Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Ключ за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #16

    Re: Ключ за бойлер

    Здравейте..по темата за мен наи доброто решение е контактор с каквото и да е ключе..при такава мощност е добре да се помисли и за прокарване на тока на терморегулатора през оперативната верига на контактора...и си провери дали нагревателя дали не ти 2+1кВ и сваляш единия киловат

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #17

    Re: Ключ за бойлер

    а за мен най-доброто решение е да си купи бойлер и да го изхвърли тоя чайник, дето е я теси , я дипломат . "Едеса"-та е 1,6 кв и сгрява водата за 3 часа на половин мощност. не горят ключове, само малко ток отвреме навреме

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #18

    Re: Ключ за бойлер

    имаш ли си представа колко струва нагревател за едеса та ги хвалиш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #19

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    имаш ли си представа колко струва нагревател за едеса та ги хвалиш?
    Нямам никаква идея. Не съм чувал за някой с Едеса да е научил, защото му е изгорял. А и бойлерчето с икономията която я прави отдавна ще си е избило по-високата цена. Правя сравнение с теси и Едеса и рядко виждам първия изключен, а втория включен.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #20

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    Нямам никаква идея. Не съм чувал за някой с Едеса да е научил, защото му е изгорял. А и бойлерчето с икономията която я прави отдавна ще си е избило по-високата цена. Правя сравнение с теси и Едеса и рядко виждам първия изключен, а втория включен.
    Пак сравнихте несравнимото. При какви условия ги изкара тези икономии? Дори и да има разлика между двата, трябва ти лаборатория за да се направи сравнението. Има още теми във фрума където вече около триста поста спорят по този начин http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34830.180.html и никога няма да намерят отговора. Да не започваме аналогичен спор и тук.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #21

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Пак сравнихте несравнимото. При какви условия ги изкара тези икономии? Дори и да има разлика между двата, трябва ти лаборатория за да се направи сравнението. Има още теми във фрума където вече около триста поста спорят по този начин http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34830.180.html и никога няма да намерят отговора. Да не започваме аналогичен спор и тук.
    Съвсем обяснима е икономията, понеже водосъдържателя на едеса е изолиран идеално, докато тесито като го пипна и корпуса е топъл, тоест има големи топлозагуби. освен това едесата може да поддържа 40* на водата например, тоест температурната разлика е по-малка, следователно са по-малки и загубите. тесито грее до 90* и изключва, и при толкова голяма разлика загубите са по-големи. абе прав си, двете неща са несравними....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #22

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    Нямам никаква идея. Не съм чувал за някой с Едеса да е научил, защото му е изгорял. А и бойлерчето с икономията която я прави отдавна ще си е избило по-високата цена. Правя сравнение с теси и Едеса и рядко виждам първия изключен, а втория включен.
    ами ще ти кажа ,цената на нагревател за едеса е почти колкото цял боилер на теси!относно изолацията може да е с процент по добра но едва ли е някаква космическа технология!а бойлер който подържа 40* става само за миене на чинии!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #23

    Re: Ключ за бойлер

    От моя страна. Когато трябва да правя новва инсталация и захранвам бойлер от таблото до бойлера полагам кабел, който е на отделен предпазител (бойлерно табло няма - за мен това е глупост). Автоматияният предпазител има възможност за няколко хиляди включвания и изключвания. Та моят съвет е - ако няма да ти е много грозно в бойлерното табло махни ключа и монтирай предпазител 25А. Добър вариянт е идеята на mil_10 - legrand. Варианта с контактора също е креативна, но ще ти излезе по-скъпо и не знам как ще го аранжираш, за да има лицеприятен вид. Успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #24

    Re: Ключ за бойлер

    @eltehnika
    не мисля че ще е много безопасно и "икономично" да монтираш автоматичен предпазител на мястото на фабрично монтирания ключ, защото съм сигурен, че ще дойде време когато ще кажеш на детето си, да отиде да включи бойлерчето, а пръсчетата ще попаднат точно там където не си и очаквал, и бааааааммммм

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #25

    Re: Ключ за бойлер

    Има ваиант, при който да. се подава от кутията на бойлерното табло само палчето и предната част на предпазителя. Лично съм изпълнявал такова нещо. Само че сложих два предпазителя, за да мога прекъсвам и нулата. А при другият вариант, когато предпазителя е в таблото - детето трябва да е доста голямо, за да го стигне дори със стол, понеже още не съм виждал табло на по-малко от 200см от под.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #26

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от eltehnika
    Има ваиант, при който да. се подава от кутията на бойлерното табло само палчето и предната част на предпазителя. Лично съм изпълнявал такова нещо. Само че сложих два предпазителя, за да мога прекъсвам и нулата. А при другият вариант, когато предпазителя е в таблото - детето трябва да е доста голямо, за да го стигне дори със стол, понеже още не съм виждал табло на по-малко от 200см от под.
    Това с прекъсването на нулата си е самоубиство при двупроводно свъразване! Имаш ли трети кабел за заземяване или поне за зануляване, който не се прекъсва с нищо?
    Притесняват ме съветите които даваш. Някои неразбиращи от ел. техника могат здравата да се опарят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #27

    Re: Ключ за бойлер

    Предпазител на нулата наистина е глупаво , ако прекъсне само нулата а фазата не каво правим , офазяваме корпуса на бойлера и себе си под душа , особено ако сте с пластмасови тръби на водопроводната инсталация.
    Иначе при изцяло метални тръби нулата ще дойде от заземените тръби през меките връзки които след време ще нагорят от протичащия ток през тях.
    Аз лично съм против таблото за бойлера за външния монтаж , и по точно от прекъсването на фазата и нулата едновременно , ами ако прегори нулата а фазата не какво правим , пак същото.
    За по безопасно винаги нулата я връзвам перманентно а не през ключа , фазата си я прекъсвам чрез ключа , а на моста в бойлера където нулата се замоства към корпуса пускам поне 3-4 квадрата кабел който чрез скоба връзвам здраво за металните тръби преди меките връзки.По сигурна защита от това едва ли има.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #28

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Предпазител на нулата наистина е глупаво , ако прекъсне само нулата а фазата не каво правим , офазяваме корпуса на бойлера и себе си под душа , особено ако сте с пластмасови тръби на водопроводната инсталация.
    Иначе при изцяло метални тръби нулата ще дойде от заземените тръби през меките връзки които след време ще нагорят от протичащия ток през тях.
    Аз лично съм против таблото за бойлера за външния монтаж , и по точно от прекъсването на фазата и нулата едновременно , ами ако прегори нулата а фазата не какво правим , пак същото.
    За по безопасно винаги нулата я връзвам перманентно а не през ключа , фазата си я прекъсвам чрез ключа , а на моста в бойлера където нулата се замоства към корпуса пускам поне 3-4 квадрата кабел който чрез скоба връзвам здраво за металните тръби преди меките връзки.По сигурна защита от това едва ли има.
    Точно!
    Аз от таблото на бойлера пускам трижилен многожичен кабел. При двупроводна инсталация може да се прекъсне нулата едновременно с фазата с двуполюсен ключ, ако нулата преди ключа е свързана към третия (заземителния,шарения) кабел, а другия му край е надеждно свързан към корпуса на бойлера.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #29

    Re: Ключ за бойлер

    Може и да е възможно, но до сега не съм виждал автоматичен предпазител, който да е залепил и да не може да изключи (освен в случаите, когато му се упражнява натиск от съседните нему на DIN шината). Много съм срещал такива, които не могат да включат. Та това, което не поясних по - горе е, че обединих палчетата така, че се включват заедно. Представете си трифазен предпазител. Същото само, че с два полюса. И така вероятността към бойлера да отиде фаза е нулева. Във всички случаи трябва да се премисли много добре предпазването на човешкият живот.

    По този повод искам да споделя една злощастна реалност. Мои колеги са изнасяли табла за електромери и когато са свързвали кабелите са обърнали фазата и нулата. (Няма да напиша последиците) За това поддържам мнението на един човек, който тук беше споделил необходимостта от трипроводна система, но азще допълня, че обединяването на земя и нула не е добър вариант.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #30

    Re: Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от eltehnika
    Може и да е възможно, но до сега не съм виждал автоматичен предпазител, който да е залепил и да не може да изключи (освен в случаите, когато му се упражнява натиск от съседните нему на DIN шината). Много съм срещал такива, които не могат да включат. Та това, което не поясних по - горе е, че обединих палчетата така, че се включват заедно. Представете си трифазен предпазител. Същото само, че с два полюса. И така вероятността към бойлера да отиде фаза е нулева. Във всички случаи трябва да се премисли много добре предпазването на човешкият живот.

    По този повод искам да споделя една злощастна реалност. Мои колеги са изнасяли табла за електромери и когато са свързвали кабелите са обърнали фазата и нулата. (Няма да напиша последиците) За това поддържам мнението на един човек, който тук беше споделил необходимостта от трипроводна система, но азще допълня, че обединяването на земя и нула не е добър вариант.
    Това, че не си виждал предпазител да "залепне" не е от значение. Нулата не трябва да се прекъсва никога при двупроводна инсталация.
    По въпраса за PE и N проводниците, те и сега си се обединяват в главните табла на сградите. Просто това си е трипроводната TNS инсталация.
    Примера за обединяване на нулевия проводник със заземителния, беше при двупроводна инсталация до таблото на бойлера и цели да се осигури заземяване на бойлера при прекъсване на нулата след бойлерното табло (било то от ключа или от случайно прекъсване на проводника). Повече от това при TNC инсталация не може да се направи.
    Продължавам да твърдя, че прекъсването на нулата по начина по който си го направил е опасно. Нулата когато се използва за заземяване не трябва да се прекъсва с комутиращ елемент.
    А и да те попитам - какво предпазваш с предпазителя на нулата???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам KVM ключ
    От kinu във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-13, 13:35
  2. сериен ключ
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 20-05-11, 08:27
  3. Как да свържа ел. ключ?
    От BatkoVladko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-09, 12:21
  4. лицензен ключ за kaspersky 6.0.1.41
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-07, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе