Страница 2 от 121 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    100 W за 8 часа? Това е извън възможностите на фантазията ми Най-вероятно цяла нощ климатикът ти не се включва изобщо. Тия 100 W може да ги направи само от обдухването, че и повече...
    А през деня... 9 kW х 0,185 = 1,66 лв/ден х 30 дни = 50 лв
    Сега видях, че стаята ти е 32 кв.м. Може би за такова помещение разходът е нормален, но как успяваш да стоплиш 32 кв.м. с 25-ца (9-ка)? Като го сложиш на 10* през нощта, сутринта колко е в стаята?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #17

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    100W за 8 часа гори само електрониката без да включва вентилатори,само в стенбай режим.Не знам как го оставя на 10*С,мисля че Дайкините нямат такава опция.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #18

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    100W за 8 часа гори само електрониката без да включва вентилатори,само в стенбай режим.Не знам как го оставя на 10*С,мисля че Дайкините нямат такава опция.
    уж продавате много подови климатици пък не им се знаят опциите или ги обърквате май
    на компресора имам един щифт който съм го издърпал за да ми работи power safe

    И е възможно да го слагаш на отопление на 10 градуса т.е. нощен режим дистанционното ми е ARC 452A1
    ето и снимка

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...stancionno_moe

    А пък и това е само едно измерване за едно денонощие ще видим по нататък какво ще покаже.

    Ами помещението според мен е доста топло като пекне слънце през деня става топличко и намалям климатика на 15 градуса, има бая електроуреди които също работят но те не са за отопление , и явно топлозагубите ми не са чак толкова много.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Къде точно е този щифт на компресора? И в каталога за този модел дават,че в стендбай режим консумира 15-35 Вт,как ги докарваш тези 100 Вт за 8 ч и то при работа,пък и била тя power safe

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Нормално, електромерът има голяма грешка при много малки мощности. Затова тези старите не хващаха диодчетата на уредите в stand-by.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #21

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    А защо нощем не си го държиш на 18 - сутринта докато дигне от 14 до 22 си е пак толкоз тока - засечи за проба, след сутрешно пускане при 14, докато стане 22 (около час-час и половина) - колко е изразходил и ще видиш, че ИКОНОМИЯ НЕ ПРАВИШ голяма!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #22

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Къде точно е този щифт на компресора? И в каталога за този модел дават,че в стендбай режим консумира 15-35 Вт,как ги докарваш тези 100 Вт за 8 ч и то при работа,пък и била тя power safe
    като отвориш капака за кабелите горе в десния ъгъл където има един микрет за натискане с отверка
    ето тука е снимката
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,32468.800.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #23

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    А защо нощем не си го държиш на 18 - сутринта докато дигне от 14 до 22 си е пак толкоз тока - засечи за проба, след сутрешно пускане при 14, докато стане 22 (около час-час и половина) - колко е изразходил и ще видиш, че ИКОНОМИЯ НЕ ПРАВИШ голяма!
    Ами ще пробвам благодаря за предложението.
    Нещо обаче климатиците не ме кефят защото като стигне примерно 18 градуса не спира да духа топло а продължава и стига до към 20, може би трябва да си монтирам жично дистанционно и да го монтирам някъде в средата на помещението и да мери вярно. особено като напече слънце в стаята тогава може да стане и 24 и пак не спира да върти като е на 18 градуса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    hP_Pavilion-случайно да си прочел,че така се ПРЕКЪСВА захранването напълно към външното тяло,а вътр.влиза в стендбай.То и аз ако дръпна климатика си от щепсела,ще мога да се похваля,че харчи около 0 Вата за 300 денонощия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #25

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    hP_Pavilion-случайно да си прочел,че така се ПРЕКЪСВА захранването напълно към външното тяло,а вътр.влиза в стендбай.То и аз ако дръпна климатика си от щепсела,ще мога да се похваля,че харчи около 0 Вата за 300 денонощия.
    да ама моя харчи 100-тина вата и не го изключвам, а си го слагам на 10 градуса, а пък сутрин в помещението ми е към 14-15 какво се нервиш. Питат ме как харчи толкова малко и обяснявам какво съм направил. Питат ме как може DAIKIN да го сложиш но 10 градуса - обяснявам кво съм направил и снимка съм дал нищо повече. Днеска само се заяждате отивам да си напрявя един винен друсан кебап и да ударя две три кани винце в гората на чист въздух, че от тези климатици ожаднях )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да бе,ама не обяснявай,че климатика ти "работел "в този суперикономичен режим.Можеше просто да кажеш,че го изключваш напълно,а понеже стаята ти е добре изолирана,пада само до 14-15.
    Айде,още един обиден философ си замина.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #27

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Нормално, електромерът има голяма грешка при много малки мощности. Затова тези старите не хващаха диодчетата на уредите в stand-by.
    И аз така мисля има значение за каква мощност е предназначен електромера и съм решил да си взема един електронен електромер иначе другото е само мерене пък накрая нищо не може да се разбере.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Въпрос - тази джаджа във външното тяло постоянно ли я вкарваш и вадиш или си я държиш извадена? Не ми е ясно точно какво прави. Ванко казва, че като се извади, външното тяло не може да запали изобщо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #29

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Да бе,ама не обяснявай,че климатика ти "работел "в този суперикономичен режим.Можеше просто да кажеш,че го изключваш напълно,а понеже стаята ти е добре изолирана,пада само до 14-15.
    Айде,още един обиден философ си замина.
    Ама не го изключвам ами го слагам на 10 градуса съм писъл пък който не може да чете да се спасява не знам коъ е философ !!!!

    За deian не само съм я извадил еднократно и повече не съм я слагал като взема електронния електромер ще направя измерване с джаджата и без джажата.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Значи климатикът може да работи и без нея? Тогава Ванко нещо греши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 121 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе