Страница 1 от 121 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #1

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте!Обръщам се към пишещите тук с надеждата да получа компетентно мнение.Стаята в която искам да монтирам климатик е 35-40кв.Помещението е таванско,външно,с дървен под и таван,изолирано от всички страни включително и тавана,има 2 прозореца с 5 камерна дограма и ка стъкло ,ако това е от значение.2 метра-с две думи ниско е.Няма възможност за високостенен монтаж и затова съм се спряла на подов климатик.Ще го използвам предимно за отопление.На кои модели да обърна внимание,като мога да отделя максимум 2500лв.?Също така ще ми бъде от полза да ми препоръчате фирми в Карлово или в Пловдив,защото живея в Карлово.Търсейки из интернет попаднах на 2-3 модела,като DAIKIN Модел: FVXS/RXS 35 подов ,SHARP Модел: GS-SP18FGR подов монтаж ,FUJITSU GENERAL Модел: AGYV12LA подов и митсубиши,но те ми идват вече малко скъпо.Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    nady_xx, Не е задължително при ниска височина на стаята да се поставя подов модел. Съвсем спокойно може да се постави и високо-стенен модел на малка височина, например 1,50 m., ще работи без проблеми. Относно необходимата мощност, ще ти трябва не по-малък модел от 18-ка.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #3

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това,ми е ясно,но предвид наклона на тавана и разположението,за да не минават тръбите през цялата ми стая,защото нямам възможност да ги скрия освен чрез кутии,предпочитам да се улесня и да сложа подов климатик.С две думи много по естетично ще е и удобно.Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #4

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    FVXS/RXS 35 подов ,SHARP Модел: GS-SP18FGR подов монтаж ,FUJITSU GENERAL Модел: AGYV12LA подов и митсубиши,но те ми идват вече малко скъпо.Благодаря ви предварително
    за 35-40 м2 35-цата на дайкин ще ти е малка а може би и 12-ката на фуджицу.На Дайкин 50-ка и на Фуджицу 14-ка

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #5

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За това бих се съгласила,но тогава кой модел точно на дайкин да търся,че нямам никаква представа кои са нови модели и кои са по добри.А и евентуално фирма в Пловдив да ми препоръчате,че в Карлово няма да открия подов тип.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    FVXS/RXS 50
    Мога да ти изпратя на лични тел в Карлово,който ще ти достави

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    4
    #7

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодаря,ще чакам да ми пратиш телефона на лични!

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    4
    #8

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от nady_xx
    Благодаря,ще чакам да ми пратиш телефона на лични!
    FVFXS
    Цитат Първоначално публикувано от nady_xx
    Благодаря,ще чакам да ми пратиш телефона на лични!
    FVXS 35F ще ти върши чудесна работа според мен,
    50 ще ти е голяма струва към 3000 лева има много запас в нея ама що да си харчиш парите !!!

    От марковите MITSUBISHI - е абсолютно японски но много скъп за това
    IFUJITSU не съм ги проверявал подовите да ли има японски
    но DAIKIN е с най ниска цена
    има и OSAKA за 1000 лева в техномаркет но е OSAKA

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #9

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хубаво ще е да имаш и някоя по-малка стая,че да има къде да го преместиш догодина.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #10

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    http://tempexbg.com/ Filibeto,majna!

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    4
    #11

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Хубаво ще е да имаш и някоя по-малка стая,че да има къде да го преместиш догодина.
    че имам имам
    но смятам че ще ми е достатъчно 10 часа по 3.4 KW

    ако ми духа хладно ще го подаря на магаренцето

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #12

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хубаво ще е някой с подов климатик да сподели впечатления

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #13

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте,
    всеки който има подово стенен климатик нека да сподели впечатленията си от неговата работа
    моят е
    DAIKIN VFXS 25F /RXS25G2V1B -PVC, юг, паркет - 32 квадрата, междинен етаж от време на време топлят от долу и от горе.
    Мебели - голям гардероб, iскрин, библиотека - 2 броя,печка готварска с фурна, 2-два постоанно работещи компютъра, микровълнова, съдомиялна, пералня, двоен ъглов диван две бюра и две маси с няколко стола.

    Топли перфектно за сега при температура минус 5 го слагаме на максимум 22 и после като стане много топло го слагаме на 18 градуса. след 12 вечер до 08.00 го слагаме на 10 градуса.
    Въобще перфектна машина - не се чува да бръмчи, и не съм забелязвал още тази година да се размразява.

    Разход от 08.00 до 24.00 не повече от 9 KW при минус 5 градуса. Не ми грее главата а са ми топли краката засечен със самостоятелен електромер.
    Подържаме в помещението 18-20 градуса.
    Вечер на 10 градуса зададена от 24.00 до 08.00 харчи около 100 вата не повече.

    Ново - вчера май размразява два пъти спира да духа /Не съм точно сигурен дали е размразявал защото нямалампичка която да оповестява този процес/ при температури от 0 -1 градуса и вътре сложен на 22 градуса в помещението беше 21 градуса

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    9 kW за само 16 часа не са ли множко? Пробвай нощем да не го слагаш на 10*, явно ти изстива много стаята и после през деня наваксва цял ден и ти пак го сваляш на 10...
    Така би ти дал разход:
    9 kW x 30 дни = 270 kW; 270 kW x 0,16 = 43,20 лв
    +
    8 ч х 0,1 kW x 0,11 = 0,088 лв; 0,088 лв х 30 дни = 2,64
    =
    45,84
    Та май не го ползваш много икономично, въпреки, че поддържаш ниски градуси - 18-20 през деня.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #15

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може би не съм обяснил правилно
    Вечер става въпрос 100 W но за целия интервал от 24.00 до 8.00. и обема е 32 кв.м х 2.5 м височина = 80 кубични метра.

    Пък може и електромера да не е в ред, макар че като е подмемен с електронен не е пипан и съм си го сложил на климатика.
    Ами не е малко но и кубатурата е голяма която отопляваме ще пробвам вечер да не го слагам на 10 градуса да видим какво ще направи, но сутрин като вляза температурата не е по ниска от 14 -15 градуса, а понякога през деня става и 22 не мога да го следя постоянно.



    При нас дневната е по 0,185 лв.
    а нощната 0,112 лв.

    Ами нали ти казвам вечер преди да го включа на 10 градуса в стаята е 20-22 щото ми писва да връткам дистанционното
    сутринта е 14-15 градуса
    и го пущам на 21 градуса да постопли че при зададени 20 и постигането им затваря автоматично долната клапа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 121 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе