Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Климатик за 25m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #1

    Климатик за 25m²

    Здравейте, моля за избор на климатик за помощение 25кв височина 2.45 южно изложение с изолация спрял съм се на дайкинftx35j или фуджицо asya12lgc кой от двата ,приемам и други предложения до 1400лв :

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2

    Re:избор на климатик

    От тези 2-та по добрия е FUJITSU ASYA12LGC.Иначе и този е добър: http://v-clima.com/prod.php?id=klima...txs35d_arxs35f
    Ако трябваше аз да избирам щех да събера още 150 лв. и да си взема този: http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma

    Успех!!!

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #3

    Re:избор на климатик

    а за тази кубатура този дали сте се справи
    DAIKIN FTXS25G/RXS25G

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Re:избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от stiliyan77
    а за тази кубатура този дали сте се справи
    DAIKIN FTXS25G/RXS25G
    Ще се справи, до 0 градуса навън и най-много 20 градуса вътре.Написаха ти какви климатици са за твоето помещение, но ти НИКЪДЕ на споменаваш колко градус а искаш зимата вътре.

    Ако парите са недостатъчни, по добре се ориентирай към втора употреба, поне има кой да ти помогне във форума, без да те излъже.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:избор на климатик

    FTX35J е слаб за 25 м2 отопление, не си помисляй.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:избор на климатик

    Най-добре вземи FTX50GV. 1500 лв. е, но се намира в по-големите градове и за 1350-1400. Ще имаш голям запас, ще можеш да отопляваш и коридор евентуално.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:избор на климатик

    Да, и аз съм на мнение, че тази 50-ца е най-подходяща.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #8

    Re:избор на климатик

    Ако съдя по това как се държи до момента 50-тицата от подписа ми в 29 м2 все си мисля, че FTX50GV в изолирани 25м2 ще е ненужно голям. Но това мое мнение не е подплатено от достатъчно опит... Т.е. не знам още как се държи машината в големи студове. За сега е само on-off.

  11. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #9

    Re:избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Friend
    Ако съдя по това как се държи до момента 50-тицата от подписа ми в 29 м2 все си мисля, че FTX50GV в изолирани 25м2 ще е ненужно голям. Но това мое мнение не е подплатено от достатъчно опит... Т.е. не знам още как се държи машината в големи студове. За сега е само on-off.
    Я спами една две снимки да ти видим помещението и климатичето

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re:избор на климатик

    Грешни съвети му давате на човека - 50-тката е ужасно голяма за 25кв. Много зависи от разположението и изолацията,от съседните помещения над и под помещението...Днес монтирах FTXS25G в помещение 30 кв.м. и даже е прекалено мощен за случая...стените са 50 см. тухла с изолация мин.вата , пода е с 5см. фибран ,тавана е изолиран с вата...топлото няма как да избяга.И какво предлагате в случая - 30 кв. ааа ами за всеки случай му праскаме 50-ка Дайкин и готово - да ама не.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:избор на климатик

    Човекът е написал само, че има изолация. От изолация до изолация има голяма разлика. Все ще има коридор към тоя хол, който да отоплява при високи външни температури. Дори и да работи като он-офф при сегашните температури, едва ли е голяма загуба? При големи студове климатикът няма да е на ръба. Предвид конкурентната му цена, това е най-добрия избор за мен. Моя съм го сложил в 24 квадрата. Ако сега трябва да слагам, пак ще сложа него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #12

    Re:избор на климатик

    За жалост "justify" май го гони параноята относно Дайкин така ,че приемай с резерви изказванията му

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13

    Re:избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Човекът е написал само, че има изолация. От изолация до изолация има голяма разлика. Все ще има коридор към тоя хол, който да отоплява при високи външни температури. Дори и да работи като он-офф при сегашните температури, едва ли е голяма загуба? При големи студове климатикът няма да е на ръба. Предвид конкурентната му цена, това е най-добрия избор за мен. Моя съм го сложил в 24 квадрата. Ако сега трябва да слагам, пак ще сложа него.
    Мноооого си прав! Ако сега напиша:"Помогнете ми за избор на климатик за 18 м2, помещение с изолация само на таван + PVC дограма, цена до...", ще завалят предложения за какво ли не, главно за 12-ки(инвертор). Да, ама, аз съм забравил да спомена, че съм от северна България. Също съм забравил да напиша, че помещението е с три външни стени + три прозореца със значителна квадратура(много важен момент!). А, ако забравя да напиша, че живея в къща, в която нямам помощ за отопление от съседите...ще стане какво? Мазалооооо! Да, ама, аз искам и температура вътре 25*С. Ооо, пак забравих да го напиша. И какво получавам в крайна сметка? Съвети за климатик, който в най-добрия случай ще ме стопли ноември и март.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:избор на климатик

    Така е avast3,факторите са много и в много случаи някаква квадратура +някаква изолация=ми то с климатика умрхме от студ,дадохме си парите за нищо,като пак пускаме печката и т.н.Някъде с 7ца топлят 20m² a другаде и със 12ка неуспяват-много индивидуално е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #15

    Re:Климатик за 25m²

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Я спами една две снимки да ти видим помещението и климатичето
    Снимки на климатичето считам че няма нужда да пускам. Знаете какво представлявa FTYN50... https://forum.setcombg.com/index.php?topic=41899.0
    Помещението е дневна+кухн.бокс ~29м2(74-75 м3), две и малка част от третата стена външни. Изложение юг / изток, последен етаж на нова кооперация. 5 см стиропор отвън (цялостоно на сградата)+калпава ПВЦ дограма и 24мм.стъклопакет с Ка-стъкло.

    Пак казвам, нямам голям опит с машината тъй като я сложиха тази есен и до сега не е работила на много студено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 18:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе