Страница 27 от 68 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1012
Like Tree141Одобрявам

Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #391

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Кликни редактора вляво горе А/А.
    Направих го и така успях да постна два отговора, но с третия не ми се получава. Излиза до някъде текста. Когато дам преглед на промените не се изобразява никакъв текст. След запазване на промените отново текста е до някъде. Ако при преглед се покаже текста, то и след запазване се изобразява целия. Отново опитах и не се получава. Някаква друга идея?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #392

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Не зная дали проблема е при мен или във форума, но когато пиша в дадена тема непрекъснато ми се изяждат букви, интервали и препинателни знаци - пример (н сеизобазява кортно наисанто). Налага се, да правя постоянни корекции. Този проблем го нямам в нито един друг форум.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #393

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    От днес имам проблеми със зареждането на темите. От почти всяка една тема ми се зареждат първите 4-5 поста до началото на рекламата, която се явява и край на страницата:

    http://store.picbg.net/pubpic/C0/BD/...4a26a8c0bd.JPG

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #394

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    От днес имам проблеми със зареждането на темите. От почти всяка една тема ми се зареждат първите 4-5 поста до началото на рекламата, която се явява и край на страницата:

    http://store.picbg.net/pubpic/C0/BD/...4a26a8c0bd.JPG
    Хух, наистина има проблем.
    Не мога да разбера точно какъв е, но направих някои промени, които би следвало да го заобиколят.
    Сега наред ли е?

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #395

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Да, засега е супер, ако утре отново се появи проблем на работната машина ще пиша пак.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #396

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Написах мнение в тази тема в 18:45, а е отразено в 15:45. Реших да редактирам и се показа правилния час на редакцията. Два пъти преди да успея да публикувам на мнението, ме изхвърли от страницата. Как стана този номер с грешния час не разбрах.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #397
    Преди малко имаше хардуерен ъпгрейд и сървъра беше спрян за малко.
    Предолагам оттам са възникнали някои смущения.
    За сметка на това - досега, години наред сървъра се търкаляше с 4 GB памет, а от днес вече е с 10.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #398

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Аз имам същия проблем, като отбелязания в пост #392
    При писане все едно част от клавиатурата ми не работи. Налага се няколко пъти да натискам буква, за да се отрази в поста ми.
    Това го прави на Win7 машини, като съм го констатирал на desktop и laptop. С XP проблеми няма.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #399

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Нищо не ми идва наум като възможна причина. Превключи от настройките на стандартен редактор за въвеждане на мнения постоянно. Или временно чрез бутона горе, вляво само за конкретното въвеждане. Тогава има ли проблеми?

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #400

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    RSS - не мога да ги добавя в програмчето си което ползвам!
    SharpReader ползвам и връща ето това съобщение, когато се опитам да добавя линка за RSS --> "Error parsing RSS XML: Undefined root element: head"
    Feed Validator Results: http://www.setcombg.com/aqua/rss.asp

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #401

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Уф, това съм го писал ръчно, ще гледам тези дни да го преправя.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #402

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Хмм, това се добавя без моя намеса от едни пейдж оптимизатори на Гугъл, сега ще ги изключа, реално трябва време за да се отрази за да видим дали ще се оправи.

    Мисля, че сега трябва да е ОК?
    Пак има грешки, но не би следвало да пречат на парсването?

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #403

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    моля да смените иконката за намигването ; интервал ) с нещо по намигващо.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #404

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    .....

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #405

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Във връзка с последните промени(с цел гонене на рейтинг и индекси на Гугъл) на собственика и администратор на форума..се обръщам към всички с апел - Спрете го!

    Ето ги и тях:
    ,
    Променил съм части от кода на форума.
    Искам да пробваме друг подход:
    Моля, при модерирането на темите да се съобразявате със следното:

    1. Не цепете вече темите - нито по части, нито по години
    Проблемите трябва да са отстранени и в момента форума трябва да работи бързо и коректно, независимо каква е дължината и броя страници в темата.
    2. Не пишете част, година и каквото и да е, което не е свързано в темата във заглавието
    Моля, обръщайте повече внимание на заглавията на големите теми. Те трябва да са ясни, кратки - с малко думи. Не включвайте излишни фрази като - не първа страница - никой не се интересува дали някаква си тема е на първа страница или не! Тя е там, не е необходимо да го пише в заглавието.
    3. Не променяйте никога имената на големи теми и въобще на теми, по-стари от 1 месец.
    Ако смятате, че промяна е наложителна - напишете го в служебния форум за да го обсъдим и решим заедно.
    4. Моля, слагайте смислен текст в първите 2 - 3 изречения на първи пост на големи теми.
    Не слагайте в първите изречения на първи пост на голяма тема линкове или безмислени фрази, които нямат връзка с тематиката.

    ----------------------------



    Имаш първи пост - сайтмап на темата - сега в него е актуалната информация за 2015.
    Следващата година, просто трябва да се освободи първия пост от първа страница - той ще е служебно оформен с ключовите елементи и думи на темата + линкове към всички нови заглавки .фак, които до момента са в отделни теми.
    Моделите и фак 2016 година ще са от 1-ви пост надолу на страница 186 примерно, моделите 2017 - на страница 358, 2018 - на страница 740 итн.
    Колко по-адекватно е да имаш фак 2016 на страница 186 от тема на година, отколкото на страница 1 на чисто нова тема няма да ти обяснявам, много дълго е и ти липсва основа в тази насока, просто приеми, че е така.

    Вторият вариант е темата за Тошиба телевизори - всяка година, новите модели влизат в пост 2, а останалите постове слизат с един надолу. Може да е по-удачен - подлежи на дискутиране кой от двата варианта е по-добър.

    Какво означава това за подфорум -Телевизори.
    Съгласен съм по точки 3 и 4, но точки 1 и 2 са абсурдни и в ущърб на всички - несъвместими са с тенденциите на развитие на форумите за AV техника.
    AVS | Home Theater Discussions And Reviews
    Γενική συζήτηση & τεχνολογία
    Forum HDfever.fr - Consulter le forum - LED - Plasma - OLED
    повече форуми тук
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post715649

    Както виждате, темите не са по година и марка, а по година и серия или модел. Важните теми са си прикачени и са ясно разделени от останалите.

    По точка 1:
    Целта и желанието на Крис е темите да станат безкрайни. Тоест, темите няма да са по години, а с дължина от няколко стотин страници.
    Това означава, че вече няма да има FAQ! Поне аз няма да го пиша и поддържам, а едва ли някой от нас ще отделя време и труд за това - не че ви подценявам но българинът си е егоист. Според Крис FAQ ще бъде разпокъсан за отделни години на отделни страници и постове в темата и по този начин става трудно за намиране и справка от желаещите такава информация...

    По точка 2:
    Всяка година излизат нови модели базирани на различни шасита и софтуер. Съответно имат и нови менюта с нови опции..за това е нужен FAQ по години. Темата за модели от дадена година задължително трябва да има цифри в заглавието (годината), в противен случай ще се лутате от тема на тема докато намерите търсената информация.

    Така наречените от Крис излишни фрази като - FAQ на първа страница - са важни както за собствениците на моделите от марката, така и за новобранците, които трупат знания преди да зададат въпроса си. Често се случва, членове на форума да задават въпроси, чиито отговори ги има във FAQ в началото на темата. С новото изискване, даже няма да знаят че има такъв и къде точно се намира...а и изобщо няма да има такъв, защото ако се приложи това правило АЗ няма да пиша FAQ и сравнителна информация за моделите. Така ще ви се наложи да се лутате из нета в търсене на необходимата ви информация.


    P.S.
    Преди 4 години се опитах да го накарам да направи отделни подфоруми по марки, но Крис не се съгласи - щяло да има прекалено много такива подфоруми........пред две години пак опитах, но резултатът беше същият.

    Исках нещо такова, но малко по-добро като структура
    Foros de tecnología | forodvd
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 68 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови бъгове, бързодействие...
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 238
    Последно: 16-04-13, 18:05
  2. съвет за оправяне на усилватели
    От jojobix във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-12, 10:58
  3. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17
  4. Оправени бъгове...
    От -CTPAX- във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-04, 12:10
  5. знаете ли XP бъгове :-))
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-02-03, 12:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе