Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проследяване на кабел в стената.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #1

    Проследяване на кабел в стената.

    Здравейте! Как мога да проследя кабел, който е в стената под шпакловката. Има прекъсване някъде и в целият апартамент няма осветление. Но всичко е загладено и отгоре са налепени скъпи тапети, поради което не личат нито разпределителни кутии, нито нищо. Опитах с почукване, но на няколко места бие на кухо, и понеже щетите върху стената трябва да са минимални ме е страх да къртя. Като начало искам да видя връзките в разпределителната кутия, пък после ще му мисля. Гледам по магазините се продават уредчета за тази цел, но досега не съм работил с такова.Ако може кажете какво да купя, нещо по-бюджетно което ще ми свърши работа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Проследяване на кабел в стената.

    Щом никъде няма осветление, извикай някой да ти отвори таблото и да види какво става там. Едва ли от таблото тръгва един кабел за цялото осветление. С това "уредче" трудно ще откриеш прекъсване, особено ако не си на ти с инсталациите.

  4. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #3

    Отговор: Проследяване на кабел в стената.

    Аз имам такова https://www.lidl-service.com/cps/rde...Attr=bg&title=
    но е червено на цвят. С копче се превключва да търси кабели под напрежение или метал. Върши перфектна работа като пробиваш стени. Последно го ползвах за една стойка за тв и за десетина дупки с дрелката не нацелих кабел :-) По спомен беше към 18 лв.
    Но наистина е съмнително навсякъде да няма осветление. Викни някой да види апартаментното табло.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Проследяване на кабел в стената.

    е защо да не е един? при мен цялото осветление е на един кръг
    (не съм го правил аз, старо строителство от баща ми и майка ми)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #5

    Отговор: Проследяване на кабел в стената.

    У нас осветлението е на един кръг в целият апартамат. А и апартамента за който става въпрос е от 2 стаи с баня и тоалетна заедно. Апартамента е стар, но инсталацията е нова, подменена е преди няколко години. Не е таблото, отворих го, предпазителите са вдигнати, на всички излизат фази, няма нагоряли, хлабави връзки. Нулите също ги притегнах. Според думите на собственичката, след пускане на лампата в антрето се чул силен пукот и всичко угаснало. Благодаря за предложения уред, ще потърся тези дни да купя нещо, да проследя кабелите.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Проследяване на кабел в стената.

    Какво имаш в предвид под един токов кръг! Един кабел излиза от предпазителя за цялото осветление или няколко кабела излизат от един предпазител? Ако е само един кабел, проследи го до първа разклонителна кутия, отвори я и виж да няма вътре прекъсната връзка. Ако има проблем, най-вероятно е някъде по връзките-в разклонителна кутия или лампа. Не бързай да къртиш, защото едва ли е прегорял кабел на прав участък от линията. Не се знае какъв майстор е правил инсталацията, та прегледай и ключовете. Моли се да не са прекарали нулата през тях.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Какво имаш в предвид под един токов кръг! Един кабел излиза от предпазителя за цялото осветление или няколко кабела излизат от един предпазител? Ако е само един кабел, проследи го до първа разклонителна кутия, отвори я и виж да няма вътре прекъсната връзка. Ако има проблем, най-вероятно е някъде по връзките-в разклонителна кутия или лампа. Не бързай да къртиш, защото едва ли е прегорял кабел на прав участък от линията. Не се знае какъв майстор е правил инсталацията, та прегледай и ключовете. Моли се да не са прекарали нулата през тях.
    Да, един кабел излиза от предпазителя и най-вероятно стига да разпределителна кутия в антрето, откъдето са пуснати разклонения до другите стаи. Точно това е целта, да намеря тази кутия, за да видя къде се губят фазите. Проверих ключа на осветлението в антрето и до него не стига фаза. И аз не вярвам да е проблема в прав участък, все пак не са вързани мощни консуматори, а и лампите в целия апартамент са 4-5. Подозирам, че някоя връзка не е направена както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?
    От SET_time във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-10, 18:58
  2. Проследяване на IP ???
    От Novia във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-05, 23:54
  3. Проследяване на темп.
    От gogocuk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-05, 01:03
  4. Проследяване на e-mail
    От saint056a във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 31-12-03, 15:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе