Резултати от 1 до 9 от общо 9

Ампераж за помпа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    12
    #1

    Ампераж за помпа.

    Здравейте,съфорумници и колеги. Имам следния казус:
    -Бихме сонда(38~40м) и майсторите сложили помпа 1,1kw и направили табло където на предпазителя има настройка за ампераж. И ми изключва отвреме на време предпазителя.И си мисля,че не е добре изчислен. По мойте сметки излиза че трябва да е 5амп(номинална мощност) А тук имаме мотор който при пуск ще му трябва повече мощност и после ще се нормализира.И да не забравя,че имам 15 метра кабел до нея.
    Поправете ми ако не съм прав.
    Благодаря ви предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от zombajo_; 19-10-16 в 22:27.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Ампераж за помпа.

    На теб не ти е ясна електриката и ако ти изключва предпазителя викай този, който ти е правил монтажа. Предпазител не трябва да изключва от пусков ток. Като гледам настройката е около 2 пъти над номинала и ако това играе ролята на термична защита не е правилно. А щом изключва и при тази двойна настройка значи има нещо не у ред-я защитата, я мотора, я натоварването.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #3

    Отговор: Ампераж за помпа.

    При подобна потопяема помпа - 1.1kW, замерената мощност е около 6А. Според мен сам си си определил проблема.
    Този пост е редактиран от dnedkov; 19-10-16 в 22:21.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: Ампераж за помпа.

    Майсторите ги остави на страна. Доколко разбирам (аз си знам). Но ако си чувал си има формули и се изчислява. Мисля да му сложа ампер-клещите утре и да видя кво се случва.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Ампераж за помпа.

    Тая помпа няма ли си табелка или някаква документация. Не знам с какви формули смяташ, след като според теб и другият отговорил ти, мощността се мери в ампери. Жив и и здрав! Успех със сметките, обаче са грешни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Ампераж за помпа.

    Помпата държи 4 амп. (без никакви пикове и падове) Явно проблемът е другаде. И да колега има си табелка но на нея пише 3 амп но явно не изключва по ток. Почвам да се съмнявам,че помпата не е подходяща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #7

    Отговор: Ампераж за помпа.

    Аз все пак смятам,че проблемът ти е в предпазителя. Консултирай се и с хората, които са ти правили таблото.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Ампераж за помпа.

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Аз все пак смятам,че проблемът ти е в предпазителя. Консултирай се и с хората, които са ти правили таблото.
    Да, колега пробвах и с друг предпазител нагласен 5,5 пак изключва, .И помпата си държи 4 амп. Явно ще трябва да ги викам пак тия да си видят помпата.
    Този пост е редактиран от zombajo_; 21-10-16 в 19:18.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #9
    Като ти гледам предразителя, по-добре го хвърли някъде. А и той е на границата от консумация на помпата. Купи си Shneider или ABB -15A Освен това хубаво е да има и защита по ток от типа JZ (моторна защита)- до 6.3А. И тогава всичко ще бъде наред. Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Водна помпа
    От vnedel4ev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-16, 22:46
  2. Помпа за кладенец
    От Ralitsa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-12, 12:10
  3. Проблем с водна помпа
    От petiaka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-12, 16:46
  4. Въпрос за помпа Grundfus
    От shanto във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 08-01-11, 21:11
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 12:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе