Страница 21 от 171 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #301

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Aми пичове....дет се вика......вече си взех климатик....в четвъртък ще го монтират!То от лутане и питане тук там ..накрая се ФЪРЛИХ на нещо което може и да е КЬОРАВО..,а може и да излезе Имане?!Ще видим!Бутнах се на позастарял модел(Дайкин ATX 35 GV 1B(siesta)....За 1400 пари + 160 за монтаж....една сметка от около 1600лв.!"Набутан","ненабутан"!?!?-Толкоз!Дет се вика ...мина ми ТРЕСКАТА!!!:Надявам се монтажа да е отговорен!!?...Пък кат го пусна - ще споделям впечатления

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #302

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    efo69, Вярно е че аз ти казах да търсиш 12-ка, но при този модел на Daikin, отдаваната номинална мощност на отопление ме притеснява че е малка и няма да стигне за помещението. От климатик до климатик и от модел до модел има големи разлики. Ако през зимата стаята е топла и без допълнително отопление, ще върши работа.

    Daikin ATX35GV - 1 400 лв.
    Мощност на охлаждане – 3,2 (1,3 - 3,8) kW
    Мощност на отопление – 3,4 (1,3 - 4,8) kW
    EER - 3,37
    COP - 3,74
    Fujitsu ASYA09LCC - 1 460 лв.
    Мощност на охлаждане – 2,6 (0,5 - 3,6) kW
    Мощност на отопление – 3,6 (0,5 - 5,3) kW
    EER - 3,97
    COP - 4,26

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #303

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    И аз след много питане взех 2 Daikin FTX35GV1B, но не от Зора. Днес ми ги монтираха и двата, но забелязах, че на капака на единия климатик, където са кабелите на външното тяло не пише RX35GV1B, а пише RX25GV1B, което малко ме притесни. Иначе на кашона си пише RX35GV1B. Двете тела на външен вид изглеждат абсолютно еднакви, но аз имам мерак някак да разбера дали на въпросното тяло само му е объркан капака или просто някой иска да ме прекара. Някой има ли идея как да си отговоря на тоя въпрос?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #304

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Обяснението най-вероятно е че външното тяло е на 9-ка а вътрешното на 12-ка. Това са означенията по каталог:
    ATX35GV - вътрешно тяло
    ARX35GV - външно тяло
    Може объркването да е станало случайно, а може и на друг адрес да са объркали. Там да са сложили външното тяло на твоята 12-ка с вътрешно на 9-ка. Сега при теб просто нулират за тях си, направената грешка. Ако на кашона пише ARX35GV а на самото тяло ARX25GV това говори за умисъл.

    Пиши как са се развили нещата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #305

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Интересното е, че серийният номер на кашона съвпада със серийният номер на тялото. Но на кашона на същата лепенка пише FTX35GV1B, а на тялото пак на същата лепенка, където е серийния номер пише FTX25GV1B !?!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #306

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ghostface
    Интересното е, че серийният номер на кашона съвпада със серийният номер на тялото. Но на кашона на същата лепенка пише FTX35GV1B, а на тялото пак на същата лепенка, където е серийния номер пише FTX25GV1B !?!
    за 2 употреба климатик е възможна подмяна н акапаците но при чисто нова стока абсурд партидния номер няма нищо общо климатиците са различни

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #307

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    ghostface викай ги докато е време да си оправят бакиите ! платил си за 12ка а си получил 9ка ,те вътрешните тела най вероятно са еднакви но външните не са

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #308

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Това исках да ви кажа, че на лепенката на капака пише FTX25GV1B и фабричен номер Е006622, а на лепенката на кашона пише FTX35GV1B и фабричен номер същия E006622. Това много ме учудва?!? Хубаво е, ако е сбъркано това 25, но е лошо, ако е сбъркано на кашона 35

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #309

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ghostface
    Това много ме учудва?!? Хубаво е, ако е сбъркано това 25, но е лошо, ако е сбъркано на кашона 35
    Ами ако написания модел е верен и на кашона и на капака, тогава ghostface, какво може да е.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #310

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    сравни и другите данни - количество фреон ,консумация и номинално отдаване ... но такива грешки не стават ,бас държа че е 9ка а тоя номер не е сериен ами партиден и е еднакъв на всички климатици за деня/седмицата на производство

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #311

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    сравни и другите данни - количество фреон ,консумация и номинално отдаване ... но такива грешки не стават ,бас държа че е 9ка а тоя номер не е сериен ами партиден и е еднакъв на всички климатици за деня/седмицата на производство
    Абсолютно съм съгласен като ,като човек в бранша ти гарантиръм Дайкин не принтират на маслено струйни принтери и не бъркат кашони тоя партиден номер е с още над 20 000 събратя
    най комичното е другият клиент получил разменените сплитове

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #312

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ами това трябва да си е серийният му номер. Пише SER.NO. и точно под него пише NO FABR., а срещу тях с два пъти по-големи букви и цифри пише E006622.
    Тоя номер участва и в големия баркод, който би трябвало да е баркода на самия продукт *894857E006622S*. Другият баркод е за цената 4 906938 894857.
    За сравнение ето и баркодовете и серийния номер на другия климатик: SER.NO. E007624, големия баркод: *894857Е007624V*. Втория баркод е същия като на другия климатик

    Аз мисля, че големия баркод трябва да е уникален за всеки климатик и затова се надявам, че някой ще помогне по баркода да разбера какво е тялото.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #313

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ако големия бар код е уникален за всеки климатик както казваш, то тогава само производителя на стоката може да ти каже кое какво е. Влез в сайта на Daikin Central Europe, кликваш на Contact us и пишеш на английски един e-mail с въпросите си. Това е сериозна компания, ако въпроса ти е разбираемо за тях зададен, ще ти отговорят.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #314

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте,

    обръщам се към вас с молба за помощ в избора ми на климатик. От доста време ви чета, но въпреки това не мога да се ориентирам (все пак съм жена ) Става дума за стая около 18 кв.м и височина 2.70, с южно изложение и PVC дограма. Тъй като се очаква в стаята да се отглежда бебче, бихме искали климатика да е достатъчно мощен, че да ни топли и при -10-15 градуса, което във Варна рядко се случва, но все пак природата е непредсказуема. За жалост и финансовите ни възможности са ограничени, така че за сега вариантите се опират до следните два модела:

    FTX20G

    площ 18 кв.м
    капацитет отопление 1.3-2.5-3.5
    капацитет отопл. -10 градуса - 1.6
    ен. разход отопл- 0.25-0.64-0.95
    КОП 3.90
    шумово налягане 22/25/33/39

    Цена с монтаж 1440лв

    FTX25G

    площ 22 кв.м
    капацитет отопление 1.3-2.80-4.00
    отопление при -10 градуса-1.79
    ен. разход отопление 0.25-0.76-1.11
    КОП 3.68
    шумово налягане 22/26/33/40

    Цена с монтаж 1550лв

    Май не са много тихички тези два климатика...

    Кой от двата е подходящ за нас или ако имате други по-добри предложения за европейски Дайкини, ще се радвам да споделите (насочихме се към европейските заради това, че са на 220V).


  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #315

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте всички! Нова съм във форума и след дълго лутане, най-сетне попаднах на точното място. Имам намерение да купувам климатик и съм се ориентирала към марката Дайкин, само че съвсем се обърках с тия класове и модели. Имам чувството, че са нескончаемо количество. Някой би ли могъл да ги систематизира някак си - кои са нисък клас, кои среден... Може би е според обозначенията? Дайте идея на неуката, та да прогледна най-сетне. Специално мен ме интересува най-доброто от ниския и среден клас на марката. Мисля, че информацията може да бъде полезна на много хора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 171 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1716
    Последно: Вчера, 12:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе