Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Ключ за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1

    Ключ за бойлер

    Искам да задам един въпрос към по-знаещите.Значи,бойлера ми е 3 киловата и се включва и изключва от коридора.Обаче досега съм сменил 3 ключа и все се топят.Последния е 24 ампера,той издържа най-много и пак същата работа.Та въпроса са ми е какъв ключ да сложа че да мирясам.Дайте съвет как и откъде.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Ключ за бойлер

    АКО го включваш и изключваш ЕЖЕДНЕВНО с цел пестене на енергия - ТАБЛО ЗА БОЙЛЕР.

    Иначе на самия уред трябва да си има ключ с определен ампераж (16A), както и работещ бушон на кръга.
    Добре е да помислиш за дефектнотокова защита.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #3

    Re: Ключ за бойлер

    Да ,благодаря ти .Аз съм точно с такова но крачетата на палеца са пластмасови и се топят от топлината.Иначе бойлера има ключ, но по този начин има ток до бойлера постоянно.Демек той не е включен но до него има ток.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Ключ за бойлер

    Кофти контакт на клемите. За това се топи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #5

    Re: Ключ за бойлер

    Да,да ясна е работата благодаря все пак.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: Ключ за бойлер

    За разлика от другия модел на пазара - при този контакта се дава доста плътно - вземи си почисти повърхностите, ако там е проблема...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #7

    Re: Ключ за бойлер

    За ключ на бойлер задължително бакелитов или керамичен,ако имаш възможност калайдисай пъпките на ключа.ще ти държат по дълго време,те се разглобяват и позволяват такава манипулация.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #8

    Re: Ключ за бойлер

    Благодаря на всички за съветите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #9

    Re: Ключ за бойлер

    Бих препоръчал и някой от по - скъпите ключове който се продават - със сребърна пъпка-16А за около 10 лв. само ключа, без кутията, външната декорация и държаща пласмаса, абе някъде около 18 лв. - имам го от 2 год. никакъв проблем
    А ето и друго решение което скоро направихме с един от редовните посетители на форума / става въпрос за таймер с контактор / та решението е ключа да ти включва контактор и той бойлера - разбирасе ако ти се намира някой под ръка, че иначе от 20 лв. нагоре

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re: Ключ за бойлер

    много отчайваща история.имал съм подобни проблеми с моя боилер и ги реших кардинално след смяна на 3 ключа.точно ключовете спряха да се топят и започнаха да се топят кабелите в боилера.та решенията са две или сменяш нагревателя с двукиловатов или последователно на нагревателя се слага един 10 амперов диод така 3000 вата стават 750 боилера нагрява по бавно но пък проблемите с ключове и кабели изчезват

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #11

    Re: Ключ за бойлер

    Ако кабелите се топят ,значи са със малка квадратура , заменете ги с 2,5кв и обезателно със силиконова изолация .

    Все пак няма кой да чака цял ден да загрее водата в един бойлер та да се изкъпеш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #12

    Re: Ключ за бойлер

    Както е писал колегата @echo, таблото за бойлер е най удачно. Ползвам такова вече три години със захранващ мостов проводник 4м2, само разликата е, че е за външен монтаж, а не като даденото за вграждане в мазилката!
    Калайдисване на ключа не ти препоръчвам, защото по принцип пъпките са или със сребърно покритие, или с платинено, в зависимост от ампеража на превключвателя. За обвивката на кабела няма значение, стига да е достатъчно добро сечение( 2.5 или 4 м2 ). За "10 амперов диод" не съм чувал, и незнам какво ще върши , предполагам че колегата се е объркал със някакво съпротивление за намаляне на напрежението, или най вероятно резистор! Успех при избора!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #13

    Re: Ключ за бойлер

    За табло ,може но не винаги има възможност за такова , но и те взеха да ги правят некачествени с тия турски или китайски ключове. Ключа ако е керамичен е добре да се калайдиса тъй като площа на която прави контакт пъпката се увеличава, даже и проводниците ако се калайдисат в краищата е още по добре. Силиконова изолация е нужна защото след известно време венелитовата изолация се спича и се руши, проводника се оголва и е безопасно ако се получи теч.
    За колегата с диода .Да възможно е но мощноста пада на половина че и повече ,освен това диода ще му е нужен радиатор за охлаждане . Виж ако можеш да си позволиш динисторно управление е най добре , тогава ключове и табла не ти са нужни.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #14

    Re: Ключ за бойлер

    Ето и едно предложение от мен - Бойлерен ключ MILAC 45А на Legrand

    http://www.market.bg/item6345_251.html


  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #15

    Re: Ключ за бойлер

    Още веднъж благодаря за отговорите и сега казвам какво стана.От както пуснах темата в чудо се видях и смених още 2 ключа.Накрая намерих пак от същото табло както каза Еcho,обаче вътре със метални крачета(на палеца)и го монтирах внимателно.До тук всичко добре,обаче викам я да проверя и при бойлера какво е дереджето и опааа,единия кабел (мисля че минуса )малко халтаеше на мястото си.Стегнах го ,почистих масата и затворих.Засега няколко дена вече е добре(не грее)и ако пак стане фал сменям нагреватела с 2000w

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам KVM ключ
    От kinu във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-13, 14:35
  2. сериен ключ
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 20-05-11, 09:27
  3. Как да свържа ел. ключ?
    От BatkoVladko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-09, 13:21
  4. лицензен ключ за kaspersky 6.0.1.41
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-07, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе