Страница 2 от 115 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #16

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ако отопляш и коридора или вдигнеш градусите този ON/OFF режим би трябвало да се разреди, но няма да си запазиш консумацията същата, тя също ще нарастне. При мен този ON/OFF вече е значително по-рядко 30мин работи 5мин почива, но съм с 25-ца в 58м3 (щях да преграждам стаята ама ще изчакам да мине зимата...) Иначе консумацията ми е сходна: за ноември е работил 18дни средно - 200w/h моментна 330w ; последните дни като застудя взе да думка по 400-450w/h. Поддържам около 21гр

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    А някой ме питаше какъв бил проблема да работи на on/off, дори било по-комфортно. И аз имам едно MHI, което работи по същия начин - като стане по-студено, само си вдига моментната консумация, но продължава on/off. Няма оправия. Daikin така работят. MHI също. Хубаво е хората да го знаят.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #18

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Много пък се оплакват, че при достигане на зададената температура им духало "хладен въздух" или правел "течение". Различни виждания за комфорт.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    А някой ме питаше какъв бил проблема да работи на on/off, дори било по-комфортно. И аз имам едно MHI, което работи по същия начин - като стане по-студено, само си вдига моментната консумация, но продължава on/off. Няма оправия. Daikin така работят. MHI също. Хубаво е хората да го знаят.
    Колега аз имам MHI и работи on/off само докато стане към нулата. След това си работи като инвертор, като консумацията варира от 280 до 1200 вата. При -3 градуса и 24 вътре работи към 450-500 вата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от smoky
    Много пък се оплакват, че при достигане на зададената температура им духало "хладен въздух" или правел "течение". Различни виждания за комфорт.
    Тука идва въпроса за ниския минимум? MHI-то като падне много реално духа много хладко, ако седиш срещу него се чувства как духа. От там въпроса е дали е нужно да има толкова нисък минимум? Като знам, че има и клими с по-нисък не знам там какво духа.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    От ТОШКО ЕВРОПЕЙСКИ струята никога не е хладна когато работи компресора, дори и към минимума.Когато спре работа компресора, дебита на вентилация е толкова нисък, че трябва да си до него за да го усетиш.Поне при мен е така.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Mega, твоята стая е с 11 м2 по-голяма от моята, нормално е да започва да работи като инвертор при по-висока външна температура отколкото при мен.
    А като изключи съвсем компресора, нали пак духа леко? По-добре ли е да духа при изключен компресор със стайна температура, или пък с работещ, макар и на минимума компресор - все е малко по-топла струята, нали?
    А и не става въпрос за това дали ти духа хладно в теб - това е ако не си подбрал правилно мястото за монтажа, въпросът е, че като изключи и стаята изстива и ти това го чувстваш и го чакаш да се включи пак или вдигаш градусите, за да се включи по-бързо отново - къде ти отива икономията в този случай? Не е ли по-добре да си закове 22°, да работи там на 200-250-300 W без да спира 24/7 и толкова?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #23

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    . И аз имам едно MHI, което работи по същия начин - като стане по-студено, само си вдига моментната консумация, но продължава on/off. Няма оправия. Daikin така работят. MHI също. Хубаво е хората да го знаят.
    И Тошиба PKVP-E
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg460180
    Може би този алгоритъм на работа е свързан с енергийната ефективност при конкретните условия на околната среда?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #24

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравеите преди 3 часа монтираха ftx60gv на мястото на самсунг 18.Не знам как ще е в студа но за сега не се справя не по лошо от самсунга,ваншното е многоооо тихо но ватре е една идея по-шумен от другия ня ауто фан. За други екстри по нататак при ползване.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #25

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_gr
    Здравеите преди 3 часа монтираха ftx60gv на мястото на самсунг 18.Не знам как ще е в студа но за сега не се справя не по лошо от самсунга,ваншното е многоооо тихо но ватре е една идея по-шумен от другия ня ауто фан. За други екстри по нататак при ползване.
    Ще намериш разлика под -5 градуса.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #26

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Много интересно за 3 минути всичките теми за Дайкин са дискутирани от основно 4 участника, сигурно е най-ужасната марка но повече прилича на мръсни номера на конкуренти, модератора ако може да провери адресите на четиримата, няма да се учудя ако е един и същ, дъвче се само Дайкин, а Нео, Шарп, Санг, Елит- си мъркат ли мъркат

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Кои са четиримата.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #28

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Интересно как като има оплаквания за други марки климатици, няма такава групичка от 4-5 ревностни почитатели на съответната марка, като тези на Дайкин и някой от тях да излизат с такава молба към модераторите.
    Но то е ясно защо, защото прехвалените Дайкин имат проблеми през последните няколко месеца и същите тези участници явно това изобщо не им изнася. Как така свещената марка за тях ще бъде хулена и оплювана. Това е недопустимо и трябва да се вземат някакви спешни мерки в тази насока (последния възможен жокер от тяхна страна е - да искат помощ от модераторите). А другите приемат (почитатели на други марки), че е нормално да има проблеми в машините им, които не са продиктувани единствено и само от монтажа, както се твърди за Дайкин.
    И после, кой имал комплекси и за кого гроздето е кисело?!

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #29

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Честито Рождество Христово, gnf, жив и здрав да си и бебчето ти също!

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #30

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря ти rist, нищо че не празнувам празника. Честито Рождество Христово на всички, живи, здрави, щастливи и безпроблемна техника

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 115 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе