Страница 30 от 171 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #436

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте на всички форумци. Имам едно допитване към вас...в понеделник мисля да поръчам Daikin FTX 35(не знам на колко време е този климатик), който в магазина е 1200лв без монтаж.От магазинът по телефона ми казаха да побързам да го купя, защото чакали нова партида подобни, които ще са с по 100лв по-скъпи. Стаята в която искам да го монтират е 38м3 с PVC дограма, като имам прозорци към запад и юг. Кооперацията е от старите в центъра на София с височина от 3,20м.
    За съжаление не знам този модел каде е произведен, и не знам до колко е качествен. Ще помоля за мнения и какво още трябва да знам за него и да питам тези в магазина.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #437

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    За 38 кв. м. ще е с недостатъчна мощност - от магазина искат да те прецакат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #438

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Той човека пише за кубици,не за квадрати.Климатика ще ти е достатъчен за това помещение,въпреки че това е "economic" модел на Daikin в смисъл с намалена мощност и опоскан от към екстри.Но ако цената е вярна-не се колебай.В ММС Варна този модел е 1596 лв. без монтаж.Под 1450 лв не съм го виждал.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #439

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Сори за недоглеждането. Ако няма възможност за по-висок бюджет, чудесен вариант. Аз, като човек с опит, бих инвестирал повече пари за по-висок клас.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #440

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте,наскоро ми монтираха климатик Daikin FTXR28 ururu sarara.Но все още не живея в жилището където е монтиран климатика.Всеки път,когато отида до жилището включвам и изключвам главнич бушон.Един ден забелязох ,че капачето на климатика е вдигнато и след като включих бушона след няколко секунди се затвори само.Проверих дали случайно не съм включил таймера без да искам,но беше изключен.А и в книжката за инструкции,пише,че таймера всеки път трябва да се програмира след всяка употреба.Т.е.всяка една настройка е за всяко едно ползване.Това се случи още 2 пъти.В апартамента не влизам само аз,така че не мога да разбера кога се включва климатика.Та въпроса ми е дали евентуално някой си има напредстава на какво се дължи това.да не би да е от постоянното включване и изключване на бушоните.
    Благодаря ви предварително.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #441

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Предполагам, че климатика ти е захранен с твърда връзка от мрежата?! Само тогава, при индикиране на напрежение, климатика отчита този фактор и клапата се отваря и затваря. След това за да тръгне е необходим сигнал от дистанционното. Не се притеснявай от това. Нищо не е станало. Колкото до таймера, наистина си прав - всяка една настройка е за едно ползване на съответния таймер. Въпреки, че има машини които имат настройки за определен ден от годината, месеца и съответен час.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #442

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Той човека пише за кубици,не за квадрати.Климатика ще ти е достатъчен за това помещение,въпреки че това е "economic" модел на Daikin в смисъл с намалена мощност и опоскан от към екстри.Но ако цената е вярна-не се колебай.В ММС Варна този модел е 1596 лв. без монтаж.Под 1450 лв не съм го виждал.
    Мен и цената ме притеснява, защо е толкова евтин...да не ме изментят нещо....аз за това питам,мога ли да разбера и как, дали е читав модела.
    Мога да дам адреса на магазина, и да видите там цената, но не знам дали имам право във форума...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #443

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодаря ти за отговора ALEKSANDARS

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    51
    #444

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    И аз оглеждам два модела FTXS35G и FTX35G единня е с по нисък СОР,некви други разлики,ако може някой да каже и цена?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #445

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    разликата е в мощностите.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    7
    #446

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравеите,приятели.Радвам се ,че има толкова ползотворен форум за нещо наистина важно за всекидневието ни.Прочетох всички мнения до сега, и понеже съм решил да купувам климатик Дайкин , след много размисъл реших да се спра на този модел:Дайкин F22 JTNS-хиперинвентор
    охл.-0,9-2,2-3,0
    отопл.-0,9-2,5-4,00
    консум.-0,45-0,50
    СОР-5,55
    за квадратура от 15 , до 25 м2
    Нормална работа до -20 градуса
    Цена с ДДС-1449 лв. без монтажа.
    Стаята е северозападна, 16 м2, с остаклена тераса, санирани две външни стени(към север и към терасата), плоча с дешюме и ламиниран паркет,дограмата към терасата е дървена , стаята е в къща, в град Стара Загора.По принцип хладна стая през зимата.
    Вапроса ми е дали ще направя правилния избор с този климатик или ще ми предложите нещо по добро , като избор?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #447

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Този климати не е за 25м2,по-скоро за 15м2,но топли.Твоята стая доколкото разбирам не е такава.По-добре вземи по-голям

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    7
    #448

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    ДАЙКИН 25J / GTNS-хиперинвентор
    охл.-0,9-2,5-3,2
    отопл.0,9-2,8-4,6
    конс.0,45-0,50
    СОР-5,61
    за м2 от 15 до 25 м2
    норм. работа до - 20 гр.
    цена 1649 лв. с ДДС без монтажа.
    ...?????

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #449

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    garypallister, За да не стоиш на студено ти трябва отдавана номинална мощност на отопление, не по-малка от 3 600 W.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #450

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Данните умишлено или не са сгрешени ,N серия на Дайкин няма завишено топлоотдаване, т.е. 25ца топлоотдава 2.5 кв а не 2.8 както е написано ,а КОП е 5,56 на отопление и 5,28 среден - малко по малко от написания ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 171 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1716
    Последно: Вчера, 12:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе