Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помпа за изсмукване на наноси в кладенец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #1

    Помпа за изсмукване на наноси в кладенец

    Здравейте ,имам проблем с един стар кладенец.Кладенецът е дълбок около 8,5 метра и стените му са изградени от камъни.Нямаше много голям дебит,но за ежедневно поливане на зеленчукови насаждения с площ 3-400 кв.м беше предостатъчен.В кладенеца е спусната тръба 1 и
    3/4 " мисля,а помпата е центробежна на повърхността.В течение на годините аз съм повдигнал помпата на около 50 см от първоначалното ниво поради това,че смукателят започваше да опира в наносите на дъното.Тази пролет обаче ми направи впечатление,че нивото на водата е много по-ниско от друг път и след като източих водата преди около една седмица ,почти не се е покачило.Питах и разпитвах в нашия град и в околните села за майстор,който да влезе в кладенеца да го почисти,но май този занаят е поизчезнал.Казаха ми,че имало някакви помпи,които можели да разбиват наноси и да ги изсмукват.Моля за идеи и съвети,ще съм ви много благодарен.Поздрави!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Помпа за изсмукване на наноси в кладенец

    ВиК имат специална машина, с която почистват и отпушват отводнителните шахти и запушени канали. Едновременно по един маркуч подават чиста вода с голямо налягане за разбиване на утайката, а по друг с мощна помпа изсмукват мръсната вода. Търси тях и се споразумявай за цената.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Помпа за изсмукване на наноси в кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ВиК имат специална машина, с която почистват и отпушват отводнителните шахти и запушени канали. Едновременно по един маркуч подават чиста вода с голямо налягане за разбиване на утайката, а по друг с мощна помпа изсмукват мръсната вода. Търси тях и се споразумявай за цената.
    Напълно точно.

    Със силна струя разбиват и "размътват" утайката(вдигат я от дъното във водата) и след това изсмукват мътилката.

    http://www.otpushvanenakanali.bg/bg/почистване-на-септични-ями.html

    За последно ВиК искаха за отпушване на отходна канализационна шахта 400 лева.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Помпа за изсмукване на наноси в кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от ravema
    Здравейте ,имам проблем с един стар кладенец.Кладенецът е дълбок около 8,5 метра и стените му са изградени от камъни.Нямаше много голям дебит,но за ежедневно поливане на зеленчукови насаждения с площ 3-400 кв.м беше предостатъчен.В кладенеца е спусната тръба 1 и
    3/4 " мисля,а помпата е центробежна на повърхността.В течение на годините аз съм повдигнал помпата на около 50 см от първоначалното ниво поради това,че смукателят започваше да опира в наносите на дъното.Тази пролет обаче ми направи впечатление,че нивото на водата е много по-ниско от друг път и след като източих водата преди около една седмица ,почти не се е покачило.Питах и разпитвах в нашия град и в околните села за майстор,който да влезе в кладенеца да го почисти,но май този занаят е поизчезнал.Казаха ми,че имало някакви помпи,които можели да разбиват наноси и да ги изсмукват.Моля за идеи и съвети,ще съм ви много благодарен.Поздрави!!!
    Става и с помпа тип бибо-ще дърпа ако е фин пясъка,ако може да я заемеш от някой-има в някои предприятия,но както се наслагват наноси -да не се наложи да си купиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление с вода от кладенец
    От babati във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 10-03-14, 13:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-10-13, 13:42
  3. Уплътнение за ръчна помпа
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-13, 21:44
  4. Помпа за кладенец
    От Ralitsa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-12, 11:10
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе