Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 66

диодни лунички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #31

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Купивайте си лед-а от България, всичките имат 12 или 24 месеца гаранция.
    Сайтове много - tomi light - Русе, Avangard led - Варна, крушки.ком и т.н.
    А каква е алтернативата?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #32

    Отговор: диодни лунички

    Здравейте!Да попитам нещо от което хал хабер си нямам!В коридорите ще слагам диодни лунички.От това което прочетох до тука виждам,че везните клонят към12в......До тук добре.Ще измислим къде да крием трафа,казват,че трябвало да се охлажда и не е добре да е вграден над кнауфа.Тези трафове за диодно осветление еднакви ли са със другите трафове дето ги дават за 12в халогенки? И още, дали 13 диодни лунички по 5-6 вата ще са достатъчни за коридор от11кв метра?И как да процедирам,първо да купя самите лунички и после лампите или обратно?А и дали няма нещо примерно лампа-луна наедно!?..На каква марка да заложа-Осрам,Филипс или нещо друго!?...Най важното е да са с мека светлина и като ги монтирам да ...ги забравя,че са на тавана!?......Предварително благодаря!

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #33

    Отговор: диодни лунички

    То зависи и колко лумена са , но 13 ще много - аз с 2 ( USD $ 5.09 - MR16 4W 320-360LM 3000-3500k Warm White Light LED Spot Bulb (12V), Free Shipping On All Gadgets! ) осветявам идеално 3.50м на 1.80м .

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #34

    Отговор: диодни лунички

    ....Ами...идея на вътрешната архитектура!...А тези лед подлежат ли на димиране?.....Тогава биха били повече като декорация,ако светлината иде много!......

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #35

    Отговор: диодни лунички

    Честно казано - не знам - но само ти дадох пример какво ползвам - има и с по малка мощност и даже май и аз трябва да сменя тия които са ми над ТВ и осветяват стената зад него , че идват леко силни . Ползвам старите трафове от халогенките , като има електронни и от старите - за една година имам 2 дефектирали ЛЕД "лунички" (от около 10-12 в употреба) .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 15-02-13 в 20:35.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #36

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    ..На каква марка да заложа-Осрам,Филипс или нещо друго!?...Най важното е да са с мека светлина и като ги монтирам да ...ги забравя,че са на тавана!?......
    Би било чудесно, ако забравяхме за тях, но уви практиката казва друго.
    Не се наемам да твърдя, кой избор е по-удачен - на 12 или на 220 волта. Предишните на Филипс - 12v с мощни диоди, бяла топла светлина, изгоряха месец и нещо след като им изтече гаранцията от една година. От 5-6 месеца съм с лунички на 220v с радиатори, също на Филипс.
    Ако си късметлия, да изгарят докато са в гаранция, ще си спомняш за тях без да си бъркаш в джоба.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #37

    Отговор: диодни лунички

    може да бъркам но лед-а на 12 волта по спомен каквото съм чел прави проблем с стандартните трафове за неЛЕД луни. трябвало да има обикновенна халогенка и след това лед луните. може да е било за отделен траф само - не твърдя нищо.

    аз имам 11 лед и 1 халогенка , 2 години бачкат по 8 часа без неделите. няма опукани избирани са по следният начин : най-евтиното от ебей. има с по 3 мощни диода по 1ват и с по 24 обикновенни диоди.
    може би са слабички и за за това да държат. лед лампите все още имат проблем с прегряването, тия 3 ватовите си греят не като халогенка но си топлят... а както знаем полупроводници и топлина ... пази 1-2 за резерв.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #38

    Отговор: диодни лунички

    Може и от това да е (трафове) , а може и от "експериментите" на енергото - на моите две всъщност диодите не са изгорели - от "електрониката" нещо е заминало .

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #39

    Отговор: диодни лунички

    .....Дааааа,....това,което споделят колегите тук хич не ми прозвуча добре!Нима всичко е въпрос на късмет!?Или технологично този тип осветление още не е достигнало нужната стабилност?А аз умувам плюс коридорите да осветя така и банята....А там ще е с още повече неизвестни май,защото и влагата определено ще оказва влияние!.....Какво,да минавам на вариант 20вата халогенки на 12 волта?...За тях поне от личен опит знам,че като вземеш хубава капсула,твърдо карат с години!.....Моля за още мнения!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #40

    Отговор: диодни лунички

    За банята си взимаш влагозащитени лунички и нямаш проблем с влагата,в моята баня съм на 12 волта с 4-ри 20 ватови луни,вече 5-та година,имам 3 изгорели,за диодни не знам как ще е,когато правих банята не бяха още така разпространени.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #41

    Отговор: диодни лунички

    А какво ви е мнението за диодни за банята? Предложения или решения по проблема, ако има някой нека сподели!

    Като че ли се насочвам към диодни ленти, а пък захранването ще е над окачения таван т.е. има къде да го крия

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #42

    Отговор: диодни лунички

    Не би трябвало да имаш проблеми - има си влагоизолирани диодни ленти и захранвания .

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #43

    Отговор: диодни лунички

    Всъщност при варианта влагозащитени лунички и диоди,слабото место ще се окаже вентилацията на електрониката на диодите?..Така ли трябва да се разсъждава,защото чета,че проблема бил в охлаждането и електрониката!?.......

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #44

    Отговор: диодни лунички

    Да не отварям нова и да ползвам тази тема,макар и вече стара,но предполагам ще бъде актуална и занапред.
    И аз имам проблем с тези луни на 220волта и с 4по1ват светодиоди.Драйверите са с дроселчета, недимиращи. От 4бр. такива лампи 2 почнаха да мигат когато загреят.Греят светодиодите и радиаторите на които са монтирани-драйверите са хладни.На едната лампа-първата която почна да мига постоянно даже и като студена и когато е е изкл. гаснеше плавно си помислих-някой елемент от драйвера е изгорял.Смених й драйвера с димиращ такъв( вход 85V - 265V-изход (280mA -300mA) и почна да свети нормално,но след няколко минути като вдигнаха температура светодиодите и почна мигането.Всички светодиоди светят еднакво силно-възможно ли е някой да е пробил или къде е причината за това мигане след като смених драйвера остава проблема да е в светодиодите или ? Горе на снимката е стария драйвер,под него е новия:
    leddrv.jpg

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #45

    Отговор: диодни лунички

    имах 6 лунички с много подобно захранване ,4 от тях изгоряха в рамките на 2 години другите се държат но повече диодни лунички не .. те не успяват да си избият парите и горят ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мога ли с обикновено тафче да захрана лед лунички
    От al72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 12-01-14, 20:38
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 12:59
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 14:18
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе