Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 79

Daikin - защо едни и същи модели са на различни цени?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #31

    Re: Daikin-цени...

    Цитат Първоначално публикувано от paich_pg
    тоест - не си получил нищо в отговор , blue 1 ,въпросът беше в това,че японските явно се внасят нелегално,гледайки по-високите им параметри,а сравнително ниската им цена,и е съвсем нормално човек да се поблазни,след като е готов да си купи уж качествен и надежден климатик,но какво става с облужването му през годините ?
    По-скоро Дайкин се измъкват елегантно от директният отговор, че европейският пазар не е толкова претенциозен и няма толкова високи технически изисквания към стоките.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #32

    Re: Daikin-цени...

    да де и така става

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #33

    Re: Daikin-цени...

    а за Пловдив съм съгласен,че там е пълно с фирми,които предлагат модели на известните марки,които в дръг град рядко се срещат. Аз съм близо до Пловдив и затова съм изкушен да си купя от тях

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re: Daikin-цени...

    И няма да сгрешиш. Ако държиш на най-доброто как да се задоволиш с СОР 4 като японците от 10 години правят машини с СОР 5 и нагоре.Ей това е новата Уруро Сарара за японският пазар http://forum.setcom.bg/index.php/topic,32468.140.html сравни я с тази за Европа, която е и по-скъпа и после дай една камара пари за нещо което уж било връх на технологията.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #35

    Re: Daikin-цени...

    благодаря ти,blue ! чак на най-доброто едва ли,но целта е купеното да си заслужава парите и най-вече написаното ,като спецификации наистина да отговаря на истината ! виждам,че си се интересувал доста от темата,затова искам да попитам : доколкото знам в Япония са на 60 Hz мрежова честота,ако климата е предназначена за такава честота,няма ли да работи тук при лоши условия и съответно с по-лоши параметри ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #36

    Re: Daikin-цени...

    В Япония напрежението е 100 волта, а честотата на тока е 50/60 херца в различните райони на страната, поради тази причина всичките електрически уреди са конструирани да работят и в двата варианта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #37

    Re: Daikin-цени...

    ясно,мерси много ! е , сега остава само да си избера климатик )

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #38

    Re: Daikin-цени...

    paich pg, не си изяснил за какво ти трябва климатикът - ако е за спалня, тогава се замисли за шума. Конвенционален климатик и спалня са две напълно изключващи се понятия, освен ако не си глух, разбира се. От двата модела Дайкин белгийският е по-тих - имам от двата по един. За спалня Дайкин - никога вече. За друго помещение - ще се замисля много сериозно за модела и то ако не мисля за парите си.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #39

    Re: Daikin-цени...

    не е за спалня,но стената,на която ще се монтира външното тяло е обща със тази на спалнята,така че от особено значение е да е тих климатика

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #40

    Re: Daikin-цени...

    Ако фирмата, от която купуваш японски, е сигурна, японският е за предпочитане, иначе европейски вариант, но също гледай от кого го купуваш. Иначе външното тяло на Дайкин е едно от най-тихите дори при минус 19 градуса.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    37
    #41

    Re: Daikin-цени...

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    paich pg, не си изяснил за какво ти трябва климатикът - ако е за спалня, тогава се замисли за шума. Конвенционален климатик и спалня са две напълно изключващи се понятия, освен ако не си глух, разбира се. От двата модела Дайкин белгийският е по-тих - имам от двата по един. За спалня Дайкин - никога вече. За друго помещение - ще се замисля много сериозно за модела и то ако не мисля за парите си.
    Добре де, какво/ т.е. какъв климатик / тогава ??

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #42

    Re: Daikin-цени...

    Въпросът за шума го коментирахме вече, прочети назад, и съм направил някои корекции в мнението си. Някои казват, че японското Саньо е най-тихо. Но всичко в крайна сметка е субективно. Едва ли някой може да си позволи да има от всички климатици по един и да има непосредствени впечатления. На хартия е едно, на практика малко по-друго. Дори тези, дето са монтирали хиляди климатици, едва ли могат да кажат нещо съществено, освен за климатиците, които имат вкъщи. За 2-3 минути да видиш климатик как работи и да си мислиш, че ти е "ясен", си е смешка.
    Само ще повторя - безшумен климатик няма, има по-малко шумни климатици. Практически 0 децибела сила на звука е абсолютна тишина, оттам нататък дори 1-2 децибела вече започват да се чуват. Така че напълно безшумен климатик с шум 18 децибела си е абсолютно недомислие или реклама, което е все същото. Просто трябва да се свиква с климатик в спалнята - друга алтернатива няма.
    Аз лично бих се доверил на японските изисквания в това отношение за каквото и да било в технологически аспект.

    При мен, слава богу, спалнята ми е хладна през лятото, а през зимата беше топла, и досега не съм използвал климатик докато спя. Случвало се е да я охлаждам 1-2 часа преди сън, но доста рядко. А сутрин съм дори малко преохладен. Но това е до късмет. Дай боже всекиму хубаво изолирани помещения - тогава и работата на климатика ще е песен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #43

    Re: Daikin-цени...

    Абе хора никой не сподели дали този Дайкин в Техномаркет е имане!? И дали става за 22 кв. стая?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #44

    Re: Daikin-цени...

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Въпросът за шума го коментирахме вече, прочети назад, и съм направил някои корекции в мнението си. Някои казват, че японското Саньо е най-тихо. Но всичко в крайна сметка е субективно. Едва ли някой може да си позволи да има от всички климатици по един и да има непосредствени впечатления. На хартия е едно, на практика малко по-друго. Дори тези, дето са монтирали хиляди климатици, едва ли могат да кажат нещо съществено, освен за климатиците, които имат вкъщи. За 2-3 минути да видиш климатик как работи и да си мислиш, че ти е "ясен", си е смешка.
    Само ще повторя - безшумен климатик няма, има по-малко шумни климатици. Практически 0 децибела сила на звука е абсолютна тишина, оттам нататък дори 1-2 децибела вече започват да се чуват. Така че напълно безшумен климатик с шум 18 децибела си е абсолютно недомислие или реклама, което е все същото. Просто трябва да се свиква с климатик в спалнята - друга алтернатива няма.
    Аз лично бих се доверил на японските изисквания в това отношение за каквото и да било в технологически аспект.

    При мен, слава богу, спалнята ми е хладна през лятото, а през зимата беше топла, и досега не съм използвал климатик докато спя. Случвало се е да я охлаждам 1-2 часа преди сън, но доста рядко. А сутрин съм дори малко преохладен. Но това е до късмет. Дай боже всекиму хубаво изолирани помещения - тогава и работата на климатика ще е песен.
    Писах и в другата тема за Саньо-не е безшумен ,нощем се чува вятъра,3 пъти по слабо от мидейката но се чува.За външното тяло нямам думи ,не го чувам и това си е.Комшиите викат що не съм го пускал,аз не съм го спирал...Предполагам ,че на Шарп И митсубиши са им по-безшумни телата щото по голям диаметър на вентилатора -по ниски обороти...

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #45

    Re: Daikin-цени...

    Е, значи всеки си хвали неговото. Например съседът ми казва за осаката си, че бил напълно безшумен климатик и при това железен - много икономичен и много надежден.
    Но е хубаво, когато има хора, които безпристрастно споделят впечатленията си.
    За Митсубиши смятам, че външните тела са доста шумнички зимно време - доста съм се наслушал на такива. За Шарп нямам впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 13:26
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-10-13, 17:17
  3. една марка лаптоп различни месеци гаранция ... защо ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-12, 14:49
  4. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 21:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе