Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 66

диодни лунички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    диодни лунички

    Здравейте,не съм много компетентен в областта за което се извинявам ако напиша някоя глупост.
    Та питането ми е следното:
    Във всекидневната имам 3 спота за осветление,2 от които са свързани с димер за осветление(1 спот има 4 лампи по 50 вата всяка на 220 волта),а другият спот е с 2 лампи пак по 50 вата всяка и пак на 220 волта.Общо ми се получават 10 лапми по 50 вата = на 500 вата осветление...
    Искам да сменя тези лампи със тези диодните.Но не мога да преценя каква мощност трябва да са,така че да постигна същата осветителност но с по малка консумация на електроенергия.До колкото знам тези диодните лампи за много по икономични и светлиннят и поток е по добър.Бих желал да ми дадете съвет какви диодни крушки да взема,с каква мощност,с колко диода и т.н и дали могат да работят с димера?
    Ако може и линк към предложенията ви за да ми бъде по лесно в избора.
    Крушките в момента ми са с цокъл - GU10.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:диодни лунички

    Според мен светлинния поток не е по-добър, аз бях с 60 ватови преди да премина на диодните и основният ми мотив е че обикновените лунички ми горяха на период от 40 до 90 дни след поставянето им.От 1 година и половина съм с диодни и досегане не е изгоряла нито една, като консумацията им на всяка е 4 вата, а като мощност не знам колко вата са.Мисля, че трудно ще постигнеш същата осветеност с диодни лунички, но на практика, те не се нагряват като обикновенните и поради това и не изгарят.
    Обикновенните-китайски са по 90стотинки до 1 лв бр 40- 60 вата, диодните ги взех по 9.50 лева едната....

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Re:диодни лунички

    Според скромния ми опит с 10 лампи (лунички) няма как да получиш същата осветеност.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #4

    Re:диодни лунички

    Аз съм твърдо против светодиодите към монента.Особено евтините такива.
    Ако ги смениш ще имаш скъпо и слабо осветление при това с много лош спектър на излъчване.
    Относно изгарянето на халогенките - 12V издържат 5-10 пъти повече , тъй като напрежението е стабилизирано и волфрамната жичка е доста по-дебела от тази на 220В.
    Все пак 500W са си сериозна мощност , но аз лично бих търсил други варианти.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:диодни лунички

    какво им е лошото на диодите - най-близко са до дневната светлина но е носочена. Високата цена е основния минус.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #6

    Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    какво им е лошото на диодите - най-близко са до дневната светлина но е носочена. Високата цена е основния минус.
    Лош е индекса на цветопредаване Ra а ако имаш впредвид ,че имат висока цветна температура 6000 к,то тя не е най-подходяща за домашно осветление.
    Най-добър спектър на излъчване има ксенона(затова се използва за осветяване на сцени),волфрам-халоген(луничка),нажежаема спирала.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:диодни лунички

    Ползвам лунички на Силвания 50W/220V. Опита ми от 6 годишна експлоатация показа, че гърмят след петата година. Най-често това се случва при палене. Замислял съм се за SoftStart, който би удължил значително живота им, ама за сега си оставам само с мисленето. :rolleyes:

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Re:диодни лунички

    днес ми пристигнаха китайските 3 лунички за GU цокъл - едно е ясно китайците знаят как да пестят мат-рял, супер глупава пластмаса е използвана, но поне цената не е като в бг.

    довечера снимки и впечатления как свети. мисля че бях поръчал студено бяла светлина - ще видим какво ще излезе.

    чакам и g9 и една с 3 мощни диода с уж алуминиев корпус. ще ги опишем и тях като дойдат.
    лошото е че и китайците вдигнаха цените за ЛЕД лампите почти двойно.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:диодни лунички

    ето я първата партида от китайците.
    г9 ме изненадаха - китаеца пратил 2 бройки вместо една , но за това пък са много по-големи от стандартната г9 халогенка и излизат от полилея. нали съм на далавера не се сърдя
    3 те лунички GU10 има проблем с изпъкналите диоди - диодите пречат на скобата която ги захваща във луната и е зор да се сложат ако са на трудно място. иначе светят колкото 20ватова халогенка.
    остана ми само една да пристигне с 3 мощни диода.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #10

    Re:диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    остана ми само една да пристигне с 3 мощни диода.
    Чакам да пишеш отзив като дойде, защото се чудя дали да поръчвам такива.
    На колко ватова халогенка отговаря според теб и за колко лумена я дават по спецификация. Иначе съм пробвал GU10 с изпъкналите диоди, но са много слаби

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #11

    Re:диодни лунички

    estqwerty, дай някакъв линк, моля, от къде си ги поръча, за да видя цени и параметри!
    Предполагам имат добър коефициент на разсейване. Моите високомощни диоди /1 W с интензитет 0.5-1 cd/ с бяла топла светлина съм ги поръчвал от Конрад, а платките и вграждането им в рефлектори на стари халогенки съм си ги правил сам. Не е кой знае какво, но пък е голяма "играчка".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Re:диодни лунички

    здравейте.
    всичко е от ебей - ще ги познаете - най-йофтините неща които намерите са.
    но китайците вдигнаха цените и са почти двойни сега отпреди месец - нямам идея защо е така... така че за сега може да поприкюча с поръчките. а имам още 6 студени гу10 да поръчвам за да сменя всички.
    цени на по 5 6 лева ми се вързаха бройката - ако нямате парички и можете да чакате ебей си е вариянт.

    г9-ките имат лек зеленикав оттенък сравнено с халогените и са една идея по-слаби от 20вата, уж са топло бяло.
    гу10 са аха аха колкото 30ватова халогенка и където съм ги сложил имат лек лилав оттенък сравнено с обикновенните - но девойката ги хареса и имам зелена светлина за още 6 да взема, следващите ще са със smd диоди за да може по лесно да се монтират.

    мощната ме изненада и дойде вчера - свети едно към едно с тези с многото диоди, само малко по-насочено в центъра. пак лилавее но си мисля че може да е от боята на стената. снимки ако успея да кача от телефона.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Re:диодни лунички

    И аз съм с такива-не се нагряват изобщо. 9.50лв едната.Досега обаче вече почти година нямам изгоряла.Старите лампички обикновенни ги има по 90 стотинки до 1.10 лева горяха на 3 месеца.Немските също горяха на 3-4 месеца-разликата от китайските е че са 4-5 лева вместо 90 стотинки.
    И моите лилавеят почти не се усеща, но не и харесва жълта светлина.В хола имам полилей с 5 обикновенни лампи те светят жълто.

  17. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #14

    Re:диодни лунички

    http://www.i-led.bg/index.php?page=s...mid=71&lang=bg
    В този сайт съм забелязал че има доста LED осветление, но мисля да посетя магазина им преди да купя. И аз съм на кантар дали да не подменя всички крушки в къщи със светодиодни.

  18. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #15

    Re:диодни лунички

    Купих си и аз от китайските LED лунички. Изглеждат добре направени (алуминиево тяло), прилично качество, не нагряват, по-големи са от стандартните лунички (наложи се преработка на спота). Лошото е, че не светят толкова силно колкото очаквах- определено тези 3W LED от снимката са видимо по-слаби от 35W нормални лунички, може би светят като за по 20W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мога ли с обикновено тафче да захрана лед лунички
    От al72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 12-01-14, 20:38
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 12:59
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 14:18
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе