Страница 72 от 115 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1066

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Додо тук направо ме изгуби,Тва Хеви изобщо не е по-хубаво освен с цената,а Хитака е над 2500лв.
    Прочетох, че иска да топли сравнително малко и добре изолирано помещение в Пловдив. Дори АUX и Мидея ще се справят. Това, че машината подминава температурата в топлото, се лекува с настройка от дистанционното. Не знам за други проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1067

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Прочетох, че иска да топли сравнително малко и добре изолирано помещение в Пловдив. Дори АUX и Мидея ще се справят. Това, че машината подминава температурата в топлото, се лекува с настройка от дистанционното. Не знам за други проблеми.
    То в Пловдив дето се вика и със СРАМсунг може да се топлиш.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1068

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    И е така за Пловдив, но си има и изключения. Дъщерята е на квартира - ателие мансардно - малка спалничка и сравнително голямо общо помещение - всекидневна и кухня. В спалничката и купихме един конвектор и нямаше никакви проблеми. В другото помещение, първо беше с едно старо, но доста масивно на размери Нео 12-ка. Нямаше проблем повечето време, но миналия януари имаше случаи с -8 -10гр. и Неото издъхна. Е, в Плевен беше -16 -18гр. по същото време. Та Неото беше сменено с К2У National.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-11-16 в 13:03.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1069

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    То в Пловдив дето се вика и със СРАМсунг може да се топлиш.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    Да бе! Преди няколко дни гледам един СРАМсунг, хем "умен" инвертор и беше станал на буца при 9 градуса температура. Сега съжалявам, че не го снимах. Беше интересна гледка.
    stensy одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #1070

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте, трябва ми климатична система с едно външно и две вътрешни тела. Гледах тези на Daikin, но са доста скъпи обаче попаднах на нов модел RXM60M, който поддържа до 5 вътрешни тела. Въпроса ми е мога ли да купя отделно това външно тяло от някъде и да си купя две вътрешни тела не FTXM60M както си идват в комплект, а по-малък вариант? В един сайт намерих вътрешни тела отделно продаващи се, но външното не го намирам отделно никъде. В краен случай ако взема FTXM60M + RXM60M и отделно купя още едно по-малко вътрешно тяло дали монтажистите ще могат да ги монтират правилно?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1071

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Всичко може да се купи по отделно,зависи каква мощност ти трябва може и да нямаш нужда от Петорно мулти.Комбинации могат да се правят почти всякакви.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #1072

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте колеги,
    Предстои ми покупка на климатик и искам Вашето ценно мнение.
    Помещението е 21 м2., дограма PVC, няма изолация освен на тавана ( вата ). Климатика ще се ползва предимно за отопление. Помещението е източно. Имам и антре което искам да отоплявам с него ( за това съм се спрял на по мощен). 6м2. Моля за съвет кой да избере и ако имате препоръки за друга марка и модел ще съм благодарен да споделите.
    Моделите са:
    Daikin Professional FTXS35K / RXS35L3

    Daikin FTXM35M / RXM35M

    Благодаря предварително.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1073

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нордик модел с М3 външно тяло. Имаш избор между високо стенно вътрешно тяло или подов. Цената варира в зависимост от търговеца, но средно е около 2100лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #1074

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Нордик модел с М3 външно тяло. Имаш избор между високо стенно вътрешно тяло или подов. Цената варира в зависимост от търговеца, но средно е около 2100лв.
    Може ли линк колега?

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1075

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част


  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #1076

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Този Daikin FTXL35JV/RXL35M3 с какво е по добър от Daikin Professional FTXS35K / RXS35L3? ( съжалявам но не разбирам и за това питам ). Daikin Professional FTXS35K / RXS35L3 стабилни ли са или?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #1077

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Всичко може да се купи по отделно,зависи каква мощност ти трябва може и да нямаш нужда от Петорно мулти.Комбинации могат да се правят почти всякакви.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    По принцип не ми трябва петорно мулти, а външно тяло с поне 20 000 btu и две вътрешни тела, които да имат дистанционни със седмична програма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #1078

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от donko Виж публикацията
    Този Daikin FTXL35JV/RXL35M3 с какво е по добър от Daikin Professional FTXS35K / RXS35L3? ( съжалявам но не разбирам и за това питам ). Daikin Professional FTXS35K / RXS35L3 стабилни ли са или?
    Моля за съдействие. Ще съм изключително благодарен за Вашите мнения и препоръки.
    Както Ви писах не съм професионално запознат, а трябва да се ориентирам към марка и модел.
    Благодаря Ви предварително.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1079

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Това е нордик модел, с изключително редки дефрости. Топли до -25. Разгледай им характеристиките, в подфорума на Дайкин има и тема за М3-ката.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #1080

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте.
    Искам да Ви попитам нещо около отоплението на моя апартамент. Живея в Казанлък. Апартамента се намира на вторият етаж с изложение изток запад. Апартаментът под мен е необитаем. Над мен апартамента се отоплява единствено спалнята с конвектор другите стаи не се отопляват. С комшията (юг) имам общи две стени като едната стена е на моя хол и на неговата спалня като нея я отоплява само вечер за спане с конвектор. Отдругата страна на апартамента ми (север) е цепката между ходовите на блока. На изток ми са спалнята 13m2 и кухнята 10m2, на запад ми е хола 20m2. Всички външни стени на апартамента плюс северните стени, заедно със абсолютно всички тавани имат 2см изолация фибран (така го купих апартамента и поради липса на средства само го прешпакловах).
    Миналата година отоплявах единствено спалнята и хола с конвектори и през януари когато имаше постоянно хора унас платих 200лв. Като отоплявах само две стаи беше некомфортно като излезнеш в коридора или отидеш до кухнята за това сега съм решил да направя промени и искам вашият съвет.
    Обмислям да поставя два климатика един в хола който е 20m2 и в кухнята 10m2 която да е отворена и да отива поне малко топло към коридора който е 7m2 (общо 17m2) Спалнята за момента обмислям да остане с конвектор. Климатиците на които съм се спрял са Daikin ftxb35c. Идеята ми е следната да отворя всички врати в апартамента и да пусна двата климаика и конвектора 2kW и да ги настроя на 22 градуса и да поддържат равномерна температура 22 градуса унас. Единствено при големите студове може да затварям хола в който се седи повече време за да е по-топло, а конвектора и другия климатика да топлят спалнята, коридора и кухнята до около 18 - 19 градуса колкото да не се разхождат бели мечки като в момента. Без отопление в стаите 10 - 12 градуса когато отвън е много студено.

    Та въпроса ми е според вас би ли се получило да отоплявам целия апартамент с два климатика Daikin ftxb35c и един конвектор 2кW? Също така според вас има ли вероятност да се получат фантастични сметки за ток като отоплявам по този начин апартамента? Също така дали съм избрал правилно климатиците за моя апартамент.

    Благодаря Ви предварително за отделеното внимание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 115 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе