Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Здравейте,кажете какво мога да направя от моя страна преди да викам тези от сервиза.Бяхме извън града за около 3-4 дни,прибирам се тази сутрин и включвам климатика ама ядец-не ще да тръгне.Става въпрос за Дейкин FTXS35G.Сега в момента е изключен и не знам какво да правя

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:замръзна ми външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Здравейте,кажете какво мога да направя от моя страна преди да викам тези от сервиза.Бяхме извън града за около 3-4 дни,прибирам се тази сутрин и включвам климатика ама ядец-не ще да тръгне.Става въпрос за Дейкин FTXS35G.Сега в момента е изключен и не знам какво да правя
    1.Изключи го от контакта(ако е директно свързан от бушона) за 15-20 минути , включи го пак и го стартирай.

    2.Ако не стане с 1, то си викай обсулжващата фирма отговаряща за гаранцията

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:замръзна ми външното тяло

    Опиши по-подробно - докато ви нямаше бил ли е изключен от мрежата? Като го включиш от дистанционното как реагира? Компресорът прави ли опити да се развърти? Изчакваш ли достатъчно - няма да започне да духа топло веднага в тези условия.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #4

    Re:замръзна ми външното тяло

    Не,не беше изключен от мрежата.Като го включа от дистанционното реакира нормално,т.е готов за работа.А за копресора не знам дали прави опити да тръгне,на тавана на блока е и не мога да видя.Чакам достатъчно,но не задухва топло.Обадих се на сервизната фирма и от там ми казаха да го изключа от контакта за 1-2 мин,после включвам и настойвам 16 градуса в режим отопление и пауерфул функцията.След 20 мин вдигам градусите на 17,след още 20 на 18 и така докато не мине 1 час.Ако не тръгне да им се обадя пак.Но сега забелязвам,че вентилатора на вътрешното тяло се включва за около 1-2 мин на много ниска степен(виждам го защото съм пред вътршното тяло)и изключва.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #5

    Re:замръзна ми външното тяло

    Стигнах до 19 градуса и клапите на вътрешното тяло се затвориха и лампата мига.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:замръзна ми външното тяло

    Прочети грешката. Най-добре направо звъни на сервиза.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #7

    Re:замръзна ми външното тяло

    Ами те ми казаха,че е блокирала перката на външното тяло.С 3 бутилки от по 2 литра гореща вода и пръскане по перката нещата се оправиха.Сега съм му задал 19 градуса и пауерфул режима.Духа та ще се скъса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Как така не си могъл да го видиш,че е на тавана,а после си го полял с няколко бутилки вода? Ако тавана е малък и няма проветряване,историята може да се повтори. Освен това си провери нивелацията на тялото. И щом е на тавана,то къде е отведен зимния конденз,и как?Предполагам,че той е замръзнал,а не тялото.Или от сгрешена нивелация.
    Няма досега замръзнал Дайкин от този модел ( не че има от другите модели де).Нещо е объркано при теб...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #9

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    До специалиста Ванко68.Значи според мен имаш оредстава панелен блок и покрива му.Да кажем,че климатика е закрепен на отвесната стена предвидена за гълъбите.Или тази с дупките(по нашия край им викаме гълъбарници).Само че не е панелен блок а ново строителство.Трудно достъпно място е,не че не мога да се кача и да го видя.Но го полях.А зимния конденс си се стича по козирката на терасата и не конденса е замръзнал а перката.Защото както вече казах ми даваше грешка-повреда във ДЦ вентилатора.А колкото до нивелацията-тя си е добре.Може и да няма до сега,но ето първия.Не оспорвам факта,че разбираш от климатици но мисля че по някой път си измисляш едни неща,едни филми и т.н и т.н.Мога да ти кажа как е замръзнала перката.Ами с този вятър кадето духаше и дъжда където валя и после го обърна на сняг.Мога да ти кажа че там където е перката всичко беше в сняг.Нищо лично,просто се примири,че някой неща се случват в живота.Пожелавам ти да монтираш много клими.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Просто ти е объркано мястото на монтажа.На ръбове на блокове почти винаги така се получава от завихрянията на ветровете.
    Мерси за пожеланието.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #11

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Tо на покрива както и да го сложиш винаги ще има завихряния Ванко.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #12

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Неспазени изисквания за монтаж...Правилно монтиран Дайкин от този модел НЯМА замръзнал!!!Неслучайно Ванко ти го е написал.Е ако вътре се е напълнил със мокър сняг и студа го е стегнал....няма да тръгне,то неслучайно е казано че зимно време се намаляват градуси ,но не се спира климатика.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #13

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    То това беше проблема,нямаше ни няколко дни и беше изключен и вятъра го е набухал със сняг и е замръзнала перката.То ако си бяхме в нас нямаше да се случи щото нямаше да го изключим.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #14

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Епа ти си голям селянин е брат :Drinks

    mod edit badr
    Подобни селски прояви тук не се толерират.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #15

    Re:Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Неспазени изисквания за монтаж...Правилно монтиран Дайкин от този модел НЯМА замръзнал!!!...
    Aйде бе!

    https://www.youtube.com/watch?v=Ju8MehuvqQE#ws

    И айде да помоля промотиращите марката да земат да замълчат за минутка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 01:58
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 16:11
  3. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 23:27
  4. Отговори: 61
    Последно: 30-01-10, 23:35
  5. Daikin FTXS35G - относно монтажа
    От molinari във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-08, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе