Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Дайте акъл за ел.двигатели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #16

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Всъщност, като се замисля, кой нормален(обикновен) потребител, има четири двигателя.. и за какво са му? Ако е нещо повече, има си фирми отговарящи за всичко..

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #17

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    fika наистина става с всичко, може и девиаторни ключове

    Що не си сложиш оня двусмисления аватар
    Мили ми mil, май малко грубо ми влезе,с двата крака през ашиците,ти с тези девиаторни ключове тук:
    Виж например с контролер СИМЕНС звучи по гордо от пакетен прекъсвач ПЕП
    Другият аватар ми е за другата публика...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #18

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    off
    Що се дърлите за глупости? Питащият го няма никакъв от един месец, а ние пишем... Пишем го, за другите които ще го прочетат. Дано има смисъл! Не, за да се изтъкваме.Всеки греши..
    Греша! Няма го от два дена..

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #19

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Tommorow, схемата е много хубава, има си всичко. Но така двигателите са зависими. В първия си пост, човека е написал, че двигателите са независими, т.е. според мен, иска да пуска произволен, но при претоварване на който и да било, да спре всички. Така го е написал, че иди разбери какво точно иска...
    Ами просто тогава 24V идващи от включването на всеки мотор ( двойката NO,NC бутони в ляво ) да се вземе от изхода на "гъбата" СТОП а не от включването на всеки предходен, така няма да има зависимост. Не ми се рисува сега, вчера темата ме хвана в момент на муза....трябваше да реша въпрос с контрол на посоката на трифазен мотор с две релета и два крайни изключвателя ( горе, долу ) и спиране при достигането им. Стана много добре и вече работи. Може на някой да му е полезна:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #20

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Браво! за поредната идеална схема..

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #21

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Питащия се загуби между моторите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #22

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Имам направена такава схема , ако има интерес ще кача снимки.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #23

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Това няма ли да помогне? Може да се добавят още двигатели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #24

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    Моята е с време релета с цел малко забавяне между отделните пускове ,но не е финансово рентабилна пробвахме да програмираме едно процесорче ,но нямаше необходимите условия

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #25

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    При нас използваме PLC-та и всичко е лесно и за реализация и за контрол и за промяна на параметри, но питащият май не различава ключ от предпазител и фаза от нула, а Вие му обяснявате, според мен просто и разбираемо , но все пак си мисля, че най-добре за него е да извика някой да му го направи. Аз от коли не разбирам, карам я на сервиз .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #26

    Re:Дайте акъл за ел.двигатели

    важно е да има комуникация,теми на разговор и обмяна на опит.......а аз съвети относно ел. историите давам само на колеги на други не,ако бях ВиК МАЙСТОР БИХ си позволил този лукс вместо 3/4 или 1/2 се тая и да обърка нещо ,НО при нас е друго......сигурно имам много колеги тука и искам да ги помоля и те да се съобразяват като дават съвети знам че искат да помогнат НО услугата да не стане МЕЧЕШКА......нашият занаят е достоен за уважение основното нещо е че трябва да пазим хората....от нещото което не се вижда...а усети ли се вече може да е късно

    Придържай се към темата и не спами. Подобни следващи мнения ще бъдат изтривани.
    Също така, забелязвам тенденция, да пишеш част от мненията си с главни букви - това тук е забранено!
    Крис

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дайте АКЪЛ
    От airmiro във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 11-03-11, 12:47
  2. Отговори: 50
    Последно: 25-08-10, 22:07
  3. Дайте акъл
    От brestnichki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-07, 01:13
  4. Дайте акъл, колеги
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 28-02-03, 14:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе