Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #1

    Избор на климатик

    Здравейте,
    Реших да си сложа климатик и искам да ме ориентирате какъв да си взема.
    Става въпрос за 25 м2 всекидневна със стандартна височина в апартамент в гр. София, с изолация и сравнително добра дограма от дървен стъклопакет. Има две външни стени като към балкона, е с френски прозорци + още 1 малък и 1 голям прозорец. Общата площ на прозорците е около 10-11м2. Над мен има отопляем апартамент, под мен също. Изложението е югоизточно. Мисля да разчитам единствено на този климатик за отопление в стаята до -20 - -25 градуса. Охлаждането не ме интересува особено. Основно съм се спрял на Дайкин, понеже мои роднини използват такъв и работят доста добре, но приемам и други предложения.
    1. Daikin FTXS35J Professional - Този модел дали ще успее да ме топли зимата.
    2. Климатик Daikin FTXS42J Professional - Този ми се струва доста шумничък. Така ли е наистина?
    3. Daikin FTX50GV Comfort - Видях го наживо и ми се стори много огромен. Разбрах, че се ползва за доста по-големи помещения от моето и показателите му за среден разход няма ли да ми надуят много сметката?

    Също искам да попитам и за консумацията. Примерно 18-ката като пише, че консумира 1,60kw осреднено, това значи ли, че ако работи 12 часа при зададена температура от 22-23 градуса ще ми изгаря по 15 KW за това време? И също например при около -10 градуса ако оставиш в подобно помещение 24 часа да работи непрекъснато един климатик, който има 1,6 kw номинална консумация, но е за 30-40м2 и един 0,9 KW и е съответно за 20-30 м2 почти еднакво ли ще изгорят като ток? :?

    Очаквам вашите мнения и ако може с обяснения защо единият пред другите или защо някаква друга марка и модел пред тези които съм изброил. Бюджетът ми за климатик е до 2200 лв без монтажа.
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Icetto; 24-10-12 в 10:34.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Избор на климатик

    Бюджета ти е добър за всеки един от топ моделите на марките. Аз не бих гледал дайкин, но това е мое мненение. Добре е да се направи олед на място с цел да се види с това остъкляване, дали да не минеш направо на General-Fujitsu Nocria. Иначе погледни Дайсейкай серията на Тошиба, NE/QE серията на Panasonic, FD на Mitsubishi Electric, ZJX-S на Mitsubishi Heavy.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Отговор: Избор на климатик

    С климатик трудно ще се стоплиш при -20 -25 градуса. Ако очакваш да работи до такива температури то избирай модел с нагревател във външното тяло (или сам си монтирай такъв, но пък за климатик в гаранция не е добра идея).

    Не знам как ги сметна 1.6kW x 12 часа = 35kWh ???

    Консумацията зависи от топлозагубите, колкото повече загуби толкова повече ел. енергия за компенсирането им - никой не може да каже колко точно ще ти харчи климатика. Стойностите при номинал (дето му казваш "осреднено" каквото и да значи) не се прилагат през цялото време на работа на климатика. В нормален режим и правилно оразмеряване консумацията е под номинала, ако искаш да затопли бързо тогава може и да ти работи над номинала за определено време.

    В случая за 25м2 може да вземеш и FTXS35J но не очаквай да топли също толкова добре и при -25 градуса. За посочения бюджет има по-добри модели на други марки с нагреватели против обледяване във външното тяло и гарантирана работа при -25 градуса.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Избор на климатик

    Icetto,
    Аз бих сложил: 2. Климатик Daikin FTXS42J Professional
    Първия въобще го изключвам за тази вадратура и тези прозорци. Между 2 и 3 избрах 2, защото е S и мисля, че софта по отношение на дефроста е по различен.
    Аз имам FTXS50 и мога да кажа, че за всекидневна въобще не е шумен.
    Консумацята е най малка, ако не го изключваш зимата. а само намаляваш градусите, когато не си в къщи или използваш сензора за движение. При мен усреднената консумация на ден е около 500-520W/h в най студените месеци, при поддържана температура 22С.
    При външни температури -5; -10; СОР-а на всичките е почти еднакъв и ако машината има добър компресор и достатъчно топлообменници/кг/ ще си на топло, иначе студ!
    Този пост е редактиран от tony34al; 24-10-12 в 10:18.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #5

    Отговор: Избор на климатик

    подкрепям мнението на tony34al с тази голяма витрина /11м2/ си трябва мощност ,но пък Daikin FTXS42J Professional на цена от 2200 лв. по-добре да се дадат още 100 лв. и да се вземе това:
    http://www.bulclima.com/product/klimatici/fujitsu-general/awhz14lb---nocria
    Което е е много по-добро от Daikin-a.
    Успех!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 24-10-12 в 10:22.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #6

    Отговор: Избор на климатик

    Daikin FTXS35J Professional със сигурност ще ти свърши работа. Човека пита в раздела Дайкин за климатик Дайкин, и все ще се намери някой който да каже не си взимай Дайкин. Типично по български
    Asen Ikonomov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Избор на климатик

    ми явно щото сме им яли попарата.изсипал съм около 6200 за 3 климатика и факта ,че са гаранционни и ги сменям в момента..........(нямам опит с японски дайкини).

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Отговор: Избор на климатик

    loszetas ела щом си толкова голям фен на марката Daikin да видиш как DAIKIN FTX35JV В 16м2 не може да направи повече от 22 гр. и то при темп. вън -2гр.Ай ,сиктир с тоя DAIKIN.И колега loszetas как въобще мислиш с тази 35-ца да стоплиш помещение от 25.2 с 12м2 френски прозорец?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Избор на климатик

    Просто няма как, няма смисъл да се подлъгва човека!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #10

    Отговор: Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    loszetas ела щом си толкова голям фен на марката Daikin да видиш как DAIKIN FTX35JV В 16м2 не може да направи повече от 22 гр. и то при темп. вън -2гр.Ай ,сиктир с тоя DAIKIN.И колега loszetas как въобще мислиш с тази 35-ца да стоплиш помещение от 25.2 с 12м2 френски прозорец?
    Здравей, аз съм се спрял на Дайкин точно защото моите близки използват такива и са много доволни, а и аз имам много добро наблюдения върху тях. Точно този, който си дал за пример го има във всекидневната на брат ми и миналата зима нямаше никакви проблеми с него. Става въпрос за 20м2, като към тях има присвоена тераса с итонг и без изолация. С един прозорец на стаята е, около 3-4 квадрата. Според мен от нещата дето съм изчел не зависи само марката, а и качествения монтаж, както и правилното позициониране и използване. Благодаря за мнението ти за Нокрията. Тя също ми направи много добро впечатление.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Избор на климатик

    Лошо става, когато някой, който единствения климатик, дето е виждал е този на стената у тях започва да дава "комептентни" мнения и да вкарва в заблуждение хората, който искат съвет. Поне като го прави да вземе да поеме и отговорност за думите си.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #12

    Отговор: Избор на климатик

    Още по-лошо е когато някой повтаря едно и също - Нокриа, Нокриа. Едно си баба знае, едно си бае.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Отговор: Избор на климатик

    Някой пита за климатик до 1000 лв. - Вземи си втора ръка японец!
    До 2000 лв. - Напъни се малко за Дайсекай 6!
    До 2500 лв. - Дайсекай 6 и "извънземната" Нокриа.

    С такова натякване във всяка тема никога няма да си купя някой от горните климатици. Навремето имаше един, който сега е в черния списък - много рекламираше Дайкин, но не толкова натрапващо и с разни смешки за гения на Дайкин, което беше забавно. При вас даже и това го няма. Аз мисля и занапред да правя избора на хората по белите държави с 3000 евро среден месечен доход:

    Компании | Daikin стана най-големият производител на климатично оборудване | Японската компания купува американската Goodman Global за 3.8 млрд. долара - Капитал

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Отговор: Избор на климатик

    аруба не си прав.аз съм доволен от моите ма, тоз дефрост направо ме дразни.и повярвай ми -японките наистина са мнооооооооооого напред.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #15

    Отговор: Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Някой пита за климатик до 1000 лв. - Вземи си втора ръка японец!
    До 2000 лв. - Напъни се малко за Дайсекай 6!
    До 2500 лв. - Дайсекай 6 и "извънземната" Нокриа.

    С такова натякване във всяка тема никога няма да си купя някой от горните климатици. Навремето имаше един, който сега е в черния списък - много рекламираше Дайкин, но не толкова натрапващо и с разни смешки за гения на Дайкин, което беше забавно. При вас даже и това го няма. Аз мисля и занапред да правя избора на хората по белите държави с 3000 евро среден месечен доход:

    Компании | Daikin стана най-големият производител на климатично оборудване | Японската компания купува американската Goodman Global за 3.8 млрд. долара - Капитал
    Раздела е за Дайкин, а този и онзи се напъват да обясняват колко по-добри са другите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 18:34
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе