Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Здравейте колеги инДЖенери
    Значи имам следния въпрос:

    Живея в една кооперация дето инсталацията е направена по такъв начин, че който не е поискал той не се е закачил към чужд електромер. И поради тази причина искам да разбера някой да не би да се е включил към мен. Затова реших в коридора си към таблото с предпазители да включа електромер и да засека неговите показания с тези на елктромера ми в главното табло на блока. Обаче да сложа конвенционален електромер в коридора ще бъде доста грозно даже и да е електронен, освен това ще бъде и скъпо, а искам да го сложа за постоянно. Затова реших да направя следното:

    1. Купувам си устройство като това: http://www.pokana.com/product_info_products_id-642.html
    2. Разпарчадосвам го и го връзвам към таблото.

    Въпроса е дали такива устройства имат някакво ограничение за максимален ток през тях? То, че имат имат, но дали това ограничение е във връзка със конструкцията им (тип шуко) или самата електроника вътре или токовия трансформатор са за по-малки токове? Аз затова ще го разглобя - за да избегна съединенията контакт-щепсел. Но ще работи ли правилно когато през него започнат да текат токове от порядъка на 15-20А. И примерно ако спокойно издържа на такива токове дали ще отчита правилно?

    Как мислите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Такъв уред издържа до около 3 киловата натоварване. Все пак те са предназначени да се измери консумацията на една лампа, компютър, телевизор по отделно и не постоянно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Не се занимавай с глупсоти. Изключваш всички консуматори, включително хладилниците от контакта. Нищо не трябва да е на stend by. Затова направо дърпаш кабелоте от контактите. Впрочем по добре вместо да изключваш всичко си развинти главния бушон. Слез долу и си виж електромера дали върти. Ако отчита неще викаш енергото. Няма защо да се занимаваш с поставяне на електромери и т.н. Освен това ако долу си с електронен, а горе сложиш от старите електромери винаги ще имаш разминаване с електронния електромер. Мисля, че и това устройство което си посочил също не е с по виска точност.
    kokovox одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #4

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не се занимавай с глупсоти. Изключваш всички консуматори, включително хладилниците от контакта. Нищо не трябва да е на stend by. Затова направо дърпаш кабелоте от контактите. Впрочем по добре вместо да изключваш всичко си развинти главния бушон. Слез долу и си виж електромера дали върти. Ако отчита неще викаш енергото. Няма защо да се занимаваш с поставяне на електромери и т.н. Освен това ако долу си с електронен, а горе сложиш от старите електромери винаги ще имаш разминаване с електронния електромер. Мисля, че и това устройство което си посочил също не е с по виска точност.
    Е да, ама в това положение (изключено всичко) мога да изчакам макс. 1 час и ако в тоя час този, който евентуално се е включил към мен не консумира нищо - няма да го засека. А с този уред ще направя сравнение за един месец примерно...
    Ако разликата е минимална няма да и обърна внимание, но разлика е голяма - 10-20kw/h то това вече няма да е от разлика в показанията.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    както стана ясно, джуджавката ще издържи макс 3 квт, така че забрави да я сложиш на целия апартамент...

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Тъй като има отворена тема реших да попитам тук. Имам уред за измерване на консумацията на ел. енегрия машинката е тази
    http://www.uk-automation.co.uk/multi...er-p-1307.html . Но се получи следния прецедент: имам разклонител с 5 гнезда с филтър и защита от пренапрежение в който съм вкючил следните ел. уреди ПЦ+монитор 19" ЛЦД + модем + колонки+ТВ 21". След като вкюча разклонителя в уреда за измерване на ел. консумация и пусна всички уреди закачени на него /разклонителя/ ми отчита само 150вата!!! Замерена консумацията на всеки уред по отделно и сумирана е малко под 300вата, защо се получава това? Нека да отбележа, че уреда прецизен, замерва консумацията на ел. уреди с най ралична мощност от 25вата до 2000вата /поне такива съм измерил/ и разликата в показанията му и това какво е записано в спецификациите на ел. уреда са били минимални .. 2-3-5вата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    за единадесет лири нали не очакваш да мери като цифровия ти електромер в ел. таблото?
    а и явно не е случайно че са оставили само 1 контакт да се включи в него нещо.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #8

    Re: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Интересна работа. Пробвай с обикновен разклонител(без екстри), за да установим, дали този разклонител не е така нареченото перпетуум мобиле.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Някой има ли наблюдения над "джобния електромер" в "Kaufland" тази седмица? Какви екстри има, бива ли го? Във вестника не са сложили информация за нищо, дори марка и модел, та да го издиря в Интернет.

  12. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #10

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Вижте аз какво си купих от Конрад миналия месец. При замерване с консумация около 100 W даде 1-2 грешка което е добре. Струва около 25-30 лева. Мери до 3700 W. Можеш да си въведеш цена на ел. енергията и ти дава директно разхода в пари. Има батерийки и не губи данни при спиране на тока.

    Basetech.jpg

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #11

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    150 вата са нормални, при мен компютъра харчи 75 вата + 25вата монитора, това е в ненатоварен режим.Тези консумации дето ги пише най вероятно са максимални.Ти имаш и колонки, и тези разклонители и те дърпат 10 вата ако имат червена лампичка, мерил съм ги и тях.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Някой има ли наблюдения над "джобния електромер" в "Kaufland" тази седмица? Какви екстри има, бива ли го? Във вестника не са сложили информация за нищо, дори марка и модел, та да го издиря в Интернет.
    Да си отговоря сам, след като взех преди малко уредчето. Може да е от полза на някого - промоцията е до утре.

    Така, бегло прегледах спецификациите му. Като гледам си има всичко необходимо. Смята тарифи, има батерии, показва моментна и обща консумация и т.н. Изработката ми допада.

    За полочин час игра с него, установих някои много приятни и някои много тревожни факти, относно консумацията вкъщи.

    1. Philips не са ме излъгали с консумацията на телевизора. 42PFl7606H с моя калибриран режим "дърпа" около 70W - идеален резултат! В "Natural" постига дори отличните 50W. Не е като плазма. Е, не топли зимата.
    2. Дърта уредба SONY (10+ години) консумира 40W в Stand-by. Консумацията във включен режим не се различава. Не знам ако се усили повечко дали нещата ще се променят, не искам да се карам с комшиите.

    3. Компютърът заедно с монитора консумира в момента около 120W. С пусната Тest Drive 2 Unlimited (настройки High и Very High) скача на 180W.

    4. Климатик HITACHI RAS/RAC-14EH1 - 18-20W в Stand-by.

    5. Енергоспестяваща крушка Philips Genie консумира 17-18W. Точно, колкото по спецификации.

    6. Крушка с нажежаема жичка OSRAM 75W - измерих консумация 79W.

    Засега друго не съм мерил.


    P.S. Не си купувайте SONY.
    Този пост е редактиран от Shmi; 06-10-12 в 13:26.
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Дай малко повече данни - цена, модел, параметри. Ако качиш и някоя снимка още по-добре.:rolleyes:

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #14

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Ето това е машинката: unitec EIM-812 -> : unitec EIM-812 Energiekostenmessger

    Гледам, че го дават обаче до близо 4500W, а в моето ръководство е до 3500W. Истината е някъде там.

    Откривам 1 недостатък - няма дневна и нощна тарифа или поне аз не намирам такава възможност. Преживява се.

    Цената е 19,99 лв.
    Този пост е редактиран от Shmi; 06-10-12 в 13:29.

  18. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #15

    Отговор: Битов уред за измерване на консумираната ел. енергия - ВЪПРОС

    Дневна и нощна нямат.
    Вчера купих и едно такова уредче от Кауфланд. Сравних го с Basetech-а и малко ме разочарова, дава консумацията малко завишена. На 102 W консуматор установен чрез мерене на тока и напрежението, Basetech-а отчита 103 W а Unitec-а 111 W. Днес ще купя още един за приятел и ще видя как ще е той.

    Ето фотография на двата уреда със сравнение на показанията.

    test0005.jpg

    При размяна на местата им показанието е същото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от blekota; 10-10-12 в 08:59.
    barnyslav одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 12-02-18, 23:42
  2. Въпрос за този уред Smart Energy Saver
    От Stefan Troplev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-14, 22:56
  3. Уред за пестене на енергия
    От blekota във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-04-13, 18:55
  4. Въпрос за 64 битов Win7
    От zaho_cool във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 22:48
  5. 6 битов формат
    От shutdawn във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-09, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе