Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 66
Like Tree1Одобрявам

диодни лунички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Купих си и аз от китайските LED лунички. Изглеждат добре направени (алуминиево тяло), прилично качество, не нагряват, по-големи са от стандартните лунички (наложи се преработка на спота). Лошото е, че не светят толкова силно колкото очаквах- определено тези 3W LED от снимката са видимо по-слаби от 35W нормални лунички, може би светят като за по 20W.
    от бг ли ги взе? от къде и на какви парички ?

    моите спотове от 9 сега 4 са с ледчета, останалите крушки на 220 изгоряха още 3 и от 9 ми светят само 2 - това е точно за 1 месец
    бахти бизнеса с тези халогенки - левче на месец трябва да даваш определено за сега е по добре с ледовете но ще видим и те колко ще издържат.

    та трябват ми 5 ледчета и се чудя от къде да ги взема - не ми се чакат от китай.
    тук при мен ми искат 8 до 23 лева за спотче - аз им казах че са луди.
    някъде из бг нета някой да е тествал?


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:диодни лунички

    http://www.krushki.com/index.php?mai...index&cPath=25 виж тук, има и промоции.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #18

    Re:диодни лунички

    Цялото осветление в къщи след ремонтa е от тук http://www.amarabg.com модела MR16+ на 12v е за предпочитане пред другите на 220v. модела X3 за банята е супер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #19

    Re:диодни лунички

    Здравейте,
    решил съм в една стая да сложа диодно осветление, но се чудя какви луни да взема. Кое е по доброто на 12 или на 220V?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #20

    Re:диодни лунички

    Хаи и от мен.Аз също като колегата от горния пост съм в размисъл за смяна .И се чудя същото,12 или 220 волта.За 12 ще трябва траф, а за 220 директно ли се връзват?Ако взема 12 волта траф да речем ще слагам две луни по 5 вата,колко трябва да е трафа?А ако са на 220 волта просто ги свързвам последователно ли?Благодаря ви предварително!

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #21

    Re:диодни лунички

    Не мога да ти кажа от кои да си вьемеш, но при 12В наистина ти трябва траф за малко повече от 10Вт, не знам точно на каква мощност се произвеждат. При 220В ги свързваш ПАРАЛЕЛНО, а не последователно!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #22

    Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от tadata
    Здравейте,
    решил съм в една стая да сложа диодно осветление, но се чудя какви луни да взема. Кое е по доброто на 12 или на 220V?
    Колега, малко по-горе съм изказал опит. Не правете грешка с диодно осветление на 220v. Аз го направих и после го корегирах на 12V. Най-качественото на което попаднах в БГ се намира за момента в споменатия по-горе сайт.

  10. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #23

    Re:диодни лунички

    Малко да възродя темата

    Попаднах в китайските сайтове на нов тип LED лунички. По спецификация консумация 6.4 вата (премерих с уредче и отчете 7 W), 550 лумена, работят на 220 волта, цена около 6 долара за брой. Ползвам такива вече 2 месеца и ги препоръчвам. Светят с широк ъгъл (много по-ненасочено от халогенките), а 3 броя са О.К. за осветление на стая 18 кв.м.
    Има модели за различни фасунки- Е27, Е14, GU10, MR16 и т.н., с или без защитно стъкло (лично моите са GU10 без защитно стъкло, като тези отдолу).

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #24

    Re:диодни лунички

    zhelko дай линк...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:диодни лунички

    моите g9-ки изгоряха и двете - трябва да видя датата на предния ми пост със снимката - но от преди месец два се пукнаха.

    предполагам токовите удари ги довършиха. електрониката им вътре се излющя - евтини елементи което е нормално за безименен производител. е.он правят някакви тежки включвания вечер и има падове, лятото когато няма натоварване ?!? , изглежда се превключва нещо и това ги отнесе.

    с луничките няма проблеми но те работят в работно време и тогава няма проблеми с тока.

    предполагам е най-добре лед осветлението да се защити с допълнителен траф и да си е на 12в или дори зад УПС защото леда не е малка инвестиция.

    сега минавам на луминисцентни и цфл-и - по-евтино и на нивото на диодите по потребление.
    но си пазя бележките за да мога да връщам лампите

  13. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #26

    Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    zhelko дай линк...
    https://www.google.bg/search?q=GU10+SMD+5630

    Гледаш диодите да са SMD 5630, има голям избор откъде да купиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #27

    Re:диодни лунички

    Аз това лято си напазарувах от тия
    http://www.miniinthebox.com/4w-4-led...e_p162971.html
    и от тия за проба
    http://www.miniinthebox.com/e14-3-le...v_p349722.html
    и за сега съм доволен.

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #28

    Отговор: Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Малко да възродя темата

    Попаднах в китайските сайтове на нов тип LED лунички. По спецификация консумация 6.4 вата (премерих с уредче и отчете 7 W), 550 лумена, работят на 220 волта, цена около 6 долара за брой. Ползвам такива вече 2 месеца и ги препоръчвам. Светят с широк ъгъл (много по-ненасочено от халогенките), а 3 броя са О.К. за осветление на стая 18 кв.м.
    Има модели за различни фасунки- Е27, Е14, GU10, MR16 и т.н., с или без защитно стъкло (лично моите са GU10 без защитно стъкло, като тези отдолу).
    Update: След около 3-4 месеца използване луничките с SMD 5630 почнаха да сдават багажа една след друга. По мое мнение горят SMD диодите, електрониката им е ок. Светлината е хубава, но не си заслужават парите ако карат средно 4 месеца.
    Засега луничките с power led (снимал съм ги на предната страница) се държат, не светят толкова добре като SMD, но поне светят.

  17. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #29

    Отговор: Re:диодни лунички

    Аз смених моите на 220V, след като смених 2 трафа реших че е по добре всяка да е за себе си, а като изгори трафа спират всичките. Предполагам ако е с траф на 12V трябва да не е в окачения таван понеже няма охлаждане и лятото в горещините загрява което вероятно е причината да се поврежда. Иначе изгоряла луничка до сега нямам.
    Този пост е редактиран от blekota; 31-10-12 в 09:20.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #30

    Отговор: диодни лунички

    Купивайте си лед-а от България, всичките имат 12 или 24 месеца гаранция.
    Сайтове много - tomi light - Русе, Avangard led - Варна, крушки.ком и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мога ли с обикновено тафче да захрана лед лунички
    От al72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 12-01-14, 19:38
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 11:59
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе