Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 66 от общо 66

диодни лунички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #61

    Отговор: диодни лунички

    В никакъв случай не искам да те обидя, но по въпросите, които задаваш, се разбира, че ти се губят основни положения в електротехниката. По-добре намери някой познат, който разбира и го помоли за помощ. Според мен основните проблеми идват от недоброто охлаждане на светодиодите. Ако има възможност увеличи радиатора. При недобро охлаждане има голяма вероятност да изгорят. успех!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #62

    Отговор: диодни лунички

    Крушките (луничките) са такива$(KGrHqNHJBME9!HCynGPBPQ02E4neg~~60_35.JPG. Няма как да се увеличи радиатора. Само успях да подобря контакта между платката с диодите и радиатора.Връзката между тях беше лоша-само термопаста и вследствие нагряването се беше отделила платката от радиатора.Добавих 2 малки винчета и сега има добър контакт. Всички или някой от светодиодите не бяха в ред въпреки, че светеха и след известно време почваха да мигат. Смених ги 4те и сега всичко е ОК. Радиатора се загрява пак доста,но самите светодиоди не.АКо махна и тази оптика ще се охлаждат сигурно още по-добре. Та проблема не е в драйвърите, но ако и те подаваха по-малко напрежение-примерно 10 волта щеше да се отделя още по-малко топлина. Това ме интересуваше дали със смяната на резистор или друго в тези драйвъри може да се намали изходящото напрежение или с нещо компактно което да може да се монтира в ключа на осветлението (например кондензатор) да подам по-малко напрежение. Имам 2 спота - единият е с 4бр. такива лунички, а другият с 3бр.

  4. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #63

    Отговор: диодни лунички

    Махнал съм "оптиката" на всички лунички от този модел. Без това стъкло светят с много по-голям ъгъл и по-силно. Засега този вид се оказват по-издържливи от тези с SMD елементи (говоря за немарковите изпълнения).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #64

    Отговор: диодни лунички

    Здравейте..никъде не намирам, колко е максималната безопасна температура на работа за този тип лед луни UltraLux LD1216642 - ЛЕ МАГ освен в спецификациите на диодите където дават работна температура на диода от-35 до +85 градуса а околна температура от -40 до +100..Питам защото ги слагам в затворено тяло http://www.nvc-lighting.com/ShowCPt.Aspx?ID=1275 а в тавана има вата и ми се струва че прегряват, днеска мерих с термо-сондата на мултицета температурата на корпуса на луната в горния край на конуса близо до цокъла и беше 100 градуса..а на разсейващия екран пред диодите е около 65 градуса. С един 7W модел които бях сложил лятото премигваха като работят по-дълго и спираха а като поизстинат се оправяха, затова сложих по-слаби..Нормално ли е да работят при такива температури понеже в това тяло почти няма приток на външен охладен въздух?
    Този пост е редактиран от nikolov333; 01-11-15 в 23:04.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #65

    Отговор: диодни лунички

    Такава информация за българо-китайските никъде няма да намериш.Иначе за подобните свои продукти Osram обикновено дава 40гр. и дава препоръка дали да се използва в затворено тяло.Пък и другите характеристики от линка ,който си дал как ти се струват. 50 000 часа живот --> Osram , Sylvania, Philips и GE едвам докарват 15-20 000 часа живот.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #66

    Отговор: диодни лунички

    То ясно,че са нереални тия часове, но при положение, че са с две години гаранция и никъде не ограничават начина на употреба, ако работят без да примигват от прегряване просто най-много да ги уморя преди да им е изтекла гаранцията и може би ще ми ги заменят с нови, разбира се ако до тогава модела не се е изчерпал. Понеже ще слагам около 30 броя такива у нас..по-скоро проблема е да не започнат да мигат, както на niki72 ,че не знам това покрива ли се от гаранцията..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 03-11-15 в 00:11.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. мога ли с обикновено тафче да захрана лед лунички
    От al72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 12-01-14, 20:38
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 12:59
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 14:18
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе