Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

слънчев бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #1

    слънчев бойлер

    Здравейте дами и господа посещаващи този форум , та на въпроса , дойде време да мисля за слънчев бойлер и моля за вашата помощ , какъв бихте ми препоръчали като качество и да имам топла вода постоянно разбира се и през зимата . От Варна съм като местоположение , дайте съвет .Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: слънчев бойлер

    Универсални решения няма, трябва да се съобразят много фактори, трябва повече информация

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #3

    Отговор: слънчев бойлер

    Питайте каква информация ви е нужна ?

  5. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #4

    Отговор: слънчев бойлер

    Свържи се с човека по-горе да си свършиш работата.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #5

    Отговор: слънчев бойлер

    Интересува ме като цена и качество , дайте решения..

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Отговор: слънчев бойлер

    Още с доста ст./% трябва да вдигнат тока, че да си заслужава цялата гимнастика, когато става дума за домашна употреба.
    Слънчевата енергия е безплатна - за реклма е супер девиз, но оборудването си е баш соленко.

    Колега, сигурен ли си, че ще ти излязат сметките? Освен ако не си решил да го правиш заради някакъв екофешън, а не да оптимизираш даден разход. Цени има на всякъде, не е зле да вземеш едно калкулаторче и едно тефтерче и да си посмяташ за себе си колко $$ отиват за топла вода, ама лятото е едно, а зимата съвсем друго; колко ще инвестираш в слънчево оборудване и за колко време ще го изплатиш от икономията от обикновения бойлер, който вече го имаш инсталиран.
    Все още екоенергията не е на сметка. Проблемът, поне за мен е, че точно, когато не ми трябва много топла вода (лятото), ще има такава в изобилие, а зимата - обратно. Ако пък накачулиш много панели - отиват $$ , а и ще има излишък лятото. Лятото, разбирай 3-4 месеца, с каквото и да топлиш водата, консумацията е минимална, било защото по тръбите Т* на водата е по-висока, хората мият и се къпят с по-хладка вода, загубите от подгряване на водата са по-ниски, поради по-високата температура на въздуха.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #7

    Отговор: слънчев бойлер

    Ще му излелзе сметката зависи каква възвръщаемост очаква. 10 панела Е зинк 2000 лв. и DIY лавенто1000 литра 1000 лв, зиме лете топла вода. При 20 лв разход на месец само за топла вода, ако върже пералня и миялна през термостатичен вентил 40 лв. възвръщаемост 10г съответно 5г. , но ние очкваме възвръщаемост за 1 година е няма как. Лятото или им слагаш покривало или правиш дрейн бек или строиш басеин. Съвет при слънчеви инсталации трябва да използваш най-ефтините компоненти т.е. с панели Бош или Вайлант няма да Ви излезе сметката. Успех!!!

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Отговор: слънчев бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    DIY лавенто1000 литра 1000 лева
    я разкажи повече.
    и 10 панела - не са ли прекалено много за 1т вода?

    иначе си мисля че сега е момента да се инвестира в соларка точно преди подигането на цената на тока.
    като също вярвам че мине ли 1000-ка няма смисъл да се прави система за домашни нужди.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: слънчев бойлер

    Бе я кажете.... термосифоните източват ли се през зимата?

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #10

    Отговор: слънчев бойлер

    зависи къде е зимата.
    трябва да си готов за периода коледа-трифон зарезан.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: слънчев бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Ще му излелзе сметката зависи каква възвръщаемост очаква. 10 панела Е зинк 2000 лв. и DIY лавенто1000 литра 1000 лв, зиме лете топла вода. При 20 лв разход на месец само за топла вода, ако върже пералня и миялна през термостатичен вентил 40 лв. възвръщаемост 10г съответно 5г. , но ние очкваме възвръщаемост за 1 година е няма как. Лятото или им слагаш покривало или правиш дрейн бек или строиш басеин. Съвет при слънчеви инсталации трябва да използваш най-ефтините компоненти т.е. с панели Бош или Вайлант няма да Ви излезе сметката. Успех!!!

    Със лихвите върху тези 3040 лв +20 лв за топла вода всеки месец ли излиза сметката или без лихвите.

    То и сега на мен топлата вода ми е 20лв на месец и без да харча +3000лв ...?

    Тази сметка може да излезе ако имаш вана, джакузи или басейн които да ползваш - ваната и джакузито поне 3 пъти седмично, а басейна поне веднъж на месец, ако приемем че му е необходима 20-30 кубика топла вода.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #12

    Отговор: слънчев бойлер

    Колега не се хващайте за тази сума от 3000 лв тя е приблизителна и то ако го прави сам. Тази сума може и да се намали, примерно аз продавам помпите по 30лв. Лавентото ми е 500л. и излезе около 600лв. с полипропиленов съд / не съм слагал парафин, ако колегата иска да му излезе още по-ефтино купува от продавалник 2 цистерни за нафта по 500л 30лв/бр една кутия електроди 20лв и 5 диска за ъглошлайф 230мм. виждам че е от Варна може да ги емайлира в Елдом, но към тази цена трябва да се добави диференциален термостат 65лв. гофрирана неръждаема тръба DN16 6лв/м /трябва да си сметне дължината и колко ще му вземе Лазар да му постави накрайниците, тръбна изолация, дрейн бек съд 30 лв. Реално може да слезе малко под тези 3000 лв. А лихвите от юни 2014 не са 7.2% /справка Веждито/, а цената на тока тенденцията е нагоре с поне 10% годишно до изравняване с останалите държави. Пак казвам, ако очаква колегата възвръюаемост за 1-2 години да не се захваща.
    Този пост е редактиран от rgadzhev; 23-09-14 в 22:08.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #13

    Отговор: слънчев бойлер

    Първоначално публикувано от rgadzhev
    Ще му излелзе сметката зависи каква възвръщаемост очаква. 10 панела Е зинк 2000 лв. и DIY лавенто1000 литра 1000 лв, зиме лете топла вода. При 20 лв разход на месец само за топла вода, ако върже пералня и миялна през термостатичен вентил 40 лв. възвръщаемост 10г съответно 5г. , но ние очкваме възвръщаемост за 1 година е няма как. Лятото или им слагаш покривало или правиш дрейн бек или строиш басеин. Съвет при слънчеви инсталации трябва да използваш най-ефтините компоненти т.е. с панели Бош или Вайлант няма да Ви излезе сметката. Успех!!!


    На мен ми трябват 200 литра топла вода , тука в Атина ги гледах 500 евро за 200 литра със стойка и 2-ва панела + 10 год . гаранция , искам да избегна хамалогията да ги мъкна до БГ. за това търся . Тези дето гледах са затворена система със течност дето не замръзва зимата и само си я доливаш като се изпари ..иначе бойлера е вързан директно към водопровода , за панелите ми казаха , че само светлина да има и пак загряват водата , това дали е вярно - не знам ... Колкото за възвращаемост на инвестицията , не съм мислил и надявал да се случи в близките 3-4 години ... 20 - 25 лева на месец за топла вода плащам в момента , смятайте колко ще е нужно .. Във Варна водата е много студена и за това е толкова голям разход за това гледам да се спася от него ...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Отговор: слънчев бойлер

    Ясно какво си гледал - термосифонка отворен тип без налягане в бойлера. Такива у нас могат да се намерят за 600лв, но са подходящи само за лятото, а и изискват друг тип смесителни батерии. За Гърция и Кипър стават

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: слънчев бойлер

    За лятото, хората буквално отдавна са открили "слънчевия бойлер", че и безплатен на всичкото отгоре - 2 водосъдържателя боядисани в черно на покрива и готово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Слънчев колектор????
    От nik4o77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-13, 10:19
  2. Някой знае ли от къде да намеря слънчев колектор на Solar Machine Systems?
    От apeiron във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-04-12, 10:21
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-10, 23:42
  5. Захранване на климатик от слънчев панел ?
    От nikberk във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-09, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе