Резултати от 1 до 2 от общо 2

Осветление с ЛЕД лента.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    19
    #1

    Осветление с ЛЕД лента.

    Опитвам се да си избера лед ленти които да ползвам за осветление в хола. Принципно съм харесал това. Гледам, че е с прилична мощност, дават и доста дълъг живот и според мен би трябвало да става за основно осветление. Има и един ред с RGB диоди - кеф ти бяло, кеф ти цветно Диодите са SMD 5050 които уж са по ярки. Обаче ме притеснява качеството - дали ще са с достатъчно дълъг живот, че ще ми трябват поне 2 а може би и 3 ленти по 5 метра, да не стане така, че да изгорят след година-две Все пак не са малко пари това. Един колега ме насочи към ленти с диоди CRI 70, били по качествени, но там цената отива мнооого по високо от средствата които съм заделил за тая работа. Все пак ми се иска някой с повече опит да даде едно рамо със съвети и напътствия.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #2

    Отговор: Осветление с ЛЕД лента.

    Да нацелиш точната осветеност...... няма да ти е лесно никак.
    Варианта е да ги димираш.

    Този модел който си дал линк, изглежда добре, но.... къде ще я слагаш тази лента, като скрито осветление или? Защото директно това през деня ще е адски грозно и набиващо се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Осветление
    От genovsv във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-23, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе