Страница 70 от 121 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1036

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Сложи една две пластмасови кутии да се събира конденза. В сухо време ще видиш, че не е чак толкова много. Като капне на цимента оставя петно и си казваш колко много капе. При влажно и студено /+4...+7/ MHI-то няколко литра изкарва.

    - - - - - - - - - -

    "ТУК-ЦЪК" може да си избереш някоя станция в твоят регион и ще видиш как влажността рано сутрин се покачва доста и от там идва и капенето. Иначе през деня е слънчево и сухо.

    - - - - - - - - - -

    Само за пример:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от milanov; 21-11-16 в 13:26.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #1037

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Малко впечатления от подовия FVXS25F/RXL25M3..
    3 дена с мъгли и тимператури от 1/6 градуса. Това "нещо" топли като ламя,а комфорта не се коментира. Зададени 26 градуса в стаята 17кв.+коридор 13кв.-за да избегна on/off-файда нямаше, Пак бачка on/off, а в стаята и коридора не се диша. В края на коридора, който е на 9 метра от климатика(измерено е) и 2 чупки(П образно)температурата е 25°. Снощи го намалих на 20°,че не се издържа вече,притворих и вратата към коридора- от 20:00 до 22:30 климатика се включи само веднъж за не повече от 2 минути и така до сутринта. Дефрости никакви , но капе обилно-не тече.
    Не мога да избегна on/off и явно ще е така до сериозните студове.Звуци и форсирания от външното никакви,тръгва и работи плавно и чувам само струята от вятъра на перката-понеже външното е вътре и ниско в балкона.



    П.п Друг е въпроса с комшиятя... щайгата му трака,дрънчи та не се търпи. Комшиите го псуват и му мънкат постоянно
    stiv13, necata2, pulsedriverbg и 3 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1038

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това да се чува.
    nqkoi одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1039

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    nqkoi Ако искаш почти да нямаш он-оф го дръж на Авто вентилатор ,тогава е и най-приятна като топлина струята,а ако искаш винаги горещ въздух му затваряш долната клапа.Моя обикновен подов 35-ца в 40м2 също има моменти в които работи он-оф,това не трябва да те притеснява или пък да го сравняваш заради това с работата на конвенционален климатик,нямат нищо общо.За подържането на точно зададена температура съм ги признал при мен има разлика не повече от 0.5гр. в далечната част.Ползвай си го със здраве,Кефа е голям от тази машина,и за да е пълен контрола над нея, и подари едно WI-FI.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #1040

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    necata2, оставил съм го на auto и струята пак е гореща или много топла с долната клапа. Като е на по- ниска температура от 23 се усеща леко по-хладна струя, но само ако е затворена вратата към коридора и то се усеща за секунди и после е off. Като цяло винаги си духа много топло...дори и да духа 1 мин. пак е топла струята. Wi fi не ми трябва за сега-жената го играе Wi fi.
    necata2 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1041

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    гореща струя = поне 500-700 вата консумация
    tony34al одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #1042

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Емииии......винаги е на 24°/26° зараде щерката, а топлим и коридор. След 20:00 часа се слага на 18°/20° (зависи кой ще натделее-аз или жената). По-топла е от стенния... А и след като е постоянно on/off няма как да е по-хладна струята-така си мисля аз. Ако не е on/off може и да е друга,но от прочетеното до сега, а и от питане тук-таме съм 99% сигурен,че е от тава. Консумацията..не съм го взел за икономии, а и до сега пащах по минимум 350лв от ноември и стигах до 650лв.на месец до април включително.Плащах и на комшията-крадеше ме Сменях цялата инсталация. Сега и 200 да плащам ми е все тая. Ама все пак жената го надува и .... абе здраве да е и да бачка безаварийно пък.....

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1043

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Малко офтопик - осъди ли го комшията?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #1044

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Малко офтопик - осъди ли го комшията?
    Мне,не ми се занимаваше и ще кажа защо. Близо 5/6г. пусках жалби за кражби,високи сметки, смяна и проверки на електромери...бе доста главоболие си беше и всички вдигаха ръце. Накрая се оказа,че полицията е компетентния орган за кражби,но от том ми казват: ние не сме електротехници и не може да се назначи полицай да пази 24/7 заради твоята кражба.
    Накрая се отказах и цялата инсталация от таблото до всяка стая-голяма къртене падна,но намерихме кабелите и звъня в енергото и от там ми викат:полицията е компетентна,а полицаите ми вакат,че.неса(и си е така). Прежалих си парите и всичко си дойде на мястото. Варненска фирма ми искаше близо 3000лв. за да докаже кражбата и да мога да го осъдя-пак не беше сигурно да се докаже кражбата и най-вече неговата вина,която е основното: ще установим кражба,но не може да се докаже кой е крадеца. И така...сега си живуркам ,а и всичко бачка като ново.
    KI_YOOU и emil vasilev харесват това.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1045

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Доста противоречиви мнения за подовия Дайкин ,с изключения на този до -25гр.При външно тяло от профи серията дефростите не би трябвало да цъкат,което може би се оказва един от основните проблеми.С две думи заслужава ли си машината при една добра оферта.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #1046

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не мога да кажа на 100%-понеже го имам от скоро,но за това време само положителни впечатления с исключение на честия on/off... поне при мен е така.
    На 29.11.2016 беше -6 с дъжд и сняг-дефрости никакви,при зададени 26° 2 денонощия с цел тестване. Единствено на 30.11. заскрежи съвсем леко питата към 10 сутринта и чак в 3 часа спря за 1 минута, без да затваря клапите,скрежта изчезна и така.. не зная дали е дефрост. Дано и в по-големите студове да е така. Температурата си я поддържаше перфектно и без форсирания.

    П.п. Говоря за тоя до -25
    stiv13 и popov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1047

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вътрешното тяло FVXS-F съществува от 2007г. и не се е променяло. Ключовия момент е с какво външно тяло се комбинира.
    2007г. - RXS-F и RKS-F
    2008г.,,2009г.,,2010г.- RXS-G и RKS-G
    2011г.,, 2012г. - RXS-J
    2013г. - RXS-K
    2014г. - RXS-L
    2015г.,,2016г - FVXS25F и FVXS35F са с RXS-L3
    goshe и necata2 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1048

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Emil Vasilev, има ли съществена разлика, между споменатите разновидности на RXS-* и каква, ако знаете?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1049

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Новите модели на Дайкин с какви компресори са?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1050

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Новите модели на Дайкин с какви компресори са?
    RXS-L3 е с компресор 1YC23AWXDC с мощност от 600 W.
    RXL-M3 е с компресор 2YC36BXD#C с мощност 1100 W.
    На Daikin всичките компресори са swing, освен може би на FTXV-AB, който както разбрахме се прави от пакистански роботи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Emil Vasilev, има ли съществена разлика, между споменатите разновидности на RXS-* и каква, ако знаете?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Разликата е в модела компресор ,макар че всички са 600 W. Модела fan мотор също се променя.Първите са 50W, следващите са 23 W. И последния при RXS-L3 пак е 50W. Пусковия и номиналния ток намаляват при всеки по-нов модел . Пак при RXS-L3 има леко покачване. При топлообменника няма промяна.При RXS диаметъра на тръбата е ø7, при RXL-M3 е ø8. Това всичко се отнася за 25-ици и 35-ици.
    Alexi, stiv13, necata2 и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе