така вътре нямам никакви висящи кабели които много ме дразнят,а и контакт на терасата е нужен и за други цели.успех

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #4

    Re: Захранване на климатик

    Аз съм пуснал отделен токов кръг за климатка,но ми се струва че е малко ниско и затова искам да знам като се монтира тялото,на колко см требе да е контакта,тъй като немам климатик и да премеря!
    Моля за компетентен отговор!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Захранване на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Аз съм пуснал отделен токов кръг за климатка,но ми се струва че е малко ниско и затова искам да знам като се монтира тялото,на колко см требе да е контакта,тъй като немам климатик и да премеря!
    Моля за компетентен отговор!
    Сантиметрите в случая нямат никакво значение. Ако имаш отделен токов кръг на отделен предпазител, може и без контакт. И прочитай написаното за да не се повтаряме. Мисля, че още в първия си пост бях пределно ясен.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #6

    Re: Захранване на климатик

    Lupus,прочел съм предишните постове, нотам никъде не се казва на колко см е ,а това мие основното питане!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #7

    Re: Захранване на климатик

    Пуска се 2.5 квадрата мостовак 3 жилен до таблото директен да стърчи 1 метър от таван надолу

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Захранване на климатик

    нека са 50 см. все пак трябва да се консултираш с хора, които монтират климатици да се избере място на вътрешното тяло на климатика

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Захранване на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Lupus,прочел съм предишните постове, нотам никъде не се казва на колко см е ,а това мие основното питане!
    Така и не разбрах какво значение има разстоянието между климатика и контакта, от който се захранва? Ами може да е 20см, може да 200см, може да е и 2000см.... На климатика му е все тая, ако си получава полагаемото....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #10

    Re: Захранване на климатик

    искам и аз да се включа с едно питане-когато се прави инсталацията за климатик контакт ли трябва да се остави или може и само проводник.?питам защото един познат ми каза че вече климатиците ги правели с щепсел и ако нямаш контакт и отрежеш щепсела на климатика за да го свържеш с клема към мостовия проводник,автоматично отпада гаранцията.дали наистина е така?

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: Захранване на климатик

    В моето жилище сега са оставили проводник без контакт (по план) 3х2,5
    Няма контакт по плана и затова си мисля, че климатикът се връзва директно.
    На отделен токов кръг е.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #12

    Re: Захранване на климатик

    zdraveite sa 6te vi kaja predelno qsno za tos proslovut klimatik . zabelqzah 4e na nqkoi tam mu bili ostavili otdelen kabel ujkim direkten ako nqma6 predpazitel smao za tozi kabel zna4i ne ee direkten. Tui sa6to katkot be6e kzal i nqkoi drug tam klimatika ee nai dobre da ee na otdelen tokov krug tva zan4i da ne se zahranva ot nikade drugade aa samo ot tabloto na jili6teto ne ee zadaljitelno da ee ss provodnik mostovak 2.5 kavdratni milimetra zna4i smqtaite si go taka 2.5 kvadratni milimetra izdurjat na 2500 W natovarvane kato mo6tnost zna4i ako klimatika ti ee okolo 2500 W i ti zima zahranvane ot kontakt malko ne ee hubavo 6to ako natovari6 tozi kontakt s o6te ne6to okolo 2000w moje da ti se zapali kabela osobeno ako do sqka rasklonitelna kotiaa ne otiva kabel s po goliama kvadraturaa nai dobre za nai sigorno ee da si ima6 edno kabel4e 4.0 kv. mm. si mnogo dobre i ako ee puk direkten ot tabloto ee o6te po dobre no klimatici s 2500W mo6tnost za edna staq mislq 4e nqma osven ako ee nqkav mnogo goliam tui 4e koito kadeto iska tam da si go vruzva

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #13

    Re: Захранване на климатик

    Ти само пишеш ли? Не четеш ли правилата на форума и забележките на модератора?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #14

    Re: Захранване на климатик


  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #15

    Re: Захранване на климатик

    Мисля,че с казаното до тука проблема ти би трябвало да е решен,искам само да добавя-колкото до разликата между европейския и японския модел на връзване е,че японския работи на 100V за което се монтирва някъде до външното тяло на климатика траф от 220V/100V(за да не се вижда вътре в жилището,иначе може да бъде монтиран където си искаш),като това не те бърка защото захранващия кабел монтажниците ще си го изведат от духалката до трафа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Захранване на климатик
    От ZARABOY във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 21-11-11, 15:47
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  5. Захранване на климатик от слънчев панел ?
    От nikberk във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-09, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе